YeniKrediNotlari.om

QNB Finansbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank cebe havale işlemini yapabilmek için QNB Finansbank mobil uygulamasını telefona indirmek gerekir. İndirilen uygulamaya internet bankacılığı bilgileriniz ile giriş yapmalısınız. Bir sonraki adım olarak para transferi menüsünün altında bulunan cebe havale kısmına tıklayınız. QNB Finansbank cebe havale için yapmak istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girmelisiniz ve gerekli yerleri doğru bir şekilde dolmalısınız. Bu işlemlerden sonra cebe havale işlemi gerçekleşir.

QNB Finansbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Cebe havaleyi çekmek için günün herhangi bir saatinde QNB Finansbank ATM’sine gitmek yeterlidir. ATM’de yapılan adımlar şöyledir; ilk olarak kartsız işlem yapılacağı için giriş tuşuna basılır. Menüden para çekmeye ve ardından da cebe gelen havale seçeneğine tıklanır. Alıcını cep telefonuna daha önceden gelen SMS’de referans kodu, kendi T.C. kimlik numarası, gönderilen miktar ve cep telefonu numarası doğru bir şekilde tuşlamalıdır. Alıcının, yollanan miktarı tek seferde çekmesi gerekir. Alıcıdan cebe gelen parayı çekmek için ek ücret alınmaz.

QNB Finansbank Cebe Havale Nedir?

qnb finansbank cebe havale nedir
QNB Finansbank ile yapılan cebe havale işleminde alıcının IBAN numarasına ya da QNB Finansbank müşterisi olmasına gerek yoktur. Cebe havale işlemi ile para transferi yapabilmek için alıcının cep telefonu numarasının bilinmesi yeterlidir. Alıcı cep telefonuna gelen şifre ile QNB Finansbank ATM’leri üzerinden kendisine yollanan cebe havaleyi çekebilir. Cebe havale ile para transferi yapıldığında, alıcı kişi parayı gece gündüz fark istanbulbahis telegram etmeksizin günün 24 saati içinde çekebilir. Alıcı parayı çekmezse para gönderen kişini hesabına geri aktarılır.

QNB Finansbank Cebe Havale İşlemi Nasıl İptal Edilir?

QNB Finansbank ile yapılan cebe havale işlemini iptal etmek için çağrı merkezini aramak gerekir. QNB Finansbank müşteri hizmetlerine 0850 222 0900 numaradan ulaşarak QNB Finansbank cebe havale işlemini iptal edebilirsiniz.  Müşteri temsilcisi ile iletişime geçtikten sonra Finansbank cebe havale iptal etme isteğinizi temsilciye söylemelisiniz. (irp post=233 name=müşteri hizmetlerine direkt bağlanma). Müşteri hizmetleri isteğinizi yapıp cebe havale işlemini iptal eder.

QNB Finansbank Cebe Havale Limitleri ve Koşulları Nelerdir?

qnb finansbank cebe havale limitleri ve kosullari

QNB Finansbank cebe havale işlemi için limitler koyulmuştur. Buna göre yollayacağınız para miktarı ve yapacağınız işlem sayısına kısıtlamalar getirilmiştir. QNB Finansbank cebe havale için günde en fazla 2 işlem ve bunun dahilinde 500 TL gönderebilirsiniz. Bu limitler bir hafta ve bir ay için ise şöyledir; bir hafta içinde en fazla 4 işlemi geçmemek şartı ile bin TL ya da ayda 6 işlemi geçmemek şartı 1500 TL para gönderebilirsiniz.

QNB Finansbank cebe havale işlemini yapabilmek için uyulması gereken bazı şartlar vardır. Bunlardan ilki 18 yaşından büyük olmak. Yani cebe havale işlemini yapan kişi ve cebe havale işlemini çeken kişi de 18 yaşından büyük olmalıdır. İkinci şart ise cebe havale ile transfer edilen paranın24 saat içinde alıcı tarafından çekilmesidir. Eğer alıcı 24 saat içinde parayı çekmezse para, transfer işlemini yapan kişiye geri gider.

QNB Finansbank Para Transferi Ücretleri Ne Kadardır?

QNB Finansbank şubelerinden yapılan EFT işleminde işlem başına çekilen tutar 5.73 TL’dir. İnternet şubelerinden yapılan EFT işleminde 1.14 TL, cep şubesinden yapılan işlemlerde 1.14 TL, ATM’lerden yapılan işlemlerde 2.29 TL işlem ücreti kesilir.

Havale işlemlerinde şubeden yapıldığında 2.86 TL, internet şubesi üzerinden yapıldığında 0.57 TL, ATM üzerinden işlem yapıldığında 1.14 TL, cep şubesinden işlem yapıldığında ise 0.57 TL işlem ücreti kesilir.

QNB Finansbank cebe havale işlem ücreti 2 TL olarak kesilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ