YeniKrediNotlari.om

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı limitinizi artırmak için banka şubelerine başvuru yapabilmeniz mümkündür. Gelir belgenizi ve nüfus cüzdanınızla banka şubesine gittiğiniz zaman kredi yetkilisi ile görüşmeniz gerekir. Banka yetkilisi size doldurmanız için bir form verecektir. Formu eksiksiz olarak doldurmanız ve diğer belgelerle birlikte yetkiliye iletmeniz gerekir. Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı limit artırma talebiniz kredi notunuz, gelir durumunuz ve ödemelerinizin durumuna göre değerlendirilecektir.
Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı limit artırma işlemi için başvuru yapabileceğiniz diğer kanallar ise Ziraat Bankası internet şubesi, Ziraat Bankası mobil uygulaması ve Ziraat Bankası çağrı merkezidir. Bu kanallar trendbet canlı casino üzerinden de Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı limitini artırmak için başvurunuzu iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nedir?

ziraat bankasi kredili mevduat hesabi ozellikleri
Ziraat Bankası’nın kredili mevduat hesabını özellikleri çeşitlidir.

 • Bankkart ile Ziraat Bankası ATM’lerinden günün istediğiniz saatinde kredi kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.
 • Kredili mevduat hesabı faiz oranı sadece kredi kullandığınız günler için işlemektedir günlük olarak işler.
 • Banka kartınızla alışveriş yapabilmeniz ve otomatik ödeme talimatında bulmanız mümkündür. Hesabınıza para olmasa dahi ATM’lerden nakit para çekmeniz mümkündür. Kredili mevduat hesabıyla yaptığınız alışverişleri taksitlendirmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabına Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası’nın resmi web sayfasından, Ziraat mobil uygulamasından, İnternet şubesinden, banka ATM’lerinden ve 0 850 222 00 00 numaralı çağrı merkezinden başvuru yapabilir.

Bankanın resmi web sayfasından başvuru yapmak için sayfada yer alan “Hemen Başvur” seçeneğine tıkladığınızda önünüze bir sayfa açılacaktır. Kredili mevduat hesabı başvuru sayfasında T.C. kimlik numaranız, cep telefon numaranız, limit talebiniz, gelir bilginiz bulunur. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak kişisel verilerin korunması kanunu onaylayıp başvuru talebinizi göndermeniz mümkündür.

Başvuru sonrası dilerseniz limitinizi Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı limit artırma kanallarından biriyle artırmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Koşulları Nedir?

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı açmanız için bankanın bazı şartları mevcuttur. Bankanın belirlediği koşullar şu şekildedir:

 • Ziraat Bankası müşterisi olmanız ya da vadesiz hesaba sahip olmanız gerekir.
 • Vadesiz hesabınızda fatura, kira, kredi ödemesi gibi en az 1 adet otomatik ödeme talimatının bulunması gerekir.
 • Kredili mevduat hesabı başvurusu yapan müşterilerin kredi notunun yüksek olması gerekir.
 • Son 6 ayda borcunun takibe ya da icraya düşmemiş olması şartı aranır.
 • Başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması gerekir.
 • Gelir durumunun düzenli ve gelir durumunun belgelenebilir olması şartı aranır.
 • Son 3 ay içinde sigorta primlerinin eksiksiz olarak ödenmiş olması gerekir.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları Nedir?

ziraat bankasi kredili mevduat hesabi faiz oranlari

Bankanın belirlemiş olduğu faiz oranı 27 Mayıs 2021 tarihi itibariyle güncellenmiştir.  Bankanın belirlediği faiz oranı şu şekildedir:

 • Kredi mevduat hesabı için aylık akdi faiz yüzde 1,98 gecikme faizi ise %2, 28 olarak uygulanacaktır.

Kredili mevduat hesabınızdaki faiz oranları günlük olarak işlemektedir. Hesaptan kullandığınız tutar ve kullanıldığı gün kadar faiz işler. Eğer hesabınız eksi bakiyeye düşmüş ise faizler aylık ya da 3 aylık dönemlerde kesilir. Hesabınıza para girişi yapılması durumunda var olan borcunuz otomatik olarak tahsil edilir.

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı limit artırma durumunda da bu faiz oranı değişmez. Ödeme tutarı ve ekstre bilgileri için bankaya faks adresinizi ya da e posta adresinizi iletmeniz yeterlidir. Ödeme günü için size bilgilendirme sağlanacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ