YeniKrediNotlari.om

HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası Kapsamında Cazip Fırsatlar

Global çapta faaliyet gösteren, dünyanın en büyük bankalarından biri konumundaki HSBC Bank, ülkemizdeki faaliyetlerine de aynı hızla devam ediyor. Banka, müşterilerine sunduğu fırsatlarla müşteri portföyünü genişletme yolunda ilerliyor. Hem bireysel hem de ticari müşterileri için kampanyalar düzenleyen banka, son olarak bireysel müşterileri için ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi. HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde finansman kullanmak isteyen müşteriler, cazip faiz oranları ve uzun vadeler ile bu imkana kavuşabilmektedirler.

HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası uyarınca müşterilerin kullandığı kredilerde uygulanan faiz oranları aylık yüzde 1,37 seviyesinden başlamaktadır. Bununla birlikte kampanya kapsamında müşterilere tatbik edilecek faiz oranının müşteri özelinde değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır. Müşterinin tabi olacağı faiz oranı pek çok göstergeye göre değişmektedir. Faiz oranının belirlenmesinde banka müşterinin kredi notu başta olmak üzere pek çok parametreyi göz önünde bulundurmaktadır. Bu parametrelerden diğer ikisi ise müşterinin istediği kredi meblağı ve bankaya yapacağı geri ödemeler için tercih ettiği vade dilimidir. Kredi başvurusu esnasında müşterinin hangi faiz oranından yararlanacağını kendisine bildirecek olan HSBC, müşterinin onay vermesi ile kredi kullandırımına devam etmektedir.

HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası Hesaplama Örnekleri!

HSBC Bank, ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanarak finansman edinmek isteyen müşteriler, aldıkları kredilerin geri ödemelerini azami 48 aya kadar yapabilmektedirler. Kampanya uyarınca tercih edilebilecek minimum vade 3 ay olarak belirlenmiştir. Tüketicilerin HSBC’nin ilgili kredisinden yararlanarak finansman ihtiyaçlarını gidermek istemeleri durumunda minimum bin liralık kredi talebinde bulunmaları gerekmektedir. HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde verdiği maksimum kredi tutarı 40 bin Türk Lirası olarak tayin edilmiştir.
http://istanbulescortc.com
Kredi kampanyasından yararlanarak 10 bin Türk Lirası edinmek isteyen vatandaşlar için iki farklı örnek hesaplama yaparak olayı somutlaştırmak yararlı olacaktır. HSBC Bank ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde 10 bin Türk Lirası likidite kullanan bir müşteri, aylık yüzde 1,37 faiz oranına tabi olarak; 24 ay vade ile geri ödemelerini yapmak isterse her ay sabit 508 Türk Lirası taksit ödemeleri yaparak borcunu geri ödeyebilecektir. 24 ayın sonunda, müşterinin bankaya ödediği toplam ücret 12 bin 192 Türk Lirası’nı bulacaktır.

Geri ödemelerdeki taksitler haricinde, kredi masrafları da müşteri tarafından karşılanmak durumundadır. Bu kapsamda banka, müşterisinden 52,5 lira kredi tahsis ücreti ve ortalama 129 Türk Lirası hayat sigortası bedeli tahsil edecektir. Hayat sigortası bedeli müşterinin yaşına göre değişmekte olup, örnekte bahsedilen tutar 45 yaşındaki bir erkek müşteri için geçerlidir. Kredinin müşteriye aylık maliyeti yüzde 1,80 seviyesinde olurken, yıllık maliyeti ise yüzde 21,64 noktasında gerçekleşecektir.

10 bin Türk Lirası krediyi bankadan 48 ay vadeli olarak aylık yüzde 1,45 faiz oranından kullanan müşterinin taksitleri 310 Türk Lirası seviyesinde olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak yine 52,5 lira ve hayat sigortası için de ortalama 217 lira tahsilat müşteriden yapılacaktır. Bu örnekte kredinin aylık maliyeti yüzde 1,87 ve yıllık maliyet oranı da yüzde 22,46 olacaktır.

HSBC Kredi Başvuru Seçenekleri

HSBC Bank’ın bireysel krediler kapsamında düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası ile 40 bin Türk Lirası nakit elde etmek isteyen bir müşteri için örnek hesaplama yapmak gerekirse: Aylık yüzde 1,45 faiz oranından yararlanarak geri ödemelerini gerçekleştirmek isteyen müşterinin 48 ay vadede sabit taksitleri takribi bin 270 Türk Lirası olacaktır. Kredi vadesi sonunda müşterinin toplam geri ödemesi yaklaşık 61 bin lira olacaktır.

Kampanya kapsamında 2 bin 500 Türk Lirası üzeri finansman edinmek isteyen bütün müşterilerin hayat sigortası yaptırması banka tarafından zorunlu tutulmaktadır. Kredi kampanyası başvuruları HSBC Bank şubeleri aracılığı ile ve bankanın resmi internet sitesi vasıtası ile gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca 0850 211 0 111 numaralı HSBC Telefon Bankacılığı aranarak da kredi başvurusu yapılabilmektedir. Diğer bireysel kredi seçeneklerine, tüketici kredileri ve ihtiyaç kredilerine buradan göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ