YeniKrediNotlari.om

Akbank Altın Hesabı Nasıl Açılır? Başvurusu ve Şartları

Akbank’ta altın hesap açılışı banka fiziki şubeleri yanında Akbank Mobil ve internet şubesi üzerinden gerçekleştirilebilir. Akbank altın hesabı vadesi ve vadeli mevduat hesap tercihi şeklinde iki farklı seçenekte açılabilir. Her hesap seçeneği için de açılacak altın hesabı ile Akbank müşterileri; TL, ABD Doları veya EURO cinsi birikimleri ile 995/1000 saflıkta gram altın cinsinden 7 gün 24 saat işlem yapabilirler.

Akbank Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

akbank altin hesabi ozellikleri nelerdir
handikap giriş
Akbank’ta altın hesabı 0,01 gram ve katları ile 24 ayar gram altın cinsinden işlem yapmaya olanak tanır. 7/24 altın alım ve satımı yapabileceğiniz hesapta öne çıkan özellikler şu şekildedir:

  • Banka şubesi ve online bankacılık kanalları üzerinden altın alım ve satım işlemleri yapılabilir.
  • Vadeli veya vadesiz altın mevduat hesabı seçenekleri ile açılabilir.
  • Vadesiz hesap açılışlarında 150 Bin TL tutara karşılık gelen altın birikimleri devlet güvencesi altındadır.
  • Akbank veya farklı bir bankaya altın cinsinden havale/EFT yapılabilir.
  • Banka şubelerine talimat verilerek düzenli altın alımı gerçekleştirilebilir.
  • Altın alımları için vadesiz TL hesabı yanında ABD Doları ve Euro cinsinden vadesiz hesaplar aracılığı ile altın satın alınabilir.
  • Hesabınızdaki altınları Akbank Altın Hediye Çeki şeklinde düzenleyebilirsiniz.

Akbank Altın Hesabı Avantajları Nelerdir?

Akbank’ın altın hesabının avantajları hırsızlığa karşı altın cinsinden birikimleri güvence altına tutmakla sınırlı değildir. Düşük altın makas farklarından yararlanarak alım ve satım işlemi yapabilmenin yanında fiziki alımlarda sunulmayan 0,01 gram işlem limitleri ile küçük tutarlarla yatırım yapma özgürlüğünü tasarruf sahiplerine sunar.

Vadesiz altın mevduat hesap açılışı ile 150 Bin TL’ye kadar devlet güvencesinden sahip olunabilirken, vadeli tercihlerde avantajlı Akbank altın faiz oranları ile faiz getirisinden yararlanılabilir. Fiziki altın alım ve satımlarında kuyumcu, döviz bürosu ve sarraf mesai saatleri sınırlamasına takılırken, Akbank Altın hesabı üzerinden 7 gün 24 saat alım ve satım yapılabilir.

Akbank Altın Hesabı Başvuru Şartları Nelerdir?

Akbank’ın altın hesabına başvuru şartları minimum düzeyde tutulmuştur. Akbank’ta vadesiz TL, Euro veya USD cinsi hesabı bulunan her banka müşterisi, Akbank’ta altın hesabı açılışı için başvuruda bulunabilir.

Akbank Altın Hesabı Açılış Başvurusu Nasıl Yapılır?

akbank altin hesabi acilis basvurusu

Akbank’ta altın hesabı başvurusu banka şubeleri dışında şu kanallar üzerinden gerçekleştirilir:

  • Akbank mobil
  • Akbank İnternet şubesi

Akbank Altın Hesabı Üzerinden Alış ve Satış İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank altın hesabından alım ve satım işlemleri tek tuşla gerçekleştirilir. Banka şubesi üzerinden vereceğiniz talimat dışında hesabınıza Akbank mobil ve internet bankacılığı şubeleri üzerinden erişim sağlayarak, güncel banka altın kurları üzerinden günün her saati alım ve satım yapabilirsiniz. Yapacağınız her altın işlemi için 0,01 gram ve katları olacak şekilde talimat vermeyi ihmal etmemeniz işlem yapmak için yeterlidir.

Akbank Altın Hesabı Yorumlarında Öne Çıkanlar Nelerdir?

Akbank altın hesabına yorumlar genel hatları ile olumlu yöndedir. Özel bankalar arasında altın hesabı açmak için en çok tercih edilen bankalar başında bulunan bankada, uygun makas farkı ve hızlı erişim gibi banak özelinde sunulan ayrıcalıklar, müşterileri tarafından beğeni ile karşılanmaktadır.

Akbank Fiziki Altın Teslimatı Yapıyor Mu?

Akbank’ta fiziki altın teslimi yapılır. Akbank’ta bulunan altın hesabınızdaki mevcut bakiyenizi gram başına belirlenen yaklaşık 3 ile 5 TL aralığındaki ücreti ödeyerek, banka şubelerinden fiziki olarak çekebilirsiniz.

Fiziki Altınları Akbank Altın Hesabına Yatırabilir Miyim?

Akbank’taki altın hesabına fiziki altın yatırma işlemi için Akbank Altın Davetine katılmanız yeterlidir. İstanbul Rafinerisi ekspertiz değerlerine göre 14, 18, 22 ve 24 ayar altınlarınız 995/1000 saflıkta altın cinsinden Akbank altın hesabı üzerine yatırılarak değerlendirilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ