YeniKrediNotlari.om

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası, Bankkart kredi kartına sahip olanlara taksitli nakit avans çekme şansını ortaya koymaktadır. Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekenler 2-12 ay vade imkanı ile borçlarını ödeyebilme imkanına sahip olur.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Çekmek İçin Neler Kullanılır?

ziraat bankasi avans cekmek

Aşağıda Ziraat Bankası ile taksitli nakit avans çekebilmek için kullanılabilecek yöntemler detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

 • Ziraat Bankası’nın Bankkart Mobil uygulaması,
 • Ziraat Bankası İnternet şubesi,
 • Ziraat Mobil ATM,
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hattı,
 • En yakın Ziraat Bankası şubeleri üzerinden taksitli nakit avans çekmek için başvuruda bulunmak mümkündür.

Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekenler en az 100 TL, en fazla ise 10.000 TL değerinde para alabilme hakkına sahiptir. Bankkart aracılığı ile ATM üzerinden taksitli nakit avans çekecekler ATM’de günlük olarak yer alan limit kadar paralarını alabilecektir.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl Alınır?

Aşağıda Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekmede izlenmesi gereken yollar sırasıyla anlatılmaktadır:

 • ATM ile taksitli nakit avans çekmek için ilk olarak “Para Çekme” kısmına tıklanması gerekir.
 • Daha sonra “Taksitli Nakit Avans” sekmesine basmalısınız.
 • En son olarak ekranda yer alan kısma çekmek istediğiniz miktarı doğru ve eksiksiz şekilde yazmanız talep edilir.
 • İstenilen miktarı yazdıktan sonra o gün ATM’de yeterli miktarda nakit para bulunuyorsa, istediğiniz miktarı çekebilme şansını elde etmiş olursunuz.

Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden de online olarak taksitli nakit avans çekimi için müracaatta bulunabilme imkanınız vardır. Bunun için öncelikle internet şifresi ile giriş yapıp “Kredi kartı” sekmesine gitmeniz gerekir. Ardından “Taksitli Nakit Avans Başvurusu” bölümüne gelmelisiniz. Ne kadar miktarda taksitli nakit avans almak istiyorsanız ekrana yazmalısınız. Bütün işlemleri hallettikten sonra başvurunuz onaylandığında gün içinde ATM’ler üzerinden istediğiniz parayı çekebilirsiniz. Aynı zamanda başka bir hesaba da Ziraat Bankası Bankkart üzerinden taksitli nakit avans için para transfer işlemini yapmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans İçin Ne Kadar Ücret Kesilir?

ziraat bankasi nakit avans

Bankkart ile taksitli nakit avans çekildiği zaman %5 oranında borç ödemesi için faiz uygulanır. Taksitli nakit avans borçlarının ödenmesi için erken kapama ve kısmi ödeme türünde imkanlar ortaya koyulur. Kısmi ödeme yapanlar ödenen borç miktarına göre faiz üzerinden indirimler elde etmiş olacaktır. Bununla birlikte erken kapama seçeneği ile son ödeme tarihi gelmeden önce borcunu ödeyenler için de faiz indirimi ve alışverişlerde kampanyalar ortaya koyulur.

Taksitli nakit avans ödemesinin belirlenen tarihte yapılmaması sonucunda ya da istenilen aylık taksit miktarının daha aşağısında ödeme yapılmış olması durumunda nakdi faiz işlenir. Bunun sonucunda da ekstradan masraf ortaya çıkmış olur. Ayrıca kredi notunun da düşmesine neden olunur. Kredi notu düşük olanlar ileriki zamanlarda kredi almak istediklerinde banka kredi notlarının düşük olmasından dolayı taleplerini reddetmiş olacaktır.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ile taksitli nakit avans çekenlerin ödemeleri gereken borçları hakkında detaylar sırasıyla aşağıda listelenmektedir:

 • 1000 TL taksitli nakit avans çekilmesi ve 12 ay vade imkanı ile ödeme yapmak için %1,25 oranında düşük faiz uygulanır.
 • 2500 TL taksitli nakit avans çekilmesi durumunda ise 12 ay vade imkanı ve %1,25 oranında faiz ortaya koyulur.

Borcunuz için her ay ne kadar ödeme yapacağınızı öğrenmek için hesaplama motorunu kullanabilirsiniz. Hesaplama motoruna çektiğiniz taksitli nakit avans miktarını ve vade sayısını yazıp “Hesapla” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ