YeniKrediNotlari.om

Kredi Kartı ATM’de Sıkıştığı Zaman Ne Yapılması Gerekiyor?

Hemen hemen herkes kartların ATM’de sıkışması sorunuyla karşılaşmıştır. Hesap karının veya kredi kartının ATM’de kalması ortak problemlerimizden birisidir. Yazımızda sizlere kartlarınızın ATM’de kalması sonucunda neler yapmanız gerekeceğini anlatacağız.

Kredi kartlarının veya hesap kartlarının ATM’de kalması çok sık başımıza gelen bir durumdur. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kaldığınız zamanlarda yapmanız gerekenler vardır. Hesap kartlarınız veya kredi kartınız sıkıştığı zaman telaş yapmanıza çok fazla gerek yoktur. Kartınızın ATM’de sıkışmasının da başka sebepleri olabilir.

Kartın ATM’de Sıkışmasının Nedenleri

Banka hesap kartlarınızın veya kredi kartlarınızın ATM’de sıkışmasının birkaç tane nedeni vardır. Kartınızın sıkışmasının nedenlerinin başında şifrenizi üst üste yanlış girmeniz yer almaktadır. Eğer şifrenizi üç defa üst üste yanlış girerseniz ATM kartınızı yutacaktır. Bu bankaların aldığı önlemlerden birisidir. Kartınızın çalınması veya bir yabancının eline geçme ihtimaline karşı böyle bir yöntem uygulanmaktadır.

Kartınızın ATM’de sıkışmasının bir diğer nedeni ise; kartınızı ATM’de unutmanız yer almaktadır. Eğer ATM’de işlem yaptığınız sırada dalgınsanız ve sonrasında kartınızı almayı unuttuysanız işleminiz bittikten birkaç saniye sonra ATM kartınızı yutar. Bu kartınız başka birsinin eline geçmemesi için alınan bir önlemdir.

ATM’de kartınızın kalmasının bir diğer sebebi ise; ATM’de sıkışması olabilir. Bu durumda yapmanız gereken ise; müşteri hizmetlerini arayarak durum hakkında bilgi vermenizdir. Müşteri hizmetleri kartınızın işlemlere kapatılmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda yeni kart gönderilmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Kart ATM’de Kalınca Ne Yapılmalı?

Kartınız ATM’de kaldıysa ve mesai saatleri dışındaysanız yapacağınız pek bir şey yoktur. Hemen bankanızı arayarak hesabınızı kapatmalısınız ve bankanızda yeni kart talep etmelisiniz. .Banka yeni kartı adresinize sadece bir hafta içerisinde ulaştıracaktır. Kartınız geldiği zaman hemen yeni şifre tanımlamanız gerekir.

Eğer kartınız ATM’de sıkıştığı saatler içerisinde mesai saatleriyse ve kullandığınız ATM bir bankanın ATM’siyse direk bankaya girerek kartınızın çıkarılmasını talep edebilirsiniz. Kimliğinizi ibraz etmeniz durumunda kartınız size geri iade edilecektir. Bir daha ATM’lerden işlem yapacağınız zaman aynı durumla karşı karşıya kalmamak için işlemlerinizi dikkatli bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ