YeniKrediNotlari.om

Kuveyt Türk EFT Ücretleri ve Saatleri 2021

Kuveyt Türk’te EFT ücretlendirmesi banka şubesi ve ATM özelinde değişir. Kuveyt Türk EFT ücretleri bahsedilen iki noktada gönderilen para transfer miktarına göre farklı seyreder. Kuveyt Türk mobil ve internet şube üzerinden yapılan EFT işlemleri ücretsizdir. Bankadan yapılabilecek maksimum EFT miktarları günlük ve aylık bazda sınırlandırılmıştır. EFT saatleri de 2021 yılında kullanılan bankacılık kanalı özelinde değişir.

Kuveyt Türk EFT Ücreti Alıyor Mu?

kuveyt turk eft ucreti aliyor mu

Kuveyt Türk’te EFT ücretlendirmesi banka şubesi ve ATM’leri için geçerlidir. Bankanın dijital bankacılık kanalları üzerinden yapılan EFT işlemleri için ücret kesintisi uygulanmaz.

2021 Kuveyt Türk EFT Limitleri Nedir?

Kuveyt Türk’te EFT limitleri günlük ve aylık bazda belirlenir. 2021 yılında Kuveyt Türk tarafından uygulanan EFT işlem limitleri şu şekildedir:

 • Hesaba, isme ve IBAN’a günlük EFT gönderim limiti 50 Bin TL
 • Hesaba, isme ve IBAN’a aylık EFT gönderim limiti 100 Bin TL

2021 Kuveyt Türk EFT İşlem Ücretleri Nedir?

Kuveyt Türk’te EFT işlem ücretleri bahsedildiği şekilde şube ve ATM kanallarında uygulanır. Bahsedilen iki kanal dışında kalan bankacılık hizmetleri kullanıldığında, EFT limitleri içerisinde kalmak koşulu ile Kuveyt Türk EFT ücretleri uygulanmadan para transferi yapılabilir. Kuveyt Türk 2021 yılı EFT ücretleri şubede şu şekildedir:

 • 1000 TL ve Altı EFT İşlem Ücreti: 5,00 TL
 • 1001 TL – 50.000 TL Arası EFT İşlem Ücreti: 10,00 TL
 • 50.000 TL Üzeri EFT İşlem Ücreti: 100,00 TL

Kuveyt Türk ATM’den EFT ücretleri 2021 yılı için şöyle belirlendi:

 • 1000 TL ve Altı EFT İşlem Ücreti: 2,00 TL
 • 1001 TL – 50.000 TL Arası EFT İşlem Ücreti: 5,00 TL
 • 50.000 TL Üzeri EFT İşlem Ücreti: 50,00 TL

2021 Kuveyt Türk Ücretsiz EFT Hangi Kanallardan Yapılır?

Kuveyt Türk’te ücretsiz EFT şu kanallardan yapılabilir:

 1. Kuveyt Türk mobil
 2. Kuveyt Türk internet şube

2021 Kuveyt Türk EFT Saatleri Nedir?

Kuveyt Türk’te EFT saatleri şube ve dijital kanallar özelinde değişir. Bankada saat 09:00 itibari ile başlayan EFT saatleri, şubede ve ATM’de saat 17:00 itibari ile sonlanır. Mobil ve internet şubede ise saat 17:20’ye kadar EFT yapılabilir.

Kuveyt Türk’te Geç EFT Var Mı?

kuveyt turk gec eft var mi

Kuveyt Türk’te geç EFT uygulaması ve ücret tarifesi bulunmamaktadır. Banka şubeleri ve ATM’lerinden 09:00 – 17:00 saatleri; internet ve mobil şubeden 09:00 – 17:20 saatleri arasında rutin EFT yapılabilir.

Kuveyt Türk’te Kredi Kartına EFT Yapılır Mı?

Kuveyt Türk’te kredi kartına EFT yapılabilir. Kredi kartına yapılan EFT işlemleri sadece mobil ve internet şubeden yapılırken, karşılığında uygulanan EFT ücreti hesaplaması için sırası ile şu işlemler kullanılır:

 1. Gönderilen tutarın yüzde 7’si alınır.
 2. Alınan rakama 0,94 TL eklenerek kredi kartına EFT ücreti hesaplanır.

Kuveyt Türk EFT Ne Zaman Hesaba Düşer?

Kuveyt Türk’te yapılan EFT yaklaşık 15 dakikalık işlem süresi sonrasında karşı hesaba geçer. Yoğun olan günlerde bankadan bağımsız olarak EFT sürelerinde gecikme yaşanabilmektedir. Ayrıca bankanın EFT saatleri dışında kalan sürelerde yapılan EFT işlemleri ise en yakın iş günü EFT saatleri başlaması ile birlikte gerçekleşir. Hafta sonu yapılan EFT işlemleri için en yakın EFT gerçekleşmesi zamanı, resmi tatil olmaması halinde takip eden Pazartesi günüdür.

2021 Kuveyt Türk Toplu EFT Gönderim Ücreti Nedir?

Kuveyt Türk’te toplu EFT ücretleri sabittir. Sadece banka şubesinden yapılabilen toplu EFT işleminde, asgari ve azami uygulanan Kuveyt Türk EFT ücretleri 2,50 TL’dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ