YeniKrediNotlari.om

Denizbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Denizbank’ta döviz hesabı açma işlemleri için banka hesabınız bulunması halinde başvurular, 444 0 800 numaralı müşteri hizmetlerinden, mobil/internet şubeden ve Denizbank web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir. Denizbank döviz hesabı açmak için tercih edilebilecek vadesiz ve vadeli hesap seçenekleri şunlardır:

 1. Vadesiz döviz hesabı
 2. E-Mevduat
 3. Çok Para Birimli Mevduat Hesabı
 4. Tasarruf Ettiren Hesap
 5. Kaptan Hesap

Denizbank Vadesiz Döviz Hesabı Özellikleri ve Başvuru Şartları Nelerdir?

denizbank vadesiz doviz hesabi

Denizbank’ta vadesiz hesap başvuruları için banka hesabın bulunması gerekliliğinden bahsedilebilir. Bankada açık hesabı bulunan müşteriler, bankanın telefon ve internet/mobil bankacılık hizmetleri üzerinden hesap açılışı gerçekleştirebilirler. Bankada hesabın bulunmaması halinde en yakın Denizbank şubesine nüfus cüzdanı veya muadili bir belge ile birlikte başvurularak hesap açılışı yapılması yeterlidir. Vadesiz döviz mevduat hesap aracılığı ile bankada şu işlemler yapılabilir:

 • Döviz alım ve satımı
 • ATM’lerden döviz bozdurma veya alma

Denizbank Vadeli Döviz Mevduat Ürünleri ve Özellikleri Nelerdir?

Denizbank’ta vadeli döviz mevduat ürünleri toplamda 4 alternatif seçenek ile sunulur. Bankanın dijital başvuru kanalları üzerinden açılabilen hesap seçenekleri ve özellikleri aşağıda özetlenmektedir:

 • E-Mevduat: Bankanın dijital başvuru kanalları üzerinden açılabilen hesap, 1 ile 182 gün vade için açılabilir. ABD Doları ve Euro cinsinden açılabilen hesap seçeneğinde, en az 1.000 TL üzerinde değere sahip dolar veya Euro tutarı minimum hesap açılışı olarak belirlenmiştir. Döviz birikimlerini cazip Denizbank mevduat faiz oranları gerisi ile değerlendirilebilir.
 • Çok Para Birimli Mevduat Hesabı: Vade sonunda para birimleri arasında değişim yapma fırsatı sunan hesap, 30 ile 35 günlük vadede açılabilir. Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, İsviçre Frangı ve Japın Yeni cinsinden açılabilen hesap ile farklı döviz kurlarına geçiş yapılarak dönemsel fırsatlar değerlendirilirken, avantajlı mevduat faiz getirisi ile birikim tutarı artırılabilir.
 • Tasarruf Ettiren Hesap: Dolar veya Euro cinsinden açılabilen hesap, otomatik olarak düzenli satın alma talimatları verilerek para biriktirme hedeflerine ulaşmak amacı için açılabilir. Denizbank vadesiz TL hesabı ve kredi kartları ile talimat verilebilen hesap, Denizbank şubeleri ve internet bankacılığı üzerinden açılır. Faiz getirisi sunmayan hesap, tasarruf kültürünü aşılamak amacı ile geliştirilmiştir.
 • Kaptan Hesap: Gecelik faiz ile dolar ve Euro birikimleri değerlendirmek için açılır. En az 2.500 USD/EUR hesap açılış alt limiti tanınan hesapta, güncel hoş geldin faizi kampanyası bulunmaktadır. 90 gün boyunca sunulan hoş geldin faizinden yararlanmak için mevduat üst limiti 1 Milyon Dolar/Euro’dur.

Denizbank ATM’lerinden Döviz Bozdurulur Mu?

Denizbank ATM üstünden döviz bozdurma işlemi gerçekleştirilebilir. Denizbank döviz hesabı üzerinden alım ve satım yapılabilen ATM’lerde, işlem için banka kartı kullanılmaktadır.

Denizbank Döviz Alış Satış Saatleri Nedir?

denizbank doviz alis satis saatleri

Denizbank’ta döviz alım ve satımı dijital bankacılık kanalları, telefon bankacılığı ve ATM’ler üzerinden 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilir. Şubeden döviz işlemi yapılabilecek saatler ise 09:00 – 12:30 ve 13:30 – 17:00 saatleridir.

Bankanın dijital kanalları üzerinde iş günü dahilinde işlem yapıldığında, avantajlı Denizbank döviz kurlarından yararlanılabilir. İş saati dışında kalan zamanlarda ise döviz alış ve satış makas farkları artırılmaktadır.

Denizbank Döviz Hesabı Kullananlar Memnun Mu?

Denizbank’ta döviz hesap kullanıcıları bankanın sunduğu hizmetten genel hatları ile memnuniyet duymaktadırlar. Banka tarafından sunulan rekabetçi döviz faiz oranları ile parasını değerlendirmeyi tercih edenlerden olumlu geri dönüşler alınmaktadır. ATM ve diğer bankacılık kanalları üzerinden yapılabilen döviz alım ve satım işlemleri ise günün her saati hesaba erişim sağlaması sebebi ile kullanıcıları memnun etmeyi başarmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ