YeniKrediNotlari.om

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi alımlarının son zamanlarda zorlaşması sonucu, artık kredi notu düşük olan kişilere kredi verilmesi neredeyse durdurulmuştur. Ancak yine de düşük kredi notuna sahip olan kişilere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu kapsamda, sicili bozuk olan, sıfır puanlı veya kara listedekilere kredi veren bankalar vardır. Düzenli ödemeler sağlanması durumunda, kredi notunun yükselmesi de söz konusudur.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesinin başında yüksek faiz oranları uygulayan Aktifbank gelmektedir. Aktifbank kapsamında, kredi puanı 800-900 arası olan kişiler bile kredi çekme imkanı yakalıyorlar. Bankanın N Kolay Kredi kampanyası, aynı zamanda banka şubesine gitmeme imkanı da sağlıyor. Düzenli ödeme yaptığınız takdirde ise kredi notunuz yükseliyor. Online olarak uygulanan bu işlemde sadece T.C kimlik numarası, telefon numarası ve e posta adresi isteniyor. Bu bilgiler doldurulduktan sonra istenilen kredi kartı başvurusu yapılıyor. Aynı zamanda, N Kolay sayesinde, paranızı hesaplar arasında transfer etme şansınız da bulunmaktadır. Akitfbank’ın PTT ile de anlaşması bulunduğu için kredinizi PTT aracılığı ile de alabilirsiniz. N Kolay aracılığı ile kredi çekmek için Atm ve PTT’ler size yardım edecektir. Bu kredi kapsamında hayat sigortası zorunlu değildir. Kredinin vade sayısı ise 48 ay şeklindedir. Kredi, 30000TL e kadar verilmektedir.

Burganbank da düşük kredi notuna sahip kişilere kredi imkanı sunmaktadır. 48 aya varan vade ile verilen ihtiyaç kredisi, özel fırsat ve uygun taksiteler ile sunulmaktadır. Faiz oranları ise 1.71 den başlamaktadır. Aynı zamanda, 48 aya varan uzun dönemler de uygulanmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında Fibabank da bulunmaktadır. Ancak Fibabank, düşük kredi notu olan kişilere kefil aracılığı ile kredi vermektedir. Kefile ait gayrimenkul tapusu, gerekli belgeler arasındadır. Kredinin üst limiti, 10000 TL şeklindedir. Vade şartı ise 24 aydır. Fibabank tarafından düşük kredi notu olan kişilere verilen kredinin faiz oranı, %1.69 ve % 1.79 aralığındadır.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu riskli, en riskli, orta riskli ve az riskli olarak ayrılmaktadır. “En Riskli” kategorisinde bulunan kişiler, bankalardan kredi çekme konusunda bir hayli zorlanırlar. Bu kişiler genellikle bankalar tarafından daha önce sicili kötülenmiş kişilerdir. Aynı zamanda, bankalardan daha önce kredi kullanmayan kişilerin de kredileri sıfır görünmektedir. Bu kişiler çok kolay bir şekilde kredi notlarını yükseltebilirler. Orta riskli ve az riskli kategorisinde yer alan kişiler ise düşük kredi notu kapsamında kredi veren bankalar yardım edebilirler.Teminat veya gelir göstererek kredi çekmek mümkündür.

Teminat göstermek, düşük kredi notuna sahip kişilerin genellikle yardımına koşan yöntemdir. Kredi ödemeleri zamanı yaşanacak aksaklıkları güvence altına aldığı için, kara listedekilere kredi veren bankalar, teminat gösterilmesini isterler. Ancak bu hususta, teminat gösterilen malların teminat için uygun olması gerekir ve bu durum banka tarafından değerlendirilir. Gayrimenkuller teminat göstermek için idealdir. Bu sayede, kolayca kredi almak mümkündür.

Düşük kredi notu olanların kullandıkları bir diğer yöntem ise kefil göstermektir. Ancak bir kişinin kefil gösterilebilmesi için, kefil olacak kişinin kredi çekmek için gereken tüm niteliklere sahip olması gerekir. Bu kriterlere, kefilin kredi notunun yüksek olması, sicilinin temiz olması, SGK kaydının olması gibi etkenler dahildir. Bununla birlikte, kefil gösterilecek kişinin daha önce kara listeye de girmemesi gerekir. Bu sayede, kara listedekilere kredi veren bankalar aracılığı ile kredi alması mümkün olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ