YeniKrediNotlari.om

Cazip Faiz Oranlı Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası

Yüksek tutarda harcama gerektiren konut alımı, ev almak isteyen vatandaşların nakit desteğine ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır. Halk Bankası, düzenlediği hesaplı evim konut kredisi kampanyası uyarınca, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara bu finansman desteğini sağlamaktadır. Üstelik bankanın düzenlediği kredi kampanyası uyarınca, dileyen müşteriler kredi tahsis ücreti ödemeden ve hayat sigortası yaptırmadan da kredi kullanabilmektedirler. Masrafsız konut kredisi sayesinde ev alırken karşılaşılan yoğun masrafların altından kalkmak daha kolay olmaktadır.

Cazip Faiz Oranlı Konut Kredisi

Halkbank hesaplı evim konut kredisi kampanyası dahilinde müşterilere sunulan faiz oranları aylık yüzde 0,80 noktasından başlamaktadır. Söz konusu faiz oranı 3 yıla kadar, yani 36 aya kadar vadeli olarak konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler için geçerlidir. 3 yıldan 10 yıla kadar vadeli olarak Halk Bankası’ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler için faiz oranları bir miktar daha yükselmektedir. 37 ay ile 120 ay aralığında vade tercih eden vatandaşlar için bahse konu faiz oranı aylık yüzde 0,89 seviyesindedir.

Halk Bankası hesaplı evim konut kredisi kampanyası uyarınca 80 bin Türk Lirası konut kredisi kullanarak borcunu 36 ay vadede bankaya geri ödemek isteyen bir müşterinin her ay ödemesi gereken taksit tutarı yaklaşık 2 bin 560 Türk Lirası seviyesinde olacaktır. Kredinin yıllık maliyet oranı takribi yüzde 11,02 noktasındadır. Aynı tutarda kredi kullanarak bunu daha uzun vadelerde geri ödemek isteyen bir vatandaş, geri ödeme için 120 ay vade tercih etmesi durumunda aylık taksitleri yaklaşık bin 100 lira olacaktır. Bu durumda kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 11,57 seviyesinde gerçekleşecektir.

Her iki örnekte de müşteriden kredi tahsis ücreti olarak yüzde 0,5 düzeyinde tutar banka tarafından tahsil edilecektir. Kredi kapsamında müşteriden alınacak bu tutar 420 liradır. Kredi meblağı arttıkça dosya masrafı da artacaktır. Bununla birlikte, krediye konu evin konut sigortası, ipotek tesis bedeli, hayat sigortası poliçe prim ücreti, ekspertiz ücreti ile Deprem ve Doğal Afet Sigortası (DASK) poliçe prim ücreti de müşteriden tahsil edilecek diğer ücretlerdir.

İpotek tesis bedeli olarak müşteriye 155,76 TL yansıtacak olan banka, ekspertiz ücreti olarak da müşteriden ortalama 650 lira talep edecektir. Ekspertiz ücreti, konutun metrekaresi ile doğru orantılı olarak yükselmekte ve yine konutun lokasyonuna göre değişebilmektedir. Ayrıca kredi kullanan kişi, hayat sigortası poliçe prim ücreti olarak da 210 lira ödeme yapmak durumundadır.

Hayat Sigortasız ve Dosya Masrafsız Konut Kredisi!

Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası dahilinde finansman desteği edinerek ev sahibi olmak ve borcunu bankaya kira öder gibi ödemek isteyen vatandaşlar için dosya masrafsız konut kredisi seçeneği de sunulmaktadır. Halk Bankası hesaplı evim konut kredisi hayat sigortasız ve tahsis ücretsiz seçenekte müşterilerin tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 0,94 noktasındadır. Bu oran 120 ay vadede, kullanılan kredi tutarı yahut vadeye bağlı olarak değişmemektedir.

Hesaplı evim konut kredisi dosya masrafsız seçenekte müşteriden kullandığı kredi tutarına oranla binde beş düzeyinde kesilen kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir. Ayrıca müşterinin hayat sigortası yaptırma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Müşterinin bu seçenekte ödemesi gereken masraflar ekspertiz ücreti ve konut ipotek tesis bedeli olarak belirtilmektedir.

Bankadan dosya masrafsız 80 bin Türk Lirası konut kredisi kullanan bir müşteri, kullandığı konut kredisini 120 ay vadede geri ödemek istemesi durumunda aylık taksit tutarı takribi bin 140 lira düzeyinde olacaktır. Kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 12,1 seviyesindedir. Kredi başvuruları yalnızca Halk Bankası şubeleri vasıtası ile gerçekleştirilebilmektedir. Farklı konut kredisi seçeneklerine buradan göz atabilir ve size en uygun konut kredisi seçeneğini görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ