YeniKrediNotlari.om

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Akbank kredili mevduat hesabı için limit arttırma işlemine online kanallar üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Akbank ATM’leri, Akbank Direkt uygulaması, Akbank şubeleri ya da 444 25 25 0 850 222 25 25 numaralı telefon hattı arınarak da limit arttırma talebinde bulunmak mümkündür.

Akbank kredili mevduat hesabı limit artırma talebinize şubedeki yetkililere iletmeniz de mümkündür. Akbank Direkt ya da Akbank internet bankacılığı üzerinden işleminizi gerçekleştirmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Buradan başvurular, kredilerim seçeneklerin takip ederek limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Limiti Nasıl Azaltılır?

akbank kredili mevduat hesabi limiti

Akbank kredili mevduat hesabı limitinizi banka şubelerine başvurarak azaltabilmeniz de mümkündür. Bir diğer seçenek olan online kanallar aracılığıyla başvuru yaparak limitinizin azaltılması için talepte bulunabilirsiniz.

Bunun için limit arttırma işlemi gibi internet bankacılığı hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Buradan kredilerim, Artı para seçeneğini seçerek limit arttırma ya da limit azaltma seçeneği ile istediğiniz işlemi uygulamanız mümkündür. Banka değerlendirmesi sonrası işleminiz gerçekleşecektir.

Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nedir?

Akbank’ın kredili mevduat hesabının bazı özellikleri mevcuttur. Artı para ile yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

  • Akbank şubelerinden ya da Akbank ATM’lerinden günün istediğiniz saatinde nakit para çekebilmenin mümkündür.
  • Artı para ile Akbank kartınızı kullanarak alışverişlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.
  • Artı para ile fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Artı para hesabınıza otomatik ödeme talimatı verdiğinizde fatura, kira, kredi, okul taksitleri, sigorta taksitleri gibi ödemeleriniz otomatik olarak ödenecektir. Tüm bu ödemeleriniz için artık parayı kullanabilmeniz mümkündür. Artı paraya vereceğiniz otomatik ödeme talimatı sizi ödemelerinizi takipten ve karışıklıktan da kurtaracaktır.
  • Hesabınızda para olmaması durumunda kredili mevduat hesabı sayesinden alışveriş yapabilmek ya da nakit para çekebilmenin mümkündür. Çektiğiniz ya da kullandığınız tutar ve vadesine göre faiz uygulanacaktır.
  • Akbank kredili mevduat hesabı limit artırma ve limit azaltma özelliğine sahiptir. Bankaya başvuru yaparak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Hesabınızda para girişi yapılınca borcunuz otomatik olarak kapanır.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredili mevduat hesabına başvuru yapabilmek için Akbank’ın resmi web sitesine giriş yapmanız gerekir.

Ürünler kısmından Artı parayı bularak “Hemen Başvur” seçeneğine tıklayarak başvuru yapabilmeniz mümkündür. Başvurularınızı Akbank Direkt uygulaması üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için hesabınıza giriş yaptıktan sonra başvurular, Artı para başvurusu seçeneği seçmeniz gerekir.

Kredi mevduat hesabına başvuru yapabilmek için Akbank şubelerine gitmek ve başvurunuzu şubelerden yapmak da mümkündür. Şubeye gittiğinizde şube yetkilisi size form verecektir. Formu doldurmanız gerekir. Gelir durumunuzu gösteren belge, nüfus cüzdanı fotokopisi ve doldurduğunuz belgeyi şube etkisini ileterek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Online kanallar ya da müşteri hizmetlerinden başvuru gerçekleştirmişsiniz bu belgeleri daha sonrasında bankaya iletmeniz gerekir.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı Nedir?

akbank mevduat hesabi faiz orani

Bankanın belirlediği faiz oranı aylık olarak %1,89’dur. Efektif yıllık faiz oranı ise %27,22’dir. Bu yıllık faize KKDF ve BSMV dahildir.

Kredili mevduat hesabı faizi şu şekilde uygulanır:

1 günlük kullanılan 100 TL’lik tutar faiz sonrası 100,08 TL olarak, 30 gün sonrası ise 102,38 TL olarak geri ödenecektir.

Akbank kredili mevduat hesabı için faiz günlük olarak uygulanır. Belirlenen limitiniz dahilinde kullandığınız tutar ve vadesi, kullandığınız gün, üzerinden faiz uygulanır. Ödeme gerçekleştirdiğinizde faiz işlemeyi durdurur.

Akbank kredili mevduat hesabı limit artırma işlemi sonrası faiz oranınız aynı kalacaktır. Aylık yine %1,89 faiz oranı ve kullandığını tutar, vade üzerinden faiz işleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ