YeniKrediNotlari.om

Garanti BBVA Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA cebe havale işlemi CepBank olarak da bilinir. Garanti BBVA cebe havale işlemi internet, mobil uygulama ya da Garanti BBVA şubeleri kanalıyla gerçekleştirilebilen bir işlemdir. CepBank ile cep telefonuna, Paracard’a, Bonus ya da Bonus Trink’e para göndermek mümkündür. Garanti BBVA cebe havale işlemi için mobil uygulama, internet bankacılığı seçeneklerinden birine giriş yapmanız gerekir. Daha sonra “Transferler” “Para Transferleri” “Havale” “Cebe Havale” seçenekleriyle işleminizi tamamlanır.

CepBank ile yapılan işlemlerde karşı tarafın Garanti BBVA’da hesabı olmasa da gönderilen referans koduyla para çekme işlemi gerçekleştirmesi mümkündür.

Garanti BBVA Cebe Havale Nasıl Çekilir?

garanti bbva cebe havale nasil cekilir

ATM cihazından cebe havale tutarını çekmek için izlemeniz gereken yol ise şu şekildedir:

  • İşleminizi kartlı ya da kartsız olarak gerçekleştirmeniz mümkündür.
  • Kartsız işlem tuşuna basmanız gerekir.
  • Para çekme menüsüne giriş yapmanız gerekir.
  • Cep Banak Para Havale menüsüne tıkladıktan sonra açılacak ekranda sizden bazı bilgiler istenecektir.
  • Açılan ekrana göndericinin telefon numarası, alıcının telefon numarası ve gelen referans kodu girilmelidir.

Bu işlemlerden sonra para çekmeniz mümkündür.

Garanti BBVA Cebe Havale Koşulları Nedir?

Cebe havale işlemleri için koşullar ve limitler mevcuttur. İşlem gerçekleştirmek için 18 yaşından büyük olmak gereklidir. Gün içerisinde gerçekleştirebileceğiniz cebe havale işlemi 2 ile sınırlıdır. Toplamda 1000 TL olmak üzere 500’er TL’lik işlem yapabilirsiniz. Haftalık 4, aylık ise 6 işlem hakkınız mevcuttur. Bir hafta içerisinde gönderebileceğiniz cebe havale üst limiti ise 2000 TL’dir. Bu tutar 1 ay için ise 3000 TL olarak belirlenmiştir.

Gönderilen tutarın 24 saat içerisinde herhangi bir Garanti BBVA ATM’sinden çekilmesi mümkündür. 24 saat içerisinde tutarın çekilmemesi durumunda gönderenin hesabına para geri yatar. Garanti BBVA cebe havale işlemi 7 gün 24 saat yapılabilen bir işlemdir.

Garanti BBVA Para Transferi İçin Diğer Yöntemler Nelerdir?

Para transferi için kullanılabilecek diğer yöntemler ise havale, EFT, Swift işlemleridir. Bu işlemler Garanti BBVA şubeleri, Garanti BBVA mobil uygulaması ve internet şubesi, Garanti BBVA ATM’leri aracılığıyla yapılabilir.

Şube, mobil uygulama ve internet üzerinden yapılacak EFT işlemlerinin 09:00-16:00 arasında yapılması gerekir. 16:00-17:15 arasındaki EFT işlemleri Geç EFT olarak adlandırılır ve işlem ücreti farklıdır. FAST ve Kolay Adres ile yapılan EFT işlemleri 7 gün 24 saat hesaba geçer. EFT ve havale işlemleri TL üzerinde gerçekleşir. Swift işlemleri ise döviz üzerinden de gerçekleşir. Swift ile yurt dışına para göndermek ve yurt dışından para almak mümkündür. Swift işlemleri için IBAN numarası, Swift kodu banka şube numarası gibi bilgileri bilmek gerekir. Garanti BBVA Swift kodu TGBATRISXXX şeklindedir.

Garanti BBVA Para Transferi İşlem Ücretleri Ne Kadar?

garanti bbva para transferi islem ucretleri

Para transferi işlemleri için alınan bir ücret mevcuttur. Garanti BBVA cebe havale işlemi için mobil uygulama üzerinden kesilen tutar 0.57 TL, ATM’den kesilen tutar ise 1.14 TL’dir.

Bankanın havale işlemleri için işlem başına kestiği miktarlar ise şu şekildedir:

ATM’den yapılan 0-1000 TL arasındaki işlem için 1.14 TL

Mobil bankacılık uygulamasından yapılan 0-1000 TL arasındaki işlem için 0.57 TL

Düzenli havale işlemi için 0-1000 TL arasına 0.57 TL, 1001-50.000 TL arasına 1.14 TL, 50.000 üzerindeki işlemler için ise 1.29 TL kesilir.

Bankanın EFT işlemleri için işlem başına kestiği miktarlar ise şu şekildedir:

ATM’den yapılan 0-1000 TL arasındaki işlem için 2.29 TL

Mobil bankacılık uygulamasından yapılan 0-1000 TL arasındaki işlem için 1.14 TL

Düzenli EFT işlemi için 0-1000 TL arasına 1.14 TL, 1001-50.000 TL arasına 2.29 TL, 50.000 üzerindeki işlemler için ise 4.38 TL kesilir.

Geç EFT işlem ücreti ise 1.14 TL’dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ