YeniKrediNotlari.om

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası’ndan kredili mevduat hesabı açılımı pek çok yolla yapılabilir.

Ek hesap başvurusu yapabileceğiniz pek oldukça yöntem vardır. İnternet bankacılığı, Ziraat Bankası mobil uygulaması, ATM’ler, 0850 220 00 00 ve 444 00 00 müşteri çağrı merkezleri, Ziraat Bankası şubeleri ve SMS kanalları üzerinden başvurunuzu iletebilirsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı açmak için KMH yazıp boşluk bırakılmalı T.C kimlik numarası, mevduat hesabı tutarı ve gelir bilgili yazılarak 4747’ye kısa mesaj gönderilmelidir. Bankanın değerlendirmesi sonucu ileti olarak size gelir ve talep ettiğiniz limiti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kimler Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabına Başvurabilir?

kimler kredili mevduat hesabina basvurabilir

Kredili mevduat hesabına başvuru yapabilmek için Ziraat Bankası’nın bireysel, ticari ya da tarımsal bankacılık müşterisi olmak gerekir. Kredili mevduat hesabı açabilmek için mutlaka vadesiz hesabınızın var olması gerekir. Nüfus cüdanı, gelir durumunu gösterir bir belgeyle (bordro, vergi levhası vb.) hesap başvurusu yapabilirsiniz. Emekli, çiftçi ya da serbest meslek çalışanları için de ek belgeler gerekir. Emekliler için emekli maaşı belgesi, serbest çalışan için şahsi vergi levhası gerekir. Ayrıca hesap açabilmeniz için gelirinizin düzenli ve yeterli olması gerekir.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabının özellikleri başında tarımsal müşteriler için sağlanan kolaylıklar gelir.

Ziraat Bankası tarımsal kredi müşterisi olan çiftçiler kredili mevduat hesabı ekstrelerini 30 gün içerisinde ödemek yerine aynı faiz koşullarıyla hasat zamanı ödeyebilir.

Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan müşteriler ise emekli maaşını almadan 2 gün önce kredili mevduat hesabından kullanım yaptıysa maaşlarını aldıklarında hesabın kapatılması şartı ile faiz ödemekten muaf olurlar. Eğer maaşlarını aldıktan 2 gün sonra ödeme yaparlarsa %2 faiz uygulanır.

Kredili mevduat hesabından kullandığınız tutar diğer hesabınıza para girişi olduğu zaman otomatik olarak ödenir. Kullanılan gün üzerinden faiz işler.

Maaş müşterileri ise ön ödeme çekme özelliğinde yaralanabilir. Bu işlemde için maaşınızın yatması için belirlenen bir süre gerekir. Maaş müşterileri için kullanılabilecek en yüksek limit 1000 TL olarak belirlenmiştir. Limitler kredi notu doğrultusunda belirlenir.

Bireysel kredi kullanımlarında hayat sigortası hizmeti sunulur.

Bunların yanı sıra Ziraat Bankası kredili mevduat hesabıyla fatura, kira ödemeleri işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Günün istediğiniz saati ATM’lerden ya da online olarak nakit kullanımı işlemleri yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı Nedir?

ziraat bankasi kredili mevduat faiz orani

Kredili mevduat hesabı faizi 2021 yılı için 27 Mayıs tarihinden itibaren geçerli olmak üzere %1,98 gecikme faizi ise %2,28 oranında açıklanmıştır. Faizler kaç günlük kullanım olduğu ve ne kadarlık bir tutar kullanıldığına göre değişir.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırımı Nasıl Yapılır?

Limit artırımlarımı talebinizi bankaya ilettiğinizde banka kredi skorunuzu, geliriniz, borç durumunuzu değerlendirir. Kullanılan avansların ödemeleri de vaktinde ve düzenli olarak yapılmış ise bu sizin için avantajdır. Uygun gördüğü takdirde limitinizde artış yapılır.

Limit artırımı talebinizi 0850 220 00 00 ve 444 00 00 müşteri çağrı merkezlerine, şubelere yapılabilir. SMS ile limit artırımı işlemi ise KMH yazıp boşluk bırakarak T.C kimlik numarası, KMH tutarınız, aylık net geliriniz de yazılarak 4747’ye kısa mesaj olarak gönderilir. İşleminizin sonucu 5 dakika içerisinde belli olur.

Limit arttırmanın yanı sıra limit düşürme işlemi de yapılabilmektedir. 3 ay içinde ödeme yapılmaması halinde hesabınız kapatılır. Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı kapanması durumunda limit artırımı talebinize tekrar olumlu yanıt almanız zorlaşır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ