YeniKrediNotlari.om

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

İş Bankası’ndan cebe havale işlemi 2 farklı şekilde gerçekleştirilir. Bu işlemler hesaptan cebe havale ya da karttan cebe havaledir. İş Bankası cebe havale işlemi internet bankacılığı, İşCep ve İş Bankası bankamatikleri kanallarıyla gerçekleştirilir. Hesaptan cebe yapılacak havale işlemi için izlenecek adımlar şu şekildedir:

  • Eğer işleminizi İşCep uygulaması üzerinden gerçekleştirecekseniz T.C kimlik numarası veya müşteri numarası ve bankacılık şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Menüde yer alan “Para Transferi” “Havale” “Cebe Havale” seçenekleriniz gerekir. Alıcının telefon numarası ve gönderilmek istenen tutar girildikten sonra bilgiler kontrol edilerek “Onayla” butonuyla işlem tamamlanır.
  • Cebe havale işleminizi internet bankacılığı aracılığıyla yapacaksanız hesap bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Daha sonra “Para Aktarma” “Havale” “Cebe Havale” seçenekleri takip edilerek gerekli bilgiler girilir ve işlem tamamlanır.
  • İşleminizi İş Bankası bankamatiklerinden yapmak için ise cihazdaki “Giriş” butonuyla “Para Transferi” “Havale” “Cebe Havale” seçenekleri izlenir. Alıcının telefon numarası ve gönderilecek tutar girildikten sonra işlem onaylanır.

Karttan cebe havale işlemi ise şu şekilde yapılır:

  • Maximum mobil uygulamasına giriş yapılır. “Ödemeler” “Para Gönder” “GSM Numarasından Para Gönder” seçenekleriyle işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Sonrası Nasıl Para Çekilir?

is bankasi cebe havale islemi sonrasi nasil para cekilir

İş Bankası cebe havale işlemi gerçekleştirirken alıcının telefon numarasına bir SMS gönderilir. SMS para çekme işlemi sırasında kullanılacaktır. Sonrasında alıcı parayı bu şekilde çekebilir. İş Bankası ATM’lerinden para çekme işlemi şu şekilde yapılır:

ATM cihazındaki “Giriş” “Kartsız İşlemler” “Para Çekme” “Cebe Havale Para Çekme” seçenekleri seçilir. Daha sonra açılan sayfaya telefonunuza gelen 8 haneli referans kodunu yazması gerekir. Alıcını T.C kimlik numarasını ve kodu, bankaya kayıtlı betwild twitter cep telefonu ve havale tutarını girmesi sonrası para çekme işlemi yapılabilir.

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Nasıl İptal Edilir?

İş Bankası cebe havale işlemlerinin iptal edilmesi için mobil uygulama, internet şubesi üzerinden gerçekleştirilebilir. İş Bankası cebe havale işleminin gerçekleşmesi ardından 24 saatte çekilmeyen tutar göndericinin hesabına 3 saat içerisinde geri yatırılır. Karttan cebe yapılan havale işlemleri iptal sonrası işlem ücretinin geri iadesi söz konusu değildir.

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Limit ve Koşulları Nelerdir?

Cebe havale işlemi için bankanın belirlediği limit ve koşullar mevcuttur. Bu işlemi yapmak için alıcı ve göndericinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Cebe havale işlemi yalnızca TL üzerinden gerçekleştirilebilir.

Cebe havale işlemi gün içerisinde 2 defa olmak üzeri 500’er TL, toplamda 1000 TL’lik bir üst limite sahiptir. İş Bankası cebe havale işlemi bir hafta içerisinde 4 defa toplamda 1000 TL üst limite, 1 ay içerisinde ise toplamda 6 işlem olmak üzere 1500 TL üst limite sahiptir.

İş Bankası Diğer Para Havale Yöntemleri Nedir?

is bankasi diger havale yontemleri

İş Bankası’nın diğer para transfer yöntemleri ise EFT, havale, Swift, FAST ve Kolay Adres’tir. EFT işlemleri İş Bankası’ndan başka bir bankaya para gönderme işlemleri için kullanılır. Havale işlemleri ise İş Bankası şubeleri arasında işlem yapmanıza yardımcı olur. EFT işlemlerini 09:00-17:15 arasında gerçekleştirmeniz gerekir. Bayramlar, hafta sonları ve mesai saatleri dışında işlem yapmak için FAST ve Kolay Adres yöntemi kullanılabilir. ISBKTRISXXX İş Bankası’nın Swift kodudur. Bu kod ile Avrupa’da bulunan bankalar arasında para transferi işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.

İş Bankası cebe havale yöntemi yanı sıra yukarıdaki para transferi seçeneklerini kullanarak da işlem yapmak mümkündür.

Kaynak : antalya haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ