YeniKrediNotlari.om

ING Bank Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

ING Bank’ın kredili mevduat hesabı hizmeti, ek hesap ya da avans hesap olarak da adlandırılır. Hesap limiti 500 TL ve 10.000 TL arasında değişir. Müşterinin gelir durumu, talep ettiğini limit ve kredi notuna göre banka değerlendirilmesinden sonra müşterilerin avans hesap limiti belli olur.

ING Bank kredili mevduat hesabını limit artırma işlemi için ING Bank şubesinde limit artırma talebinde bulunmanız gerekir. Limit artırma işlemi için diğer bir seçenek ise internet bankacılığı ya da 0 850 222 06 00 numaralı ING Bank müşteri iletişim merkezini aramaktır. ING Bank müşteri iletişim merkezini arayarak kredili mevduat hesabınızın limitinin artırılmasını talep edebilirsiniz.

ING Bank kredili mevduat hesabı limit artırma talebiniz belirli durumlara bakılarak banka yetkilileri tarafından değerlendirilir. Takipli borcunuzun olup olmadığı, ödemelerinizin ne kadar düzenli olduğu ve gelir durumunuz değerlendirildikten sonra olumlu ya da olumsuz dönüş banka tarafından sağlanacaktır.

ING Bank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nedir?

ing bank kredili mevduat hesabi ozellikleri

ING Bank kredili mevduat hesabının pek çok özelliği mevcuttur. Kredili mevduat hesabı ile ING Bank ATM‘lerinden gün istediğiniz saatinde nakit ihtiyacınızı karşılayabilmeniz mümkündür. Kullandığınız miktarı 12 aya kadar vade ile taksitlendirebilirsiniz. Kredili mevduat hesabınıza otomatik talimat vermeniz halinde kredili mevduat hesabından kira, elektrik, su, doğal gaz gibi faturaların ya da kredi ödemelerinin yapılabilmesi mümkündür. Otomatik ödeme talimatı ile düzenli olarak ödemeleriniz gerçekleştirilir.

Hesabınızda para bulunmadığı durumlarda ve bakiyeniz yetersiz olduğu durumlarda kredili mevduat hesabından ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredili mevduat hesabının kullandığınız miktarını ödersiniz. Kullanım miktarı, kullanıldığı gün üzerinden kredili mevduat hesabı için faiz işler. Sadece kullanılan kısım için faiz uygulanır. Ödeme yapıldığı an faiz işlemeyi durdurur.

ING Bank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank kredili mevduat hesabı başvurusu için öncelikle şu koşulları sağlıyor olmanız gerekir:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Düzenli bir gelir sahibi olmak ve bu geliri belgeleyebilmek
  • Kredi notu kritik seviyenin üzerinde olması
  • İkametin sabit olması
  • Takip, gecikme ya da icra durumunda bir borcun bulunmaması

Yukarıdaki koşulları sağlayan kişiler ING Bank kredili mevduat hesabı için başvuru yapabilir. Gerekli belgelerle ING Bank şubelerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. ING Bank şubeleri dışında başvurularınızı iletebileceğiniz diğer kanallar ise ING Bank ATM’leri, internet bankacılığı, mobil uygulama ve 0 850 222 06 00 numaralı müşteri hizmetleridir.

Bu kanallardan başvuru yapılması halinde gerekli belgeler şubeye ulaştırılmalıdır.

Başvuru yapmanız ve olumlu değerlendirilmesi durumunda daha sonradan ING Bank kredili mevduat hesabı limit artırma talebiyle belirlenen limitinizi yeniden düzenlemeniz mümkündür.

ING Bank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları Nedir?

Bankanın kredili mevduat hesabı faiz oranları aşağıdaki şekildedir:

  • 1500 TL tutarındaki 30 günlük kullanım için 3,75 TL masraf 18,75 TL faiz yansıtılır.
  • 2000 TL tutarındaki 30 günlük kullanım için 5 TL masraf 25 TL faiz yansıtılır.
  • 2500 TL tutarındaki 30 günlük kullanım için 6,25 TL masraf 31,25 TL faiz yansıtılır.

ING Bank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

ing bank kredi mevduat hesabi nasil kapatilir

Kredili mevduat hesabınızı kapatmanız mümkündür. ING Bank kredili mevduat hesabı limit artırma, kredili mevduat hesabı iptali ve kredili mevduat hesabı kapatma işlemi pek çok kanaldan kolayca gerçekleştirilir. Kredili mevduat hesabınızı kapatmak için öncelikle hesabınıza ait herhangi bir borcun bulunmaması gerekir. Eğer borcunuz mevcutsa öncelikle borcunuzu ödemeniz gerekecektir.

Borcunuzu ödedikten sonra kredili mevduat hesabınızın kapatılması için ING Bank şubelerine bizzat başvuru yapmanız mümkündür. Dilerseniz 0 850 222 06 00 numaralı telefon hattını arayarak ING Bank müşteri hizmetlerinden bir yetkiliye kredili mevduat hesabınızın kapatılması talebinizi iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ