YeniKrediNotlari.om

ING Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

ING Bank’tan cebe para gönderme işlemi yapabilmek için ING mobil uygulamasına girmeniz gerekir. Para gönderme işlemi için IBAN ya da hesap numarası gerekmez. ING Bank cebe havale için alıcının cep telefonu bilinmelidir.

Cebe para gönderme işlemi için ING Bank mobil uygulamasına müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılır. Uygulamaya girdikten sonra “Para Transferi” sekmesi açılır. “Cep Numarasına Para Gönder” seçeneği seçilir, açılan yeni sekmeye alıcının telefon numarası ve gönderilmek istenen tutar girilir ve işlem onaylanır. Alıcı ING Bank ATM’lerinden gönderilen parayı 24 saat içerisinde çekmelidir.

ING Bank Diğer Para Transfer Yöntemleri Nedir?

ing bank para transfer yontemleri

Bankadan para transferi için kullanılabilecek diğer yöntemler ise EFT, havale ve Swift işlemleridir. EFT işlemi ING Bank’tan başka bir bankaya para göndermenizi sağlar. EFT işlemlerini mesai saatleri içinde gerçekleştirmeniz gerekir. Mesai saatleri dışındaki işlemler bir sonraki iş gününde işleme alınır.

Havale işlemi ise ING Bank şubeleri arasında para transfer etmenizi sağlayan yöntemdir. EFT ve havale işlemleri şu kanallar yoluyla yapılır:

  • ING Bank mobil uygulaması
  • ING Bank internet şubesi
  • ING Bank şubeleri
  • ING Bank ATM’leri ve ortam ATM cihazları
  • Telefon bankacılığı

Swift işlemleri ise yurt dışına para transferi için kullanılan yöntemdir. Swift işlemleri için her bankaya ait bir Swift kodu bulunur. ING Bank’ın Swift kodu ise INGBTRIS şeklindedir. Swift işlemlerinizi de yukarıdaki kanallar aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkündür.

İşlemlerin türüne ve işlemin hangi kanal ile yapıldığına göre işlem başına kesilen ücret farklılık gösterir.

Fast ve Kolay adres yöntemleriyle de para göndermeniz mümkündür. Bu işlemleri 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Kolay adres için çağrı merkezini arayarak kolay adres tanımlatmanız yeterlidir.

ING Bank Cebe Havale İşlemi Sonrası Nasıl Para Çekilir?

ING Bankası’ndan cebe havale işlemi yapıldığında para çekme işlemi ise ATM aracılığıyla gerçekleştirilir. Para çekme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bu işlem için telefonuna gelen referans koduna ihtiyacınız olacaktır.

Para çekme işlemi için ING Bank ATM cihazında bulunan “Giriş” butonuna basmanız ve “Kartsız Para Çekme” seçeneği seçilmeniz gerekir. Daha sonra açılan ekranda alıcı T.C. kimlik numarasını ve göndericinin cep telefon numarasını, gönderilen tutarı ve cep telefonuna kısa mesaj ile gönderilen referans kodunu girmelidir.

Bu işlemler takip edilerek ING Bank cebe havale işlemi ile gönderilen parayı herhangi bir ING Bank ATM cihazından çekmek mümkündür.

ING Bank Cebe Havale İşlemi Nasıl İptal Edilir?

ing bank cebe havale islemi nasil iptal edilir

Cebe havale işleminin iptali mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden yapılabilir. Yanlış işlem ya da hatalı gönderim yaptığınızı düşünüyorsanız işlemi iptal etmek için hesabınıza giriş yaparak “İşlem Geçmişi” seçeneğinden işleminizi bulup “Gönderimi İptal Et” seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Gönderdiğiniz tutar tarafınıza iade edilecektir.

Aynı zamanda 7 gün içerisinde çekilmemesi halinde gönderdiğiniz tutar yine tarafınıza iade edilir.

ING Bank Cebe Havale İşlemi Koşulları Nelerdir?

ING Bank cebe havale işleminin bazı koşulları mevcuttur. Bu işlem için hem alıcı hem de gönderici 18 yaşının üzerinde olmalıdır.

ING Bank cebe havale işlemi gün içerisinde 2 işlem ile sınırlıdır. İşlem başına en fazla gönderebileceğiniz tutar 500 TL, toplamda ise 1000 TL’dir. 1 haftada yapabileceğiniz cebe havale işlemi sınırı ise 4’tür. Toplamda 2000 TL gönderme limitiniz vardır. 1 ay içerisinde ise 6 işlem ve 3000 TL gönderim yapmanız mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ