YeniKrediNotlari.om

ING Bank Kredi Erteleme Süresi ve Şartları

ING Bank’tan kredi erteleme işlemlerini internet üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden yapılabilmesi mümkündür. İnternet üzerinden işlem yapmak için şu yolların takip edilmesi gerekir:

 • Öncelikle bankanın resmi web sitesine giriş yapmanız gerekir. Bankanın sayfasında sağ üst köşede şifre al, kutucuğu yer alır. Bu kutucuğa tıklayıp T.C kimlik numaranız cep telefonu numaranız ve kart numaranızı girip gönder seçeneğine tıklamanız gerekir.
 • Telefonunuza gelecek olan şifre ile giriş yapmanız mümkündür.
 • Bireysel şubeye giriş yaptıktan sonra menüden “Kredilerim” “Kredi Erteleme” seçeneklerini seçmeniz gerekir. Açılan sayfadan kredinizi ertelemeyi onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi ertelemesi yapılabilecek kredi ürünleri ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı ekstreleridir.

ING Bank kredi erteleme işlemi için bir diğer yöntem de ING Bank şubelerini ziyaret etmektir. T.C kimlik kartınızla şubedeki yetkiliye kredinizin ertelenmesi talebinizi iletmeniz mümkündür. Yetkili size doldurmanız için bir form verecektir. Bu formu doldurup imzalayarak yetkiliye ileterek kredi erteleme başvurunuzu yapmış olursunuz. Başvurunuz değerlendirilerek aynı gün içerisinde sonuçlanır.

ING mobil uygulaması üzerinden kredi ertelemesi işlemi için ise T.C kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ve bankacılık şifreniz ile hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra menüden “Özet” kısmını bulmanız ve “Ürünlerim” seçeneğine tıklamanız gerekir. Buradan kredi ödemelerinizi ertelemek için başvuru yapmanız mümkündür.

ING Bank Kredi Erteleme İşlemi Telefon Bankacılığı Üzerinden Nasıl Yapılır?

ing bank kredi erteleme islemi

Kredi erteleme işleminizi telefon bankacılığı üzerinden yapmak için izlemeniz gereken yol ise şu şekildedir:

Telefon bankacılığı üzerinden işlem yapmak için 0 850 222 06 00 numaralı ING Bank müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Sesli yanıt sistemi sizi yönlendirecektir. Sizden T.C. kimlik numaranız ya da müşteri numaranızı tuşlamanız istenecektir. Daha sonra sesli yanıt sistemi size hangi işlemi yapmak istediğinizi sorar. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için gerekli tuşlamayı yaptıktan sonra temsilciye bağlanabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanarak kredinizi erteleme talebinizi iletmeniz yeterlidir.

ING Bank Kredi Erteleme Koşulları Nedir?

ING Bank kredi ertelemesi için şart aranmaz. Herhangi bir belgeye de gerek yoktur. T.C kimlik kartınızla şubelerden, internet bankacılığı ya da mobil uygulamadan veya telefon üzerinden işleminizi gerçekleştirmek için başvuruda bulunabilirsiniz. ING Bank kredi erteleme işlemi sayesinde ödemeniz gereken tutarı daha sonraki bir zamana erteleme imkânı sağlar. Böylece ekonomik koşullar bağlamında daha rahat bir şekilde ödeme yapabilmenize zemin hazırlar.

ING Bank Kredi Ertelemesi Ne Kadar Sürer?

ING Bank kredi erteleme işlemi sayesinde kredilerinizi 3 ay erteleme imkânınız mevcuttur. Covid-19 süreci içerisinde daha rahat koşullarda ödeme imkânı sağlayan erteleme işlemiyle 3 ay kadar ödemelerinizi ve kredilerinizi ertelemeniz mümkündür.

ING Bank Kredi Erteleme Detayları Nedir?

ing bank kredi erteleme detayları nedir

ING Ban kredi erteleme işlemleri için detaylar banka tarafından şu şekilde açıklanmıştır.

 • ING Bank kredi erteleme işlemi için 2021 yılının Haziran ayına kadar talepte bulunmak mümkündür. Talepte bulunulması ve talebinizin onaylanması halinde krediniz 3 ay ertelenecektir. Kredi ertelemesi sonucu aylık taksit aynı seviyede kalır.
 • ING Bank kredi ertelemesi sonucu oluşacak faiz ilk ödemeye yansıtılır. Erteleme işlemi için oluşturulan ödeme planında diğer taksitlerin miktarlarında da güncelleme yapılacaktır.
 • Kredi kartınız için erteleme başvurusu ise hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında yapılabilir.
 • Kart ekstrenizi isterseniz kısmi olarak ödemeniz mümkündür. Kalan kısım için erteleme işlemi yapabilirsiniz. Aylık olarak ekstre erteleme faizi %1,59 olarak belirlenmiştir.
 • Ertelediğiniz kredi ekstrenizin ödeme tarihi geldiğinde ertelediğiniz tutar ve erteleme faizi de eklenecektir.
 • ING Bank para transferi
 • ING Bank hesap işletim ücreti
 • ING Bank hangi sigorta şirketiyle çalışıyor?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ