YeniKrediNotlari.om

Öğrencilere Aidatsız Kredi Kartı Verene Bankalar

Aidatı olmayan öğrenci kredi kartları genellikle öğrencilerin en fazla dikkatini çeken kartlar arasında yer almaktadır. Bu kredi kartları için öğrencilerin herhangi bir yıllık kart ücreti ödemesi gerekmiyor. Fakat aidatsız öğrenci kredi kartlarının limitleri genellikle çok düşüktür ve artırma işlemi yapılamamaktadır.

Özellikle üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin, aidatsız kredi kartları çok fazla dikkatini çekmektedir. 18 yaşlarını doldurmadıkları için bu kartları lisede kullanamayan öğrenciler üniversiteye geçtikleri zaman ilk olarak kendilerine bir kredi kartı çıkarmaktadır. Kredi kartlarının da bankalar tarafından öğrencilere süslenerek sunulduklarını söyleyebiliriz. Bu kredi kartlarında yer alan kampanyalar, fırsatlar ve avantajlar öğrencilerin çok fazla dikkatini çekiyor.

Yıllık Kullanım Ücretine Sahip Olmayan Öğrenci Kredi Kartları

Her bankada yer alan öğrenci kredi kartı diğer bankalara göre farklıdır. Yani bu kartların isimleri birbirinden farklı olduğu gibi özellikleri de birbirinden farklıdır. Bu farkları arasından birisinin de yıllık kullanım ücreti olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar öğrencilere sundukları kredi kartları için birbirinden farklı yıllık aidat belirler. Bazı bankalar ekstreyi e-ekstre olarak gönderme koşuluyla öğrencilerden herhangi bir ücret talebinde bulunmazken bazı bankalar hiçbir koşul sunmadan aidatsız öğrenci kredi kartı sunuyor.

Bankalar içerisinden bazıları öğrenci kredi kartlarından normal kredi karı gibi yıllık aidat almak istiyorlar. Bu aidat tutarları ortalama olarak 70 ile 80 TL arasındadır. Bu kredi kartlarında öğrencilere sunulan çok fazla avantaj olmadığını söyleyebiliriz. Aidatsız olarak öğrencilere sunulan ve daha fazla avantajlı olan kartlar vardır.

Yıllık aidatı olmayan kredi kartları şu şekildedir:

-İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı

-ÜniversiTEB kredi kartı

-Garanti Bonus Genç kredi kartı

-Ziraat Genç Bankkart kredi kartı

-Yapı Kredi Play kredi kartı

Gördüğünüz gibi kısa bir araştırma yaptığınız takdirde öğrencilerin kullanabileceği 5 farklı yıllık aidatı olmayan kredi kartı olduğunu görebiliyoruz. Bu kredi kartlarından hangisi sizin için daha uygunsa onu seçerek başvuru yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Yalnız bu kartların limitlerinin bankalar tarafından düşük ve sınırlı olarak verildiğini bilmeniz gerekir. Ortalama olarak sizlere sunulan limit 500 ile 600 TL arasında olacaktır. Eğer limit artırma talebi yaparsanız çok büyük bir ihtimal limitiniz yükseltilmez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ