YeniKrediNotlari.om

Kredi Notu Öğrenme Yolları

Kredi Notu Öğrenme Yolları

Bankalardan kredi kullanmak isteyenler, öncelikle kredi notu öğrenme yolları hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Finansal geçmiş, kredi kullanmak için gerekli olan en önemli niteliklerdendir. Bankacılık ürünlerinin kullanımı sonrasında belirlenen kredi puanı, finsal geçmiş olarak adlandırılmaktadır ve kredi başvurusunda bulunan kişiler için referans olarak gösterilir. Finansal geçmişi açısından bankaların şartlarını sağlayan banka müşterileri, kredi kullanabilirler. Ancak gerekli şartlar her bankaya göre değişse de 1000 ve üzeri kredi puanı olan müşteriler uygun görülürler.

 

Kredi notu, ücretsiz veya ücretli olarak öğrenilebilir. Kredi Kayıt Bürosunun internet sitesi olan Findex aracılığı ile kredi puanı düzenli olarak takip edilebilir. Findex mobil uygulaması indirerek veya internet üzerinden üye olarak işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Kredi puanları, ödeme performansına göre güncellendiği için bu sayede müşteriler sınırda olan kredi puanları hakkında düzenli bilgi sahibi oluyorlar. Findex sayesinde kredi puanı sorgulamak için belirli bir limit bulunmaz. Müşteri, istediği kadar sorgulayabilir ve bunun için ek ücret istenmez.

 

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yolları

Ücretsiz kredi notu öğrenmek için Findex sorgulama işlemlerinden farklı bir yol izlemeniz gerekecektir. Çünkü, Findex kayıtları esas alınarak yapılan kredi notu öğren işlemleri, bankalar ve kurumlar tarafından ücretsiz olarak yapılmaz. Ancak bu yöntemler dışında ücretsiz olarak kredi notu ve kredi puanı öğrenmek için pek çok alternatifler vardır. Bu sayede ücretsiz kredi notu öğrenmek mümkündür.

 

Kredi notunun ücretsiz olarak öğrenme yöntemlerinden kredi kartı başvurusu ile mümkün olmaktadır. Findex üzerinde oluşturduğunuz hesapta, genellikle hem sizin yaptığınız hem de adınıza yapılan tüm işlemler kaydedilmektedir. Böylece kredi kartı başvrusu yaptığınızda bankalar kredi notunuzu sorgulayacağı için         Findex hesabınızda yer alan geçmiş sorgulamalar kısmından kredi puanınızı görebilirisiniz.

 

Son dönemlerde birçok banka en kısa sürede hizmet verebilmek için sahalarda çalışacak personel aramaktadır. Bu banka personelleri sayesinde kredi notu sorgulama işlemi mümkündür. Müşterilere giderek ürün pazarlayan saha personelleri, ellerindeki tabletler ile kredi puanınızı sorgulayabilir ve Findex sisteminden bu yöntemle kredi puanınızı görebilirsiniz.  Aynı zamanda, bireysel satış temsilcileri de bu işlemi yaparlar. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli husus, satış temsilcilerinin kredi notu sorgulama işlemini sadece ürün başvurusu yapıldığı takdirde sorgulamasıdır. Eğer başvurunuz reddedilirse bu durum, kredi puanınızı düşürebilir.

 

Kredi notları ve finansal geçmişler birçok işletme tarafından kullanılmaktadır. Belirli sınırda veya belirsiz olarak findex paketlerine sahip olan işletmeciler, rica ile bu işlemi sizin için yapabilirler. Bu sayede ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findex hesabında yine geçmiş sorgulamalara bakarak kredi notunuzu görebilirsiniz.

 

 

E-devlet uygulaması ve Mobil Operatör Şirketler Aracılığı İle Kredi Notu Öğrenmek

Kredi puanı ve kredi notu öğrenme yöntemlerinden biri olan e-devlet mobil uygulaması da size yardımcı olur. Ancak E-devlet sistemi ile kredi puanı ve notu öğrenmek için Findex üyesi olmak şarttır. Bunun nedeni, e-devlet sisteminin Kredi Kayıt Bürosu’nu baz almasıdır. Findex üyesi olmamanız durumunda e devlet sisteminden sorgulama işlemi yapamazsınız.

 

Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom müşterilerine taksitle telefon satışı yapmaktadır. Ancak taksitlendirme işlemi yapılmadan önce Findex sistemi üzerinden kredi notunuz sorgulanır. Telefon almasanız bile, bu operatör şirketlerinin mağazalarına giderek istediğiniz telefonu taksitlendirmek istediğinizi belirttiğiniz zaman kredi notunuz sorgulanır. Bu sayede, Findex üzerinden geçmiş sorgulamalara bakarak kredi notunuzu ücretsiz görebilirsiniz.

 

Tüm bu yöntemler sayesinde kredi notunuzu resmi sonuçlar elde ederek öğrenebilirsiniz. Sonuçlarınız Findex sistemine 5 yıl kadar kalacaktır. Kredi notu için geçmişe dönük bir sorgulama işlemi yapmak istediğinizde sorgulama ekranı sayesinde veya geçmişe dönük sorgulama ile kredi puanınızı bu sayede kolayca görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ