YeniKrediNotlari.om

ING Bank Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

ING Bank adres değişikliği yapmak isteyen müşteriler 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren müşteri iletişim merkezini tercih edebilmektedir. ING Bank’ın müşteri iletişim merkezi aracılığı kişisel veya kurumsal hesap bilgilerinde değişiklik yapılabilmektedir. Bunun için kurumsal temsilcinin ya da doğrudan bireysel başvuru ise kişinin müşteri iletişim merkezi ile görüşmesi yeterli olmaktadır. Müşteri iletişim merkezinin yanı sıra ING Bank tarafından farklı platformlar kullanılarak da adres değişikliği yapılmasına izin verilmektedir.

ING Bank Adres Değişikliği Nereden Yapılır?

ING Bank adres değişikliği 2021 yılında ve 2020 yılının başlarından itibaren yaşanan korona virüsü pandemisi nedeni ile çevrim içi platformlara taşınmıştır. Şubeden de işlem yapılabilmektedir ancak güvenlik ve sağlık önemli olarak dijital araçların kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu tavsiye hem ING Bank tarafından hem de Sağlık Kurulları tarafından yurttaşlara duyurulmaktadır. ING Bank adres değişikliği yapmak için şu platformlar kullanılabilir:

  • İnternet bankacılığı
  • Mobil bankacılık
  • SMS
  • ATM
  • ING Bank şubeleri

Tercih edilebilir. Her bir platformun farklı bir kullanım yöntemi bulunmaktadır.

ING Bank Adres Değişikliği ATM’den Nasıl Yapılır?

ing bank adres degisikligi adresten nasil yapilir

ING Bank adres güncellemesi yapmak isteyen banka müşterilerinin banka veya kredi kartları ile işlem yapmaları gerekmektedir. Eğer kullanıcıların kredi veya banka kartları yanlarında yok ise farklı giriş seçenekleri de kullanılabilir. ING Bank mobil uygulamasında yer alan QR kod seçeneği kartsız işlem yapılmasına izin vermektedir. Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya ING Bank müşteri numarası ile kartsız adres değişikliği INB Bank ATM’lerinden yapılabilmektedir.

ING Bank Müşteri İletişim Merkezi Adres Değişikliği

ING Bank müşteri hizmetlerinden adres değişikliği yapılması mümkün kılınmıştır. Bu noktada müşteri iletişim merkezine 0 850 222 06 00 numaralı telefon üzerinden ulaşılabilir. Güvenlik sürecinin ardından sesli yanıt sistemine adres değişikliği yapılması istendiğinin söylenmesi gerekmektedir. Müşteri temsilcisine bağlanamayan kullanıcılar, internet bankacılığı veya mobil bankacılığı da tercih edebilir. Bunun yanı sıra ING Bank ATM’leri de iletişim ve adres değişikliği yapılmasına izin vermektedir.

ING Bank İnternet Bankacılığı Adres Güncelleme

ING Bank adres değişikliği internetten yapılabilen bir süreçtir. Öncelikle internet bankacılığına,

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası
  • İnternet bankacılığı şifresi

İle giriş yapılması gerekmektedir. Eğer kişilerin T.C. kimlik numarası yok ise müşteri numarasını kullanarak da sisteme giriş yapabilirler. İnternet bankacılığında yer alan kişisel / kurumsal bilgiler başlığından iletişim sekmesinin açılması gerekmektedir. Ardından adres değişikliği beyanı hızlı bir biçimde yapılabilir.

ING Bank Çalışma Saatleri Nedir?

ins bank calisma saatleri

ING Bank hafta içi hizmet vermektedir. Haftanın beş günü pazartesiden cumaya kadar hizmet veren bankanın çalışma saatleri değişkenlik göstermektedir. Pandemi önlemleri nedeni ile çalışma gün ve saatlerinde değişiklik yaşanmıştır. Ancak bankadan adres değişikliği yapmak isteyen müşteriler 09.00 – 17.00 saatleri arasında ING Bank şubesini tercih edebilir. Bunun yanı sıra ING Bank şubesine gitmeden adres değişikliği de yapılabilmektedir.

ING Bank Hafta Sonu Çalışıyor Mu?

ING Bank hafta sonu hizmet vermemektedir. Pazartesi gününden cuma gününe kadar hizmet veren banka, cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır. Korona virüsü önlemleri nedeni ile hafta sonları Türkiye’de sokağa çıkılamamaktadır. Adres değişikliği yapmak isteyen müşteriler 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet veren seçenekleri değerlendirebilir. 7/24 hizmet veren seçenekler şu şekildedir:

  • İnternet bankacılığı
  • Mobil bankacılık
  • Müşteri iletişim merkezi

Kullanılabilir. Hafta içi mesai saatlerinin ardından veya hafta sonları da adres değişikliği bildirimi yapmak için ilgili kanallar tercih edilebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ