YeniKrediNotlari.om

Vakıfbank Altın Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Vakıfbank’ta altın hesap açılışı banka şubeleri, ATM’leri, mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden gerçekleştirilebilir. Vakıfbank altın hesabı seçenekleri için vadeli ve vadesiz hesap olmak üzere iki farklı seçenek bulunur. Tasarruf sahipleri Vakıfbank üzerinden birikimlerini çalınma ve kaybolma riskine karşı korumanın yanında faiz geliri elde etme ve düzenli birikim yapma ayrıcalıklarından yararlanabileceklerdir.

Vakıfbank Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

vakifbank altin hesabi ozellikleri nelerdir
bahsine giriş
 

Vakıfbank’ın altın hesap özellikleri vadeli veya vadesiz (Altın Çağı) hesap açılışına göre farklılık gösterir. Her hesap türü özelinde farklı özellikler kullanıma sunulurken, genel hatları ile Vakıfbank’ın hesapta tanımladığı özellikler şu şekildedir:

 1. Haftanın her günü ve günün her saati altın alım ve satımı yapılabilir.
 2. Banka şubeleri dışında Vakıfbank online bankacılık kanalları üzerinden altın alım ve satımı yapılabilir.
 3. Alım ve satım işlem alt limitleri 0,01 gramdır.
 4. İşlem yapılacak altın türü ise 24 ayar gram altındır.

Neden Vakıfbank Altın Hesabı Açmalıyım, Avantajları Neler?

Vakıfbank altın hesap avantajları tasarrufları güvenli liman altında değerlendirmenin yanında, çalınma riskine karşı korunma ve faiz geliri elde etme gibi hesap özelinde değişebilen artılardan oluşur. Tanımlanan 0,01 gram işlem limiti ile küçük tutarlar ile birikim yapılarak her bütçe için tasarruf etme kültürü kazanılabilirken, avantajlı Vakıfbank altın mevduat faiz oranları ile her tutarda birikim için faiz geliri elde etmek mümkündür.

Vakıfbank Altın Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’ta altın hesabı açmak klasik bir hesap açılış işlemi ile benzerdir. İlk kez Vakıfbank’la çalışılacak olunması halinde hesap açılışı için kimlik belgesi ile birlikte banka şubesine gitmek yeterlidir. Vakıfbank’a ait aktif bir hesabın bulunması halinde ise şu kanallar üzerinden Vakıfbank altın hesabı açılabilir:

 1. Şubeler
 2. ATM’ler
 3. Mobil şube
 4. İnternet şube

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank’ın Altın Çağı hesabı bankanın vadesiz altın hesap seçeneğidir. Banka şubeleri yanında yukarıda paylaşılan başvuru kanalları üzerinden açılabilen Altın Çağı hesabı özellikleri şu şekildedir:

 • En az 0,01 gram altın alt limiti ile alım ve satım yapılabilir.
 • Vadesiz bir hesap türüdür, faiz geliri elde edilmez.
 • Çalınma ve hırsızlık riskine karşı altın cinsinden birikimlerinizi güvenle muhafaza eder.
 • 7 gün 24 saat online bankacılık kanalları ve Vakıfbank ATM’leri üzerinden altın alımı yapılabilir.
 • TL hesap üzerinden belirlenen periyotta otomatik altın alımı için düzenli alım talimatı oluşturulabilir.

Vakıfbank Vadeli Altın Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

vakifbank vadeli altin mevduat

Vakıfbank’ın vadeli altın mevduat hesabı birikimler için faiz kazanmak isteyen tasarruf sahiplerine yönelik geliştirilmiştir. 181 ile 400 güne kadar vade ile altınlarınızı değerlendirebileceğiniz hesapta uygulanan altın faiz oranı yüzde 0,25’dir. Seçilen vade sonunda altın alımı ve satımı yapılabilir.

Vakıfbank Altın Hesabı Yorumları Nasıl?

Vakıfbank’ın altın hesabına yapılan yorumlar genel hatları ile kullanıcıların memnuniyetini göstermektedir. Bankanın sunduğu avantajlı altın kurları müşterileri memnun ederken, dijital bankacılık kanalları üzerinden 7/24 altın alım ve satımı yapılabilmesi memnuniyet uyandırır. Vadeli hesap özelinde Vakıfbank mevduat faiz oranları altın için makul bulunurken, hesap üzerinden yapılabilecek işlem opsiyonları beğenilmektedir.

Vakıfbank Altın Hesabından Fiziki Altın Çekilir Mi?

Vakıfbank’taki altın hesabından fiziki altın çekme opsiyonu hesap sahiplerine tanınır. Fiziki altın çekmek için bankanın yerine getirilmesi istediği tek şart ise çekim işlemi talimatının 5 kg altından az olmayacak şekilde verilmesidir. Vakıfbank altın hesabı üzerinden çekilecek fiziki altın için piyasa değeri üzerinden binde beş oranında komisyon kesintisi yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ