YeniKrediNotlari.om

İş Bankası Kredi Erteleme Süresi ve Şartları

İş Bankası’ndan alınan krediler için kredi taksiti öteleme 3 aya kadar yapılabilir. İş Bankası kredi erteleme işlemini farklı kanallardan gerçekleştirmek mümkündür.

İş Bankası internet bankacılığı sistemi ile yapılan kredi erteleme işlemi adımları şöyledir:

 • İlk olarak İş Bankası’nın internet şubesine bilgileriniz ile giriş yapmalısınız.
 • Sonrasında ana menüde bulunan kredilerim- kredi bilgilerim bölümüne tıklayınız.
 • Bu sayfada bulunan tüketici kredisi seçeneğine tıklayıp ötelemek istediğiniz krediyi seçiniz.
 • Daha sonra öteleme planı ötele/ göster butonuna tıklayıp ödeme planınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu bölüme onay verdiğiniz zaman taksit ödemeli tüketici kredinizin taksitini 3 ay erteleyebilirsiniz.
 • Öteleme işlemini yaptıktan sonra ödeme zamanınız geldiğinde İş Bankası internet bankacılığı, mobil uygulama ya da şubelerden krediler- borç ödeme menüsü üzerinden ödemenizi yapabilirsiniz.

Bazı kredi türleri için internet bankacılığı şubesinden ödeme seçeneği yoktur. Bu sebeple öteleme yapabilmek için en yakın İş Bankası şubesine başvurmanız gerekir. Bu kredi türleri ise şunlardır; döviz endeksli krediler (DEK), kısmi taksit tahsilatı olan krediler, peşin faiz tahsil edilerek kullandırılmış krediler.

İş Bankası Kredi Türleri Nelerdir?

is bankasi kredi turleri nedir

İş bankası müşterileri için pek çok kredi türü oluşturmuş ve müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Bu kredi türleri şunlardır;

 • Eğitim kredisi
 • İhtiyaç kredisi
 • Taşıt kredisi
 • Ev kredisi
 • Hızlı kredi
 • Düğün kredisi
 • Anında kredi
 • İş yeri kredisi
 • Esnaf kredisi
 • Yatırım kredisi
 • Anında ticari kredi
 • Ticari nakdi kredi

İş Bankası Ek Hesap Faiz Ötelemesi Nasıl Yapılır?

Ek hesap için faiz ödemeleri 3 ay kadar ötelemek mümkündür. İş Bankası kredi erteleme işlemi yanı sıra ek hesap faizini de erteleme imkânı vardır. Bunun için şu adımlar izlenmelidir:

İşCep mobil bankacılık sistemi üzerindeki “Kampanyalar” seçeneğine tıklayabilir ya da internet bankacılığı sistemine girdiğiniz zaman önünüze çıkan teklifi kabul edebilirisiniz. Öteleme için başvurunuz kabul edildiğinde banka tarafından gelen SMS ile ilk faiz ödeme gününüzün 3 ay ertelenmiş olacak. Öteleme işleminden sonra istediğiniz zaman İşCep mobil bankacılık sisteminden ya da internet bankacılığı sisteminden ödeme yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Ertelenir?

İş Bankası kredi kartı hesap özetini de 3 ay kadar ertelemek mümkündür. Bunun için İşCep, Maximum İşyerim, Maximum Mobil veya internet bankacılığı şube sistemi kullanılabilir. Kredi kartı hesap özeti borcunuzun tamamını erteleyemezsiniz. Yapılabilen erteleme işlemi ise hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında yapılır. Bu öteleme işlemi Türk lirası hesap özetleri için geçerlidir.

İş Bankası Kredilerine Nasıl Başvuru Yapılır?

is bankasi kredi basvuru nasil yapilir

İş Bankası kredilerine banka şubelerine giderek, bankamatiklere giderek, internet bankacılığı sistemi üzerinden, mobil bankacılık sistemi üzerinden ve SMS yolu ile başvuru yapılabilir. Kredi başvurusu yapabilmek için gerekenleri tamamlayıp başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası’nın verdiği ihtiyaç kredisine başvuruda İşCep mobil bankacılık sistemindeki kredilere tıklayıp kredi başvuru yapa ve anında kredi seçeneklerine tıklayarak başvurabilirsiniz. Yine İşCep üzerinden ilk olarak başvurulara tıklayıp sonra krediler ve sonra yine anında krediye tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi başvurusunu internet bankacılığı sistemi ile yaparken; kredilerime ve sonra anında kredi seçeneklerine tıklamalısınız. Başka bir başvuru şekli ise ilk olarak başvuru ürünlerine tıklanır daha sonra anında kredi başvurusu seçeneğine tıklanır.

Bankamatikler aracılığı ile yapılan ihtiyaç kredisi başvurusunda ise; ilk diğer işlemler seçeneğine tıklanır sonra başvurulara ve anında kredi seçeneklerine tıklanır. Eğer kartsız işlemler ile başvuru yapılacaksa ilk başvurulara sonra da ihtiyaç kredisi seçeneğine tıklanır.

SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken ise T.C. kimlik numarası, nakit, başvurulan kredi tutarı ve aylık gelir aralarında boşluk bırakılarak yazılı ve 4402’ye gönderilir.

Daha önceden kredi almış ancak ödemekte zorluk çekenler ise İş Bankası kredi erteleme adımlarını izleyerek erteleme işlemi için bankaya başvuru yapabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ