YeniKrediNotlari.om

0 Kredi Puanı ile Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi çekmek isteyen vatandaşların belli şartları sağlaması gerekiyor. İlk olarak kredi çekilecek olan banka için birkaç farklı belge toplamanız gerekiyor. Bu kısım başvuru için gerekli olan kısım. Bunun bir de değerlendirme aşaması var. Değerlendirme aşamasında ise en çok dikkat çeken kısım kredi notu oluyor. Özellikle 0 Kredi Puanı olan vatandaşların işi oldukça zor.

Bankaların genelde kredi puanı olarak bilinen kredi notuna göre değerlendirme yaptığını ve başvuruları buna göre kabul ettiğini biliyoruz. Peki eğer 0 Kredi Puanı varsa ve kredi çekmek istiyorsak bunun için hangi bankaları kullanabiliriz?

Kredi Puanı Şartı Hakkında Detaylar

0 Kredi Puanı ile kredi veren bankalar için Bahsine detaylara geçeceğiz ancak önce kredi notu kısmında detaylardan söz edelim. Bu konuda bankaların belli bir sınırı var. 2019 yılında genelde birçok banka 1650 puan üzerinden değerlendirme yapıyor. Kredi çekmek istiyorsanız, mutlaka 1650 puan ve üzerinde bir kredi notuna sahip olmanız lazım. Aksi bir avantaj ya da aksi bir durum olmadıkça, Ziraat, Akbank, Garanti Bankası gibi bankalar bu şartı koşuyor.

0 Kredi Puanı

Yine de 0 puana sahip olan vatandaşlar için de seçenekler yok değil. Ama bu seçenekler için çok iyi bir alternatif sunulduğunu söylemek yanlış olur. Hemen detaylara geçelim.

0 Kredi Puanı ile Kredi Verenler

Genelde ülkemizde yaygın kullanılmayan ya da ülkemizde yeni yeni faaliyet gösteren bankaların böyle bir yola başvurduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Pazara yeni girmiş olan yabancı yatırımcılar ilk tercih olarak değerlendirilebilir. Bunun dışında bazı alışveriş kredisi veren bankalar tarafından da 0 puan ile kredi verildiğini görüyoruz. Bu bankalar için vereceğimiz örnekler şöyle;

  • Alternatif Bank
  • Citibank
  • Fibabank
  • ICBC Bank

Bu bankalar ülkemizde faaliyet gösteren ancak çok geniş bir pazarı olmayan bankalar. Genelde 0 puana sahip olan yani kredisi olmayan vatandaşlar için düşük miktarlarda kredi imkanı sunulabiliyor.

0 Kredi Puanı

Bu Bankalardan Nasıl Kredi Çekebiliriz?

Başta dediğimiz gibi bu bankalar çok yaygın olarak kullanılan bankalar değil. Haliyle şubelere ya da bankaların merkezine ulaşmanız pek mümkün olmayabilir. ICBC bankası için örnek verecek olursak, toplamda 44 şube sunuluyor. Yani her şehre bir şube bile düşmüyor. Bu durumda mobil bankacılık uygulamaları üzerinden kredi başvurusu yapılabilir ve değerlendirme süreci başlatılabilir.

Kesin Olarak Kredi Almak Mümkün Mü?

Her ne kadar bu bankalar, çok yaygın olan diğer bankalara göre daha esnek olsa da kesin olarak kredi verme garantisi sunulmadığını ekleyelim. Düşük kredi notu değerlendirmesi yapılıyor. Kredi notunuz sıfır olabilir ancak eksiye düşmesi pek istenen bir durum değil.

Yani daha önce bankalarla ilgili ceza durumu olmuş ve birikmiş ödemeler varsa, bu durumda kredi onayını alamayabilirsiniz. Biraz daha esnek bir değerlendirme sunulacak olması kesin olarak kredi alacağınız anlamına gelmiyor.

0 Kredi Puanı

Bu Bankalardan Kredi Almak Güvenilir Mi?

Söz konusu bankalar Türkiye Bankalar Birliği kaydı olan bankalar. Yani belli şartları sağlayan ve yasalara uymak zorunda olan bankalar. Bu nedenle 0 Kredi Puanı olup kredi için bu bankalara başvuran vatandaşların alternatifi değerlendirmeleri sağlanıyor.

Fakat yine de imzaladığınız sözleşmelere dikkat etmeniz ve sizi sunulan şartları çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Şartları çok daha detaylı bilinen yaygın bankalara göre biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Dediğimiz gibi sözleşmelere ve şartlara çok daha dikkat etmeniz lazım. Mümkünse yetkili bir isimle konuşarak karar verin.

Bakınız: Kredi Notu Öğrenme Yolları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ