YeniKrediNotlari.om

Albaraka EFT Ücretleri ve Saatleri 2021

Albaraka Türk’te EFT ücretleri 2021 yılında uygulanmak bankacılık kanallarında uygulanmak üzere yenilendi. Güncel Albaraka Türk EFT ücretleri tercih edilen işlem kanalı ve para transferine konu miktar yanında, yapılan işlemin geç EFT olarak değerlendirilebileceği işlem saatine göre de farklı seyrediyor. EFT işlemlerinin limite tabi tutulduğu bankanın güncel EFT ücret listesini yazımızda derledik.

Albaraka Türk Günlük EFT Limiti Kaç TL?

Albaraka Türk’te EFT limitleri gün bazında bireysel ve kurumsal müşteri özelinde değişir. Gün içerisinde Albaraka Türk bireysel müşterileri isme en fazla 30 Bin TL EFT yapabilirken, hesaba yapabilecekleri EFT limiti 150 Bin TL’dir. Kurumsal müşteriler ise isme en fazla 50 Bin TL EFT yapabilirken, hesaba 300 Bin TL’ye kadar EFT yapabilir.

Albaraka Türk EFT Ücreti Alıyor Mu?

albaraka turk gunluk eft ucreti
betbaba giriş
Albaraka Türk’te EFT ücreti uygulanır. Bankanın dijital kanalları üzerinden yapılan EFT işlemleri için ücret uygulanmaz.

2021 Albaraka Türk Şube EFT Ücretleri Nedir?

Albaraka Türk’te şubeden EFT ücretleri gönderilen para tutarı arttıkça yükselir. Rutin banka EFT saatleri arasında yapılan EFT işlemleri için BSMV hariç kesilen ücretler şubede şu şekildedir:

 • 1000 TL’ye Kadar EFT: 5,00 TL
 • 1.000 TL – 50.00 TL EFT: 10,00 TL
 • 50.000 TL Üzeri EFT: 100,00 TL

2021 Albaraka Türk’te Ücretsiz EFT Nereden, Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk’te ücretsiz EFT yapılabilen kanallar dijital bankacılık kanallarıdır. Bahsedilen bankacılık kanalları üzerinde geç EFT uygulanmadığı gibi EFT limitleri içerisinde kalmak şartı ile EFT için işlem ücreti ödenmez. Albaraka Türk’te ücretsiz EFT yapabilmek için şu kanalları kullanabilirsiniz:

 • İnternet şube
 • Mobil şube
 • ATM
 • Çağrı Merkezi

2021 Albaraka Türk Düzenli EFT Ücreti Nedir?

Albaraka Türk’te düzenli EFT talimatı verilerek her ayın belirli günlerinde otomatik para transferi belirtilen hesaba gerçekleşir. Banka şubesinden verilebilen düzenli EFT talimatları için Albaraka Türk EFT ücretleri şu şekildedir:

 • 1000 TL’ye Kadar Düzenli EFT: 1,00 TL (BSMV hariç)
 • 1.000 TL – 50.00 TL EFT: 2,00 TL (BSMV hariç)
 • 50.000 TL Üzeri EFT: 5,00 TL (BSMV hariç)

2021 Albaraka Türk EFT Saatleri Nedir?

albaraka turk eft saatleri nedir

Albaraka Türk’te EFT yapılabilen saatler 08:30 – 17:15 aralığıdır. Rutin EFT işlemleri için banka 16:00 saatini baz alırken, 16:00 – 17:15 saatleri arasında geç EFT tarifesi uygulanır.

2021 Albaraka Türk Geç EFT Ücretleri Nedir?

Albaraka Türk’te geç EFT ücretleri rutin ücretlendirmeye ek olarak belirlenen tutarlar ile gerçekleşir. En az 2,50 TL ve en çok 50 TL işlem ücreti ilave edilen geç EFT işlemlerinde bankanın fiyat listesi şu şekildedir:

 • 1000 TL’ye Kadar Geç EFT: 7,50 TL
 • 1.000 TL – 50.00 TL EFT: 15,00 TL
 • 50.000 TL Üzeri EFT: 150,00 TL

Albaraka Türk EFT İptali Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk’te EFT iptali bankanın çağrı merkezi yanında internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirilir. EFT işleminin iptal edilebilmesi için öncelikle işlemin gerçekleşmemesi gereklidir. Gerçekleşen EFT işlemlerinin iptali yapılamamaktadır. Albaraka Türk’ten yapılan EFT işlemini iptal etmek için şu sıralamayı takip edebilirsiniz:

 1. Albaraka.com.tr adresine giriş yaparak “İnternet Bankacılığı” hizmetine girin.
 2. EFT işlemini kontrol edin.
 3. EFT işlemi gerçekleşmedi ise “İptal Et” butonunu kullanarak işlemi durdurabilirsiniz.

Albaraka Türk’te EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Albaraka Türk’te EFT gerçekleşme süresi ortalama 20 dakikadır. Mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemleri için verilen talimatla birlikte Albaraka Türk EFT ücretleri kesilir ve işlem TL için  1gün, döviz için 2 gün valörlü (gecikmeli) olarak gerçekleşir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ