YeniKrediNotlari.om

TEB Altın Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

TEB altın hesap açılışı için vadeli ve vadesiz hesap seçenekleri mevcuttur. TEB altın hesabı açılışı için şu kanallar üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz:

 1. En yakın TEB şubesi
 2. İnternet şubesi
 3. Telefon bankacılığı şubesi
 4. CEPTETEB uygulaması

TEB Altın Hesabı Nasıl Açılır?

TEB altın hesabı açma işlemi ilk kez açılışlarda en yakın TEB şubesi üzerinden gerçekleştirilir. Kimlik belgesi ile banka şubesine yapılan başvuru ardından ilk olarak vadesiz TL hesabı ve sonrasında seçilen altın hesap açılışı gerçekleştirilir. Bankada vadesiz hesap bulunması halinde TEB alternatif başvuru kanalları üzerinden altın hesap açılışı aşağıda paylaşıldığı şekilde gerçekleştirilir:

 • TEB İnternet Şubesi Üzerinden Altın Hesabı Açma: TEB internet şubesine giriş yapılması ardından “Hesaplarım” menüsü altından altın hesabı açılışı gerçekleştirilebilir.
 • TEB Telefon Bankacılığı Üzerinden Altın Hesabı Açma: 0850 200 0 666 numaraları üzerinden TEB telefon bankacılığına ulaşılır ve sesli yanıt sistemine “Altın hesabı açmak istiyorum” talimatı verilerek işlem gerçekleştirilir.
 • CEPTETEB Üzerinden Altın Hesabı Açma: CEPTETEB uygulaması cep telefonuna indirilmesi ardından uygulamaya giriş yapılarak “Hesaplar” menüsü altından vadeli altın hesap açılışı gerçekleştirilebilir.

TEB Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

teb vadesiz altin hesabi nedir

TEB vadesiz altın hesabı çalınma ve hırsızlığa karşı güvenle birikim yapma amacı ile kullanılabilir. Faiz getirisi bulunmayan hesap seçeneğinde, altında yaşanan artıştan faydalanmak için alım ve satım yapabilir, uzun vadeli hedefleriniz için altın birikimi yapabilirsiniz. 1000/1000 saflıkta 24 ayar gram altın cinsinden işlem yapılan vadesiz TEB altın hesabı özellikleri şu şekildedir:

 1. En az 0,01 gram ve katları olacak şekilde alım-satım işlemi yapılabilir.
 2. TL veya USD cinsinden vadesiz hesap üzerinden altın alınabilir.
 3. Birikim tutarının 150 Bin TL tutarına gelen kısmı mevduat güvencesi altındadır.
 4. Banka şubeleri yanında internet ve CEPTETEB şube üzerinden alım ve satım yapılabilir.

TEB Vadeli Altın Depo Hesabı Nedir?

TEB vadeli altın hesabı açılan TEB vadesiz hesabı sonrası internet bankacılığı ve CEPTETEB şubesi üzerinden açılabilir. Anlık altın kurları üzerinden alım ve satım yapmanın yan sıra vadeli altın hesabı ile altın cinsinden faiz getirisi elde edilebilir. TEB vadeli altın hesabı özellikleri şu şekildedir:

 1. Günlük, haftalık ve aylık vade seçeneklerinden yararlanılabilir.
 2. Vade sonunda herhangi bir şey yapılmaması halinde vade yenilenir.
 3. Altın alım ve satım işlemleri vade sonlarında yapılabilir.

TEB Yeni Altın Çağı Sisteminden Nasıl Yararlanılır?

TEB yeni altın çağı bankanın altın günleri adı ile uyguladığı kampanyadır. Diğer bankalardan farklı olarak TEB altın günleri için bir sınırlandırma bulunmamaktadır. TEB çalışma saatleri içerisinde fiziki takı ve Cumhuriyet altınlarınızı açacağınız altın hesabına yatırabilirsiniz.

TEB Altın Hesabı Alış Satış Nasıl Yapılır?

teb altin hesabi alis satis nasil yapilir

TEB altın alış ve satışı banak şubeleri yanında TEB internet şubesi ve CEPTETEB uygulaması üzerinden gerçekleştirilir. Alım ve satım işlemleri için 7/24 işlem yapılabilirken, aşağıdaki saatler arasında uygulanan altın kurları ve marjları farklıdır:

 • Normal Marj: 09:00 -17:30 saatleri arası
 • Tatil Marjı: 17:30 – 09:00 arası (Hafta sonları tüm gün)

TEB Altın Hesabı Kullanıcıları Yorumları

TEB altın hesap kullanıcıları sunulan güvenli yatırım aracından memnun. Günün her saati işlem yapılabilen altın hesapları altında yaşanan ani fiyat değişimlerinden yararlanma şansı tanırken, rekabetçi makas farkları elde edilen kazancı maksimize etmeye fırsat sunuyor. TEB altın hesabı yorumları arasında sunulan vadeli altın faizlerinin getirisi de ön plana çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ