YeniKrediNotlari.om

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Halkbank kredili mevduat hesabı limitinizi artırmak için Halkbank şubelerine başvuru yapmanız mümkündür. Limit artırmak için kullanabileceğiniz diğer kanallar ise Halkbank müşteri hizmetleri ya da Halkbank internet sitesidir.

Halkbank kredili mevduat hesabı limit artırma için banka şubesinden başvuru yapıyorsanız gelir durumunu gösteren bir belge ve nüfus cüzdanınız yeterli olacaktır. Şubede kredi yetkilisine hesap limitinizin artırılması talebini ilettiğinizde banka yetkilisi size bir form verecektir. Bu formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurup imzalayarak yetkiliye iletmeniz gerekir. Banka kredi notunuz, gelir durumunuz ve daha önceki ödemelerinizin durumuna bakarak kredi limiti artırımını değerlendirecektir.
1xbet giriş
Başvurunuzu Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmek istiyorsanız 0 850 222 0 400 numaralı Halkbank iletişim merkezini aramanız gerekir. Gerekli yönlendirmeler sonrasında müşteri yetkilisine bağlanarak kredili mevduat hesabının limitini artırma talebinde bulunabilirsiniz.

Halkbank kredili mevduat hesabınızın limitinin artırmak için SMS üzerinden de başvuru yapabilmek mümkündür. Halkbank kredili mevduat hesabının limit artırımı için SMS üzerinden başvuruyu büyük harflerle ACIKHESAP yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı, gelir bilginiz ve talep ettiğiniz limiti de yazarak 3452’ye kısa mesaj olarak göndermeniz gerekir.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nedir?

halkbank kredili mevduat hesabi ozellikleri

Halkbank kredili mevduat hesabı açık hesap olarak adlandırılır. Açık hesabın avantajlarını ise şu şekilde saymak mümkündür:

  • Açık hesap sayesinde elektrik, su, doğal gaz, telefon, kira, kredi, okul ödemelerinizin düzenli olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Hesabınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı sayesinde söz konusu ödemelerinizin düzenli ve vaktinde yapılması sağlanır.
  • Kredili mevduat hesabınızdan hesabınızın limiti dahilinde ATM’lerinden günün istediğiniz saatinde para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Aynı zamanda havale, EFT gibi para transferi işlemleri gerçekleştirmeniz de mümkündür.
  • Kredili mevduat hesabı kullanımları için masraf ya da komisyon alınmaz. Kullandığınız limit tutarı ve vade dahilinde faiz işlemi uygulanır.
  • Hesabınız eksiye düştüğü dönemlerde ayda bir ya da 3 aylık bir faiz uygulanır.
  • Kredili mevduat hesabınızı taksitli olarak kullanarak yaptığınız harcamaları taksitlerle ödemeniz mümkündür. Taksitli hesap için limiti kredili mevduat hesabınız doğrultusunda kullanmanız mümkün olacaktır.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı Nedir?

Bankanın kredili mevduat hesabı için faiz oranları aylıktır. Kullanılan tutar üzerinden faiz işler. Kredili mevduat hesabı limitiniz dahilinde kullandığınız tutar ve kaç gün kullandığınıza bakılarak faiz ödemeniz gerekir. Kredili mevduat hesabı faizi aylık oranı %1,89 gecikme oranı ise %2,19 olarak belirlemiştir.

Halkbank kredili mevduat hesabından kullanılan 100 TL için bir günlük ödenmesi gereken tutar BSMV ve KKDF dahil 100,08 TL şeklindedir. Halkbank kredili mevduat hesabı limit artırma ya da limit azaltma işlemi sonrasında da ödemeniz gereken faiz oranı değişmez.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Ödemesi Nasıl Yapılır?

halkbank kredili mevduat hesabi odemesi

Kredili mevduat hesabının ödemesi vadesiz hesabınıza para girişi yapıldığı takdirde otomatik olarak ödenir. Bakiyeniz kapatılmış olur. Hesabınızın bakiyesinin eksiye düşmesi durumunda faiz 3 aylık olarak işlenir.

Kredili mevduat hesabınızın ekstre bilgilerini detaylı şekilde görmek için bankaya e posta ya da faks bilgilerinizi vermeniz gerekir. Halkbank çağrı merkezini arayarak iletişim bilgilerinizi vermeniz yeterlidir.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredili mevduat hesabınızı kapatmak istiyorsanız öncelikle hesabınıza dair tüm borçları ödemeniz gerekir. Hesabınızdaki borçları ödedikten sonra kredili mevduat hesabını kapatma talebinizi banka şubelerine iletebilmeniz mümkündür. Halkbank kredili mevduat hesabı limit artırma, limit azaltma ve hesap kapatma işlemleri için çağrı merkezini aramak da mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ