YeniKrediNotlari.om

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredili mevduat hesabının limitini artırmak için internet şubesi üzerinden ya da mobil uygulama üzerinden işlem yapmak mümkündür. İşCep mobil uygulaması üzerinden İş Bankası kredili mevduat hesabı limit artırma işlemi yapmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra başvurular, ek hesap seçeneğinden limitinizi artırabilirsiniz.
newbahis şikayet
İnternet bankacılığı üzerinden işlem yapmak için ise T.C. kimlik numaranız ya da müşterini numaranızı ve şifrenizi girerek internet şubesi hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Kullanıcı panelinden başvurular, ürünler ek hesap seçeneğini seçerek limitinizi artırmanız mümkündür.

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nedir?

is bankasi kredili mevduat hesabi ozellikleri

İş Bankası kredili mevduat hesabının birçok özelliği bulunur. Bu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İş Bankası kredili mevduat hesabı ile otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkündür. Otomatik ödeme talimatı elektrik, su ve doğal gaz gibi faturalar, kira ve okul harcamaları gibi düzenli ödemeler için verilebilir. Otomatik ödeme talimatı sayesinde ödemelerinizin günü geçmeden otomatik olarak hesabınıza bakiye bulunmasa dahi kredili mevduat hesabı sayesinde ödeme gerçekleşecektir.
  • Kredili mevduat hesabı ile İş Bankası ATM’lerinden 7 gün 24 saat nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Hesabınızda para bulunmaması ya da yetersiz bakiye olması durumunda da kredili mevduat hesabından harcama gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz harcamaları daha sonrasında taksitlendirebilmeniz mümkündür.
  • Kredi mevduat hesabınız limiti doğrultusunda kullandığınız miktar ve kullanılan gün üzerinden faiz uygulanır. Bu faiz oranını banka belirler. Kredili mevduat hesabından kullanım yaptığınız andan ekstre ödemesi gerçekleştirdiğiniz ana kadar faiz işler.

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredili mevduat hesabına başvuru yapabilmek için dijital kanallardan ya da İş Bankası şubelerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası şubesinden başvuru yapıyorsanız sizden bir başvuru formu doldurmanız istenecektir. Formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurduktan sonra nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi fotokopisini ve aslını, gelir durumunu gösteren belgeyi şubeye iletmeniz gerekir.

Online kanallardan başvuru yapmak için İşCep uygulamasına ya da internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilirsiniz. İşCep’ten krediler, ek hesap başvurusu yap ya da internet şubesi üzerinden krediler, ek hesap başvuru seçeneklerin takip ederek başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Başvuru için kullanabileceğiniz bir diğer kanal ise İş Bankası bankamatikleridir. Bankamatikten başvuru yapabilmek için kredilerim, daha fazlası, başvurular, ek hesap başvurusu şeklinde başvurularınızı bankaya iletebilirsiniz.

Başvuru sonrası İş Bankası kredili mevduat hesabı limit artırma ya da azaltma işlemi için de online kanallardan başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları Nedir?

is bankasi kredili mevduat faiz oranlari

Kredili mevduat hesabı faiz oranları banka tarafından belirlenir. Bankanın kredili mevduat hesabı için belirlediği faiz oranı %1,98’dir. Kullanım miktarı ve vadeye göre ödenmesi gereken tutar değişir. 500 TL ile 10.000 TL arasında kredili mevduat hesabı limiti belirlenir.

1000 TL’lik kredili mevduat hesabının 30 gün kullanımı sonucu ödenecek toplam tutar 1023,73 TL’dir.

5000 TL’lik tutarın 10 günlük kullanımı için geri ödenmesi gereken tutar 5039,60 TL’dir.

10.000 TL’lik kredili mevduat hesabı kullanımının bir aylık faiziyle birlikte geriye ödenmesi gereken tutar toplamda 10.237,60 TL şeklindedir.

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

İş Bankası kredili mevduat hesabının kapatılabilmesi mümkündür. İş Bankası kredili mevduat hesabı limit artırma kanallarını kullanarak hesabınızı kapatma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı kapatmanız için hesabınıza ait bir borç bulunmaması gerekir. Eğer varsa borcunuzu tamamen kapattıktan sonra online kanallar ya da banka şubeleri veya müşteri temsilcisini arayarak hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ