YeniKrediNotlari.om

İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır?

İşbank kredi kartını alışverişe kapatmak için SMS, internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanılır. İş Bankası müşterileri SMS ile iptal işlemini kullanmak için 4402 numaralı telefona mesaj göndermelidir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık sisteminde ise kredi kartı ayarları bölümü kullanılarak kartlarını internet alışverişine kapatabilirler. İş Bankası kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak istemeyen banka müşterileri müşteri iletişim merkezini arayarak kartlarının internet işlemlerini bloke edebiliyor.

İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişi Nereden Kapatılıyor?

İş Bankası kredi kartı internet alışverişi çoğu zaman kolaylık sağlayan bir özellik olmasına rağmen bazı durumlarda müşteriler internet alışverişini tercih etmiyor. İş Bankası kredi kartı, müşterilere ulaştığında tüm özellikleri açık olarak gönderilir. Ancak müşteriler diledikleri takdirde kredi kartı özelliklerini özelleştirebiliyor. İş Bankası’na ait kredi kartını internet bankacılığına kapatmak isteyen müşterilerin kullanması gereken kanallar şu şekildedir:

  • İş Bankası Mobil Bankacılık
  • İş Bankası İnternet Bankacılığı
  • İş Bankası SMS
  • İş Bankası Müşteri İletişim Merkezi (Müşteri Hizmetleri)

İş Bankası Mobil Bankacılıktan Kredi Kartı Alışveriş Ayarları Nasıl Yapılır?

is bankasi mobil bankaciliktan kredi karti alisveris ayarlari

İş Bankası internet alışverişi mobil bankacılık aracılığı ile kapatılabilir. Bunun için şifre ve müşteri numarası ile İŞCEP’e giriş yapılması gerekiyor. İŞCEP mobil uygulamasına giriş yapıldıktan sonra ilgili kredi kartı seçilmelidir. Kredi Kartı seçiminin ardından ayarlar bölümüne girilmeli ve ardından kredi kartı alışveriş seçeneklerinden internet kategorisinin kapatılmalıdır.

İş Bankası İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Ayarları Nasıl Yapılır?

İş Bankası internet alışverişi internet bankacılığı kullanılarak kapatılabilir. İnternet bankacılığına şifre ve müşteri numarası ile giriş yapılabilir. Müşteri numarasını hatırlamayan kullanıcılar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını da kullanabilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra kredi kartı ayarları bölümünden İş Bankası kredi kartı ile internetten alışveriş seçeneğinin kapatılması yeterli olacaktır.

İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine SMS ile Nasıl Kapatılır?

İşbank internet alışverişi seçeneğini kredi kartından kapatmak isteyenler SMS ile bu işlemi yapabilir. 4402 numaralı telefona gönderilecek olan bir kısa mesaj ile sorun hızlıca çözülebilir. Bunun için 4402 numaralı telefona, T.C. kimlik numarasının ve internet alışverişi kapatma kelimelerinin girilmesi gerekiyor. Eğer kredi kartını internet alışverişine açılması isteniyor ise yine 4402’li numaraya mesaj gönderilmelidir.

İş Bankası Müşteri İletişim Merkezi Nedir?

is bankasi musteri iletisim merkezi nedir

İş Bankası müşteri hizmetleri 2021 yılında müşteri iletişim merkezi olarak ismini değiştirdi. Müşteri iletişim merkezi aranarak müşteri temsilcisi ile kolaylıkla görüşülebilir. Müşteri temsilcisi tarafından güvenlik soruları yöneltilecek ve ardından İş Bankası kredi kartı ile internetten alışveriş seçeneği kapatılacak. Ek olarak müşteri iletişim merkezinden kredi kartına yönelik ekstre tarihi, ekstre gönderim adresi veya e- mail adresi gibi unsurların da değiştirilmesi mümkündür.

İş Bankası Müşteri İletişim Merkezi Telefon Numarası Nedir?

İş Bankası müşteri iletişim merkezi 0 850 724 07 24 numaralı telefonu kullanır. Kredi kartını internet alışverişine kapatmak için 0 850 724 07 24 numaralı telefonun aranması gerekiyor. Müşteri temsilcisine bağlanmak için öncelikle sesli yanıt sistemi ile konuşulmalıdır. Sesli yanıt sisteminin yönlendirmeleri ile müşteri temsilcisine bağlanılıyor.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri ile Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır?

İş Bankası müşteri hizmetleri internet alışverişi yapmak istemeyen ve kartını kullanıma kapatmak isteyen müşterilere yardımcı oluyor. Bunun için 0 850 724 07 24 numaralı telefonun aranması gerekir. Müşteri temsilcisi kullanıcının kredi kartını internetten alışverişe hızlı bir şekilde kapatarak işlemi onaylar. Müşteri hizmetleri 7/24 hizmet verir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ