YeniKrediNotlari.om

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat kredi borcu ertelemek isteyen kullanıcılara internet ve telefon bankacılığından hizmet verir. Ziraat Bankası kredi kartı ve kredi borcunu ertelemek isteyenler internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasıyla 3 aya kadar erteleme yapabilir. 31 Aralık 2020 tarihinden önce çekilen krediler 2021 yılı itibari ile ertelenebiliyor. Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezi ile irtibat kurarak kredi ertelemesi yapmam da mümkün. Ziraat Bankası kredi erteleme işlemi için kimlik belgesi gerekir.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nereden Yapılır?

Ziraat Bankası kredi borcu ertelemek için kullanılabilecek platformlar bulunur. Banka tarafından kararlaştırılan bu platformlar tüm kullanıcılara sunularak işlem yapılmasına izin verilir. Ziraat Bankası kredi borcu erteleme işleminin yapılabildiği kanallar şunlardır:

  • Ziraat internet bankacılığı (Bireysel veya kurumsal)
  • Ziraat mobil bankacılık uygulaması
  • Ziraat Bankası şubeleri
  • Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezi

Borç ertelemek için kullanılan başlıca kanallar arasında yer alır.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme SMS ile Yapılır Mı?

ziraat bankasi kredi erteleme sms ile

Ziraat Bankası SMS ile kredi erteleme imkanı sunan bankalar arasında yer alır. Kredi borcunu erteleyebilmek için büyük harfler ile ertele yazılması gerekir. Bir boşluk bırakarak kredi sahibinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının yazılır ve ardından 4757 numaralı telefona mesaj atılır. Korona virüsü önlemleri kapsamında SMS ile kredi başvurusu, kredi borç takibi ve kredi borcu erteleme gibi işlemlerin yapılmasına izin veriliyor. Ziraat Bankası borç ertelemek için yukarıdaki kısa mesajın kullanılmasını talep eder.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat kredi erteleme başvurusu birçok şekilde yapılabilir. Banka tarafından sunulan erteleme kanalları aracılığı ile erteleme talebi bankaya iletilir. Eğer banka tarafından koşullar uygun görülür ise kredi borcu erteleme talebi onaylanır. Eğer koşullar uygun görülmez ise banka, kredi erteleme işleminin yapılmasına izin vermez. Kısa mesaj ile başvurunun yanı sıra şifre ve müşteri numarası (veya T.C. kimlik numarası) kullanılarak internet bankacılığından da işlem yapılabilir. Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu yapmak son derece pratik bir işlemdir.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Faizi Ne Kadar?

Ziraat Bankası kredi erteleme faizi alınan kredi türüne, miktarına ve vade süresine göre farklılık gösterir. Borç erteleme işleminin kaç kere yapıldığı ve aylık ödenen borç miktarı gibi unsurlar da kredi borcunun faizini etkiler. Kredi borcu erteleme işlemi ile faiz miktarı banka tarafından arttırılabilir. Bankanın faiz belirleme, faizi arttırma ve diğer faiz işlemlerini gerçekleştirebilmesi için yetkisi bulunur.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Numarası Kaçtır?

ziraat bankasi kredi erteleme numarasi

Ziraat Bankası kredi erteleme numarası nereden işlem yapılacağına göre değişir. Banka tarafından belirlenen kredi borcu erteleme numaraları şunlardır:

  • Kısa mesaj ile kredi borcu ertelemek için: 4757
  • Müşteri iletişim merkezi aracılığı ile kredi borcunu ertelemek için: 0 850 220 00 00
  • Çağrı merkezi ile kredi borcunu ertelemek için: 444 00 00

Numaralı telefonlar kullanılarak kredi borcu erteleme işlemi yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Süresi Nedir?

Ziraat Bankası kredi erteleme süresi alınan krediye ve krediyi kimin aldığına göre değişir. Bireysel kredi başvurusu yapan gerçek kişiler için belirlenen süre 3 aydır. Kurumsal kredi başvurusu yapan tüzel kişiler için ise bu süre 12 aya kadar yükselebilir. 3 aylık kredi borcu erteleme başvurularında faiz uygulaması bulunmuyor ancak 12 aya kadar olan uzatmalarda taksitlendirme seçeneğinin kullanılması gerekir. Taksitlendirme seçeneği kullanıldığında ise faiz miktarlarında artış görülür. Ziraat Bankası kredi erteleme süresi ortalama 3 ay olarak belirlenmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ