YeniKrediNotlari.om

Halkbank Kredi Erteleme Süresi ve Koşulları

Halkbank’tan kredi erteleme işlemi telefon bankacılığı, Halkbank mobil uygulaması ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Bu kanalların yanı sıra nüfus cüzdanınızla Halkbank şubelerine uğrayarak da Halkbank kredi erteleme işleminizi yapabilirsiniz.

Halkbank kredi erteleme işlemini telefon bankacılığı üzerinden yapmak isteyen kişiler 0850 222 04 00 numaralı telefon numarasını arayarak işlemini gerçekleştirebilir. Yönlendirmeler aracılığıyla işleminizi gerçekleştirebileceğiniz gibi müşteri temsilcisine bağlanarak erteleme talebinizi iletmeniz de mümkündür.
sarıgazi escort
Kredi erteleme işleminizi şubeye gitmeye gerek kalmadan mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmeniz de mümkündür. Bunun için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra internet bankacılığında ki kullanıcı panelinden, mobil uygulamada ise menüden “Kredilerim” “Bireysel Krediler” “Bireysel Kredi Erteleme” seçeneğini seçerek krediniz ertelemeniz mümkündür.

Halkbank Kredi Erteleme Koşulları Nedir?

halkbank kredi erteleme kosullari

Kredi erteleme işlemi için koşullardan ilki kredi ödemenizin takibe alınmamış ya da takip riski taşımıyor oluşudur. Halk Bankası kredi erteleme işlemi kullanılmış olan ihtiyaç kredileri, taşıt kredisi ve konut kredilerini kapsar. Erteleme işlemi için her ay belli bir oranda faiz mevcuttur. Bu faiz oranı erteleme sonrası ödeme yapılacak aylar üzerine eşit olarak dağıtılacaktır. Oluşturulmuş olan bireysel kredi erteleme talebiniz 7 iş günü içerisinde tamamlanmış olacaktır.

Halkbank kredi ertelemeye başvurmak için Aralık 2020 tarihinden önce kredi kullanmış olmak gerekir.

Erteleme işlemi yapılmış olan taksitlerinizi Halkbank mobil uygulamasına ya da internet bankacılığından hesabınıza giriş yaparak takip etmeniz mümkündür.

Halkbank Kredi Ertelemesi Ne Kadar Süreyle Yapılıyor?

Halkbank kredi ertelemesi 3 ay için yapılabilir. Kredi ödemelerinizi 6 ay ertelemeniz ve vadenin 6 ay uzatılması mümkündür. Gerekli kanallardan yaptığınız başvurular neticesinde kullanmış olduğunuz bireysel kredi, taşıt kredisi ve konut kredisi gibi kredi türlerini Halkbank kredi erteleme işlemiyle 6 ay erteleme imkânınız vardır. Covid-19 süresince ekonomide yaşanan durgunluk neticesinden müşterileri destek için böyle bir çözüm yoluna gidilmiştir.

Turizm sektörü gibi dönemsel çalışan ve salgından etkilenmiş sektörlere ise 12 aya kadar uygun vade ve faizlerle taksit yapılandırması yapmak mümkündür.

Halkbank Esnaf Kredisi Ertelemesi Nasıl Yapılır?

Halk Bankası esnaf kredileri de erteleme işlemi dahil edilmiş kredilerdendir. Cumhurbaşkanının açıklamış olduğu karara göre bankanın esnaf kredisinden yararlanmış olan müşterilerin borçları için 1 Ocak 2021 ve 30 Haziran 2021 arasında 6 aylık bir taksitlendirme söz konusudur. Esnaf ve sanatkarların kullanmış olduğu Hazine ve Maliye Bakanlığından faiz destekli krediler bu karar ile 6 aylık taksit ile ödenmesi mümkündür.

Halkbank esnaf kredisi ertelemesi için bankanın şubelerine giderek başvuru talebinde bulunmanız gerekir.

Halkbank Kredi Kartı Erteleme Detayları Nedir?

halkbank kredi erteleme detaylari

Halkbank esnaf kredisi ertelemesinin detayları şu şekildedir:

  • Bu erteleme imkânından kredilerini 31 Aralık 2020 tarihi öncesinde kullanmaya başlamış olan esnafların yararlanabilmesi mümkündür.
  • 4 Şubat 2021 tarihinde Resmi Gazete’de de yayınlanmış olan karara göre erteleme döneminde oluşan faiz ödeme tarihi başladığında geri kalan taksitlere eşit olarak eklenecektir.
  • Erteleme imkânından yararlanmış esnaf ve sanatkarlar bu dönemde çalışan sayısını azaltamaz.
  • Bu dönemde bankanın değerlendirmesi ile kredi kullanımı da mümkündür.
  • Erteleme süresi dolana kadar ertelenmiş olan esnaf kredileri için takip başlatılma işlemi yapılamaz.

Halkbank kredi erteleme işlemleri ve diğer işlemler ile ilgili bankanın 0850 222 04 00 numaralı telefonunu arayarak bilgi almanız ve var olan sorularınızı cevaplandırmanız mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ