YeniKrediNotlari.om

Halkbank İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank kredilerine internet aracılığıyla başvuru yapmak için iki yol vardır. İlk olarak bankanın kendi sayfasından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın web sayfasına girdiğinizde “Başvuru” seçeneğinden “Kredi Başvurusu” seçeneğine tıklamanız gerekir. İhtiyaç duyduğunuz kredi türünü seçikten sonra kredi başvuru formu çıkacaktır. Forma sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank internetten kredi başvurusu için diğer bir seçenek ise bankanın mobil uygulamasıdır. Uygulamaya müşteri ya da T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra menüden “Başvurular” “Kredi Başvuruları” seçeneğiyle istediğiniz krediye başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank Kredilerine Diğer Başvuru Yolları Nelerdir?

Halkbank kredi başvurusu için diğer bir seçenek ise Halkbank Dialog’dur. 0850 222 04 00 numaralı telefon hattını arayarak sesli kanıt sisteminden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilerseniz müşteri hizmetlerine bağlanarak kredi başvuru talebinizi iletmeniz mümkündür.

Halkbank şubelerine giderek de başvuru yapmanız mümkündür. Şubelerdeki kredi danışmanlarıyla size en uygun krediyi ve ödeme seçeneklerini bulabilirsiniz. Size verilecek olan başvuru formunu doldurarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Kredi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

halkbank kredi sorgulamasi nasil yapilir

Halkbank kredi sorgulaması için çeşitli kanallar mevcuttur. Bankanın sunduğu kredi imkânlarından faydalanmak için başvuru yapmış kişiler şu kanallar ile kredi sorgulaması yapabilir:

  • Halkbank Dialog’u arayarak kredi sorgulaması yapabilirsiniz. 0850 222 04 00 numaralı telefon hattından kredi başvurunuzun son durumunu öğrenebilirsiniz.
  • Başvurunuzu Halkbank internetten kredi başvurusu kanallarıyla, mobil uygulama ya da internet şubesi, yapmışsanız kredi başvuru durumunuzu mobil uygulamadan ya da internet şubesine giriş yaparak görmeniz mümkündür.

Halkbank Kredi Faiz Oranları Nedir?

Halkbank kredileri faiz oranları 1 Haziran 2021 itibariyle şu şekilde işleyecektir:

15.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi 36 ay, 24 ay ve 12 ay vade ile kullanılabilir. Banka faiz oranını ise %1,61 olarak belirlemiştir.

Bankanın sağladığı konut kredisi ise 120 ay, 60 ay ve 36 aylık vadeler ile kullanılabilir. Faiz oranı ise %1,38’dir.

Taşıt kredisi faiz oranı ise %1,54’tür. Bankanın sunduğu taşıt kredileri 48 ay, 36 ay ve 24 aylık vade imkânlarıyla kullanılabilir.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar Nedir?

halkbank kredi basvurusu icin gerekli belgeler

Kredi başvuru için gerekli bazı şartlar vardır. Bu şartları sağlayamayan kişilerin başvuruları reddedilir. Bu şartları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Başvuru sahibi 18 yaşından büyük 65 yaşından küçük olması gerekir.
  • Başvuru sahibi gelirini resmi olarak belgeleyebilir olmalıdır.
  • Kredi ödemeleri zamanında ve eksiksiz olarak ödenmelidir.
  • Eğer kredi için ipotek yapılacak ise varsa eşin de rızası alınmalı ve yazılı olarak bankaya iletilmelidir.

Aranan bu şartları yerine getiren kişilerin bankanın talep ettiği evrakları eksiksiz olarak iletmesi gerekir. Bankanın başvuru sahibinden talep ettiği belgeler şunlardır:

  • T.C kimlik kartı
  • İkametgâh belgesi ya da son 3 aya ait fatura
  • Gelir durumunu gösteren belge

Gelir belgesi eğer kişi maaşlı çalışıyor ise maaş bordrosudur. Özel sektörde çalışanların, maaş bordrosu yanı sıra şirket sirküleri de iletmesi gerekir. Başvuru sahibinin geçim kaynağı emekli aylığıysa emekli aylığı dökümünü gelir belgesi olarak gösterir.

Şirket sahipleri için bankaya iletilmesi gereken belgeler; vergi levhası, işletmeye ait bilanço ve gelir tablosu, oda kaydı ve imza sirküleridir. Kişinin geçim kaynağı çiftçilik ise bankaya iletilmesi gereken belgeler; çiftçilik belgesi ve arazi tapusudur.

Geçimini kira yoluyla sağlayanlar ise gelir belgesi olarak kira sözleşmesi ve gayrimenkulün tapusunun fotokopisini iletmelidir.

Bu şartların ve gerekli belgelerin sağlanmasıyla ister Halkbank şubelerinden isterseniz şubeye gitmeye gerek kalmadan Halkbank internetten kredi başvurusu yoluyla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ