YeniKrediNotlari.om

Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Halkbank’tan cebe havale işlemi yapmak için mobil uygulama veya internet bankacılığı üzerinden işlem yapmak mümkündür. Halkbank cebe havale için mobil uygulama ya da internet bankacılığına T.C. kimlik numaranız veya müşteri numaranız ve bankacılık şifrenizle giriş yapmanız gerekir. Daha sonra menüden “Transferler” “Havale” “Cebe Havale” seçenekleri seçilmelidir. Açılan ekrana T.C. kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve alıcının cep telefonu bilgilerini yazıp kontrol ettikten sonra “Onayla” butonuyla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Para Transferinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

halkbank para transferinde hangi yontemler kullanilir

Halkbank’tan para transferi işlemleri için diğer yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • EFT
  • Havale
  • Swift

Bu işlemleri Halkbank ATM’lerinden, Halkbank şubeleri ve internet şubesinden, telefon bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden yapmak mümkündür.

EFT işlemi hafta içi 09:00 ve 17:15 arasında yapılır. 16:00-17:15 arasındaki işlemler Geç EFT olarak adlandırılır ve farklı fiyatlandırılır. Hafta sonu, bayram ya da mesai saatleri dışında yapılan işlemler bir sonraki iş gününde işleme alınır. Eğer bu vakitlerde EFT yapmak isterseniz FAST ve Kolay Adres yöntemlerini kullanarak beklemeden para transferi yapabilirsiniz. Kolay Adres için 0850 222 04 00 numaralı Halkbank müşteri hizmetlerini aramanız mümkündür. Kolay Adres için T.C. kimlik numarası, vergi numarası, pasaport numarası, yabancı kimlik numarası ve cep telefonu numarasından birini tanımlamanız mümkündür. Böylece hesap numarası ya da IBAN numarasına gerek kalmadan işlem yapabilirsiniz.

Havale işlemleri ise banka şubeleri arasında işlem yapmanıza imkân sağlar. Halkbank cebe havale yöntemiyle günün istediğiniz saati işlem gerçekleştirebilirsiniz. Havale ve EFT TL bazında yapılan işlemlerdir.

Swift kodu ise yurt dışı para transferi işlemleri için kullanılan yöntemdir. IBAN, banka kodu, Swift kodu ile gerçekleştirilen işlem için her bankaya ait bir Swift kodu bulunur. Halkbank Swift kodu TRHBTR2AXXX şeklindedir. Swift ile döviz işlemleri de yapabilirsiniz.

Halkbank Cebe Havale İşlemi Sonrası Nasıl Para Çekilir?

Cebe havale sonrası para çekme işlemini herhangi bir Halkbank ATM’sinden yapabilmek mümkündür. Halkbank cebe havale işleminin ATM’den çekilebilmesi için kısa mesaj ile cep telefonunuza gelen referans kodunu kullanmanız gerekir. Halkbank ATM’lerine giderek işleminizi şu adımları izleyip yapabilirsiniz:

  • ATM cihazındaki “Kartsız İşlemler” seçeneğini seçin
  • Havale kısmından “Cebe Havale” seçeneğine tıklayın
  • Açılan sayfaya size gelen referans kodunu, telefon numaranızı girerek para çekmeniz mümkündür.

Halkbank Cebe Havale İşlemi Nasıl İptal Edilir?

halkbank cebe havale islemi nasil iptal edilir

Cebe havale işlem iptalini Halkbank müşteri temsilcisini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Yanlış gönderim ya da gönderim sırasında hatalı işlem yaptığınızı düşünüyorsanız hemen müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. 0850 222 04 00 numaralı Halkbank müşteri hizmetlerin arayıp müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekir. Müşteri temsilcisi güvenlik için kimlik doğrulaması adına size birkaç soru soracaktır. Bu soruları yanıtladıktan sonra cebe havale işleminizin iptalini talep etmeniz mümkündür.

Cebe havale işlemi 24 saat içinde çekilmelidir. Alıcı 24 saat içinde herhangi bir Halkbank ATM’sinden gönderilen tutarı çekmezse gönderilen tutar 1 hafta sonra göndericinin hesabına iade edilir.

Halkbank Cebe Havale İşlemi Limit ve Koşulları Nedir?

İşlem yapabilmeniz için belirli koşulların karşılanması gerekir. Öncelikle bankadan işlem gerçekleştirmek için 18 yaşından büyük olmak gerekir. Halkbank cebe havale işlemleri 10 TL’nin katları olarak gönderilir. Halkbank cebe havale işlemi için gün içerisinde 2, hafta içerisinde 4, ay içerisinde ise 6 işlem yapabilme limitiniz vardır. Gün içerisinde gönderebileceğiniz para limiti ise 500 TL’dir. Haftalık olarak yapabileceğiniz cebe havale işlem limiti ise 1000 TL’dir. Aylık olarak belirlenmiş işlem limiti 1500 TL’dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ