YeniKrediNotlari.om

PTT Masrafsız Emekli Kredisi Denizbank Ortaklığında Sunuluyor!

PTT, emekli maaşını kendisinden alan vatandaşlar için cazip imkanlarla kredi sunmaya devam ediyor. PTT ile Denizbank iş birliğinde oluşturulan Her Derde Deva Kredi Kampanyası dahilinde emekli vatandaşlar çok avantajlı koşullarla finansman edinebilmekteler. Kredi kampanyası uyarınca likidite kullanmak isteyen emekli müşterilerden kredi tahsis ücreti de talep edilmemektedir Bu sayede emekli vatandaşlar, masrafsız emekli kredisi kullanma olanağına kavuşmaktadırlar.

Denizbank tarafından hazırlanan Her Derde Deva Kredisi, bütün PTT iş yerlerinden kullanılabilmektedir. Emekli maaşını PTT şubelerinden çeken emekli vatandaşlar için kampanya kapsamında 36 bin Türk Lirası’na kadar nakit imkanı sunulmaktadır. Kampanyadan yararlanarak kredi kullanmak isteyen müşterilerin başvurabilecekleri asgari kredi tutarı ise bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kredi uyarınca kullanılan kredi meblağının geri ödemeleri 48 aya kadar vade tercih edilerek yapılabilmektedir.

PTT Masrafsız Emekli Kredisi Özellikleri

PTT ile Denizbank’ın iş birliğinde düzenlenen kredi kampanyası dahilinde müşteriler, iki farklı faiz oranından yararlanmaktadır. 2 bin Türk Lirası altında kredi kullanmak isteyen emekli müşteriler için tayin edilen faiz oranı aylık yüzde 1,75 olarak belirlenmiştir. 2 bin Türk Lirası üzerinde kredi talep eden müşteriler için ise faiz oranı aylık yüzde 1,74 seviyesindedir. Bahse konu faiz oranları müşterinin tercih ettiği vade dilimine göre farklılık göstermemektedir.

Denizbank ve PTT’nin ortaklaşa düzenlediği masrafsız emekli kredisinden faydalanmak isteyen müşteriler için bir de yaş şartı bulunmaktadır. Kredi uyarınca finansman elde etmek isteyen müşteriler azami 80 yaşında olabilmektedir. Kampanyadan yararlanacak müşterinin tercih ettiği vade ile yaşının toplamı azami 80 olabilecektir. Bu durumu bir örnekle somutlaştırmak gerekirse; 77 yaşındaki müşteri maksimum 3 yıllık vade ile kredi kullanabilecek, yani azami 36 ay vade tercihinde bulunabilecektir.

PTT şubelerinden kullanılabilecek krediden yararlanmak isteyen emekli müşteriler, yalnızca kimlikleri ile PTT Şubeleri’ne başvuruda bulunabileceklerdir. PTT ve Denizbank ortaklığında sunulan masrafsız emekli kredisi kapsamında müşterilerden kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir.

Denizbank ve PTT Masrafsız Emekli Kredisi Hesaplama

Her Derde Deva Emekli Kredisi kapsamında finansman talep etmeyi düşünen müşteriler için iki farklı örnek hesaplama yaparak yardımcı olmakta fayda var. Kampanya dahilinde bin Türk Lirası kredi kullanan müşteri 12 ay vadede kredi geri ödemelerini yaparsa, aylık taksit tutarları 95,14 Türk Lirası olacaktır. Bir yılın sonunda müşterinin yapacağı toplam ödeme tutarı bin 146,70 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir. Yani 1 yılın sonunda müşteriye yansıyacak faiz yükü toplamda 146,70 Türk Lirası’dır. Kredinin aylık maliyet oranı yüzde 2,3592 seviyesinde olacaktır. Bu örnekte kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 28,3104 noktasında gerçekleşecektir. Kredi kapsamında kredi tahsis ücreti yansıtılmayacak olan müşterinin hayat sigortası yaptırması ise zaruridir. Hayat sigortası poliçe prim ücreti müşteri tarafından karşılanmak durumundadır. Bu ücret önceden belirlenememekte ve müşterinin yaşı ve cinsiyetine göre farklılık göstermektedir.

Kredi kampanyasından yararlanarak daha yüklü kredi kullanmak isteyen müşteriler için de örnek kredi hesaplaması yapmak gerekirse… Her Derde Deva Emekli Kredisi dahilinde 10 bin Türk Lirası finansman kullanan müşteri de geri ödemelerini 12 ay vadede yapmak isterse aylık sabit taksit tutarları 951,35 Türk Lirası olacaktır. 12 ayın sonunda müşterinin yapacağı toplam geri ödeme tutarı ise yaklaşık 11 bin 466 Türk Lirası noktasını bulacaktır. Bir yıllık vadenin müşteriye yansıtacağı faiz yükü yalnızca bin 466 liradır. Kredinin aylık maliyet oranı yüzde 2,3452’dir. Yıllık maliyet oranı ise yüzde 28,1424 düzeyindedir.

Denizbank ve PTT iş birliğinde hazırlanan Her Derde Deva Kredi Kampanyası uyarınca sağlanan finansmanın şartları iki kurum tarafından değiştirilebilecektir. Diğer kredi kampanyalarını da inceleyerek kendiniz için en ideal olan krediye ulaşmak istiyorsanız, buradan cazip kredi kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ