YeniKrediNotlari.om

Halkbank Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Halkbank adres değişikliği yapmak isteyen müşterilerini çevrim içi platformlarına yönlendirmektedir. Bu platformlar arasında sıkça internet ve mobil bankacılık uygulamaları tercih edilmektedir. Halk Bankası, adres değişikliği yapan müşterilerin güncel adreslerini bankaya bildirmesini istemektedir. Ekstre ve fatura gönderimi, kredi kartı başvurusu, banka kartı başvurusu ve kredi işlemlerinde sıklıkla kullanıcı adresleri teyit edilmektedir. Adres değişikliği eğer farklı bir şehri kapsıyor ise kullanıcılar merkez şubelerini de değiştirebilmektedir.

Halkbank Adres Değişikliği Bildirimi

Halkbank adres değişikliği bildirimi 2021 yılında çevrim içi araçlar ile yapılabiliyor. Bunun için banka müşterisi olmak gerekmektedir. Halk Bankası adres değişikliği yapmak isteyen müşteriler, 0 850 222 0 400 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir. Adres güncelleme işlemi oldukça basit olup müşteri temsilcisi ile görüşerek de yapılabiliyor.

Halkbank Dialog ile Adres Değişikliği

halkbank dialog ile adres degisikligi

Halkbank dialog adres güncelleme işlemi yapılmasına izin vermektedir. Dialog, müşteri iletişim merkezinin bir diğer adı olup 0 850 222 04 00 numaralı telefon kullanılarak müşteri temsilcisine bağlanılabilmektedir. Adres değişikliği işleminin yanı sıra,

 • İletişim bilgilerinde varsa diğer güncellemelerin yapılmasına
 • Otomatik ödeme talimatı verilmesine
 • Şifre işlemlerine
 • Kart işlemlerine
 • Kredi başvurusu takip sürecine

İzin verilmektedir.

Halkbank İnternet Bankacılığı ile Adres Güncelleme

Halkbank adres güncelleme 2021 yılında çoğunlukla çevrim içi kanallardan gerçekleştirilmektedir. Korona virüsü önlemleri nedeni ile de banka tarafından çevrim içi uygulamalar olan,

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık

Önerilmektedir. İnternet bankacılığını kullanarak iletişim bilgileri 7 gün 24 saat boyunca değiştirilebilmektedir. İnternet bankacılığından yapılan güncelleme işlemleri, banka şubesi tarafından görülmekte ve teyit edilmektedir.

Halkbank Mobil Bankacılık ile Adres Değişikliği

Halkbank mobil bankacılık adres değişikliği yapılmasına olanak tanıyan altyapılardan biridir. Bu kapsamda internet bankacılığına girer gibi mobil uygulamaya giriş yapılması gerekmektedir. Mobil uygulamada yer alan iletişim bilgileri ve ayarlar bölümünden adres değişikliği gerçekleştirilmektedir. Mobil bankacılık sistemine giriş yapmak için T.C. kimlik numarası veya müşteri numarası ile birlikte şifrenin girilmesi yeterli olacaktır.

Halkbank ATM’den Adres Değişikliği Yapılıyor Mu?

Halkbank ATM’den adres değişikliği yapılmasına izin vermektedir. ATM kullanarak adres değişikliğinin yanı sıra,

 • Havale, EFT ve virman gibi para transfer işlemleri
 • Fatura ödeme
 • Borç ödeme
 • Borç sorgulama
 • Para çekme ve para yatırma
 • İletişim bilgilerini güncelleme

Gibi işlemler kolaylıkla yapılmaktadır. Bunun için kartlı işlem yapılabileceği gibi eğer kredi kartı veya banka kartı yok ise T.C. kimlik numarası veya mobil cihazlardaki QR kod uygulaması ile de ATM’ler kullanılabilmektedir.

Halkbank Çalışma Saatleri

halkbank adres degisikligi

Halkbank mesai saatleri içerisinde şubeden adres değişikliği yapılmasına izin vermektedir. Halk Bankası müşterisi olan bireylerin, bankadan sıra numarası almaları gerekmektedir. Müşteri temsilcisi ile görüştükten sonra adres güncellemeleri yapılmış olacaktır. Adres güncellemek için şubeye gitmeden de işlem yapılabilmektedir. Halk Bankası çalışma saatleri ise hafta içi pazartesiden cumaya kadar olup pandemi önlemleri gereğince çalışma saatleri güncellenmiştir. Hafta içi sabahları 09.00 itibari ile açılan banka 12.00 – 13.00 itibari ile öğle arasına girmektedir. Mesai bitimi ise 17.00 olarak belirlenmiştir. Korona virüsü nedeni ile Halk Bankası ilgili çalışma saatlerinde değişiklikler yapabilir.

Halkbank Hafta Sonu Hizmet Veriyor Mu?

Halk Bank hafta sonu hizmet veren bankalar arasında yer almamaktadır. Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayan hafta sonu sürecinde bankalar çalışmamaktadır. Ek olarak pandemi önlemleri nedeni ile hafta sonları Türkiye’de sokağa çıkış yasağı bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ