YeniKrediNotlari.om

2021 Garanti BBVA KOBİ Kredileri Başvurusu ve Şartları

Garanti BBVA’da KOBİ kredileri Kredi Garanti Fonu (KGF) desteği ile veya desteği olmadan, nakdi ve gayri nakdi ürün seçenekleri ile sunulur. İşletmelerin nakit ihtiyacını düzenlemenin yanında işletme ve yatırım sermayesini karşılamak adına verilen Garanti BBVA KOBİ kredileri, farklı meslek dallarına hitap edecek alternatifler içerir. Garanti KOBİ kredilerinde TL dışında yabancı para cinsinden de nakit çözümleri sunulur.

Garanti BBVA KOBİ Destek Kredisi Şartları Nelerdir?

garanti bbva kobi destek kredisi sartlari
Bedava Bonus Garanti BBVA’da verilen KOBİ kredi şartları KGF şartları ile paralel seyreder. Banka tarafından KOBİ’lere yönelik sunulan kredi seçenekleri, KGF güvencesi ile verilir. Bu sebeple başvuruda bulunacak işletmelerin, KGF kefalet şartlarını yerine getirmesi gereklidir. Garanti BBVA KOBİ kredi başvuru şartları şu şekildedir:

bahsine giriş

 • TC vatandaşı gerçek kişilerce kurulmuş veya TC kanunlarına göre kurulmuş gerçek ve tüzel kişilik olması
 • İşletme hakkında ve işletme ortakları için ayrı ayrı ya da birlikte %25 ve üzerinde ortaklığı bulunan şirketler hakkında konkordato, iflas, iflas erteleme veya fesih gibi karar bulunmaması
 • Başvuru tarihinden en fazla 90 gün öncesine ait SGK ve GSS borcunun bulunmaması, varsa yeniden yapılandırılmış olması veya borcun kredi tutarının %20’sini aşmıyor olması
 • İşletmenin kredi kullanması için finansal bir riske sahip olmaması

Garanti BBVA KOBİ Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

başvurulacak kredi türüne göre KGF Başvuru Formu veya Garanti BBVA KOBİ kredi başvuru formu seçenekleri doldurularak değerlendirme süreci başlatılır.

Garanti BBVA KOBİ Kredi Seçenekleri Nelerdir?

Garanti BBVA’da KOBİ’lere krediler 8 farklı başlık altında sunulur:

 1. KOBİ İhtiyaç Kredisi
 2. Avans Hesap
 3. Nakdi ve Gayri Nakdi Ticari Kredileri
 4. Proje Kredileri
 5. Dış Ticaret Kredileri
 6. Taşıt Kredisi
 7. Kredi Garanti Fonu (KGF)
 8. Yabancı Para Krediler

Garanti BBVA KOBİ İhtiyaç Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Garanti BBVA KOBİ ihtiyaç kredisi 36 ay vadeli olarak uygun faiz oranı ile verilir. Garanti BBVA KOBİ kredisi güncel başlangıç faiz oranı %1,29 olarak uygulanırken, kullanılabilecek kredide üst limit 1 Milyon TL’dir. Eşit taksitli veya ertelemeli kullanılabilen krediden yararlanabilecek şirket tipleri ise şunlardır:

 • Şahıs firmaları
 • Tüzel firmalar

Garanti BBVA Avans Hesap Özellikleri Nelerdir?

Garanti’de avans hesap işletmelerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına hazırlanmıştır. 250 TL – 15.000 TL aralıkta kullanılabilecek avans hesapta, alınan avans için günlük faiz uygulanır. Avans hesap başvuruları ise şu kanallar üzerinden gerçekleştirilebilir:

 • Banka şubeleri
 • İnternet bankacılığı
 • Garanti BBVA Mobil şube
 • Web sitesi

Garanti BBVA Nakdi ve Gayri Nakdi Ticari Krediler Nelerdir?

Garanti BBVA’da nakdi ve gayri nakdi ticari krediler şu seçenekleri içerir:

 1. Rotatif Krediler (BCH)
 2. Spot Krediler
 3. İskonto Kredisi
 4. Teminat ve Referans Mektupları

Garanti BBVA KOBİ Proje Kredilerinde Hangi Seçenekler Bulunur?

garanti bbva kobi proje kredileri secenekleri

Garanti BBVA’da proje kredileri KOBİ’lere yönelik üç farklı paket içerir. İlk 6 ayı geri ödemesiz verilen KOBİ Proje Kredisi seçenekleri şunlardır:

 1. Güneş Enerjisi Kredisi
 2. KOSGEB Kredileri
 3. KOBİ’ler İçin Farklı Çözüm

Garanti BBVA Dış Ticaret Kredileri Nelerdir?

Garanti’de dış ticaret kredileri işletmelerin karşılaşabileceği tüm ihtiyaçlara yönelik seçenekler içerir. Turkishesporter ve Eximbank işbirlikleri ile verilen dış ticaret kredi seçeneklerini de içeren banka tarafından verilen dış ticaret finansman çözümleri şunlardır:

 1. Garanti Dış Ticaret Bul
 2. Eximbank Kredileri
 3. Akreditif

Garanti BBVA KOBİ Taşıt Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Garanti Bankası’nın KOBİ’lere taşıt kredisi sıfır ve ikinci el araç alımlarına yönelik verilir. Araç marka ve modeline göre farklı çözümlerin sunulduğu taşıt kredilerinde azami vade sayısı 120.000 TL ve altında olan araçlar için en fazla 60 ay, 120.000 TL üzeri araçlarda en fazla 48 aydır. Kredi başvuruları banka şubelerinden ve anlaşmalı bayilerden yapılır.

Garanti BBVA Yabancı Para Kredi Seçenekleri Nelerdir?

Garanti Bankası’nda yabancı para kredileri dört farklı seçenekte sunulur. Yabancı para cinsinden Garanti BBVA KOBİ kredileri ve özellikleri şu şekildedir:

 • Döviz Kredileri: İhracat ve benzer döviz getirici faaliyetleri bulunan işletmelere verilir. Kredi verilebilmesi için ihracat taahhüdünün yerine getirilmesi gereklidir. Kredi için istenen taahhüt yerine getirildiğinse ise vergi, resim, harç ve KKDF muafiyetinden yararlanılabilir.
 • Dövize Endeksli Kredi: İhracat taahhüdü gerektirmeyen bu kredi seçeneği, döviz bazında uygulanan düşük faiz oranları ile verilir. Verilebilmesi için döviz açık pozisyon riski incelenmemektedir.
 • Döviz Çek İştirak Kredisi: Döviz girdisi sağlanmak adına verilen kredi, döviz çek bedellerinin vadesinden önce tahsilini sağlar. İşletme likiditesinin karşılanması amacıyla kullanılır.
 • Altın Kredisi: Altın işleyen ve altın üzerinden işçilik geliri elde eden kredilere verilir. KKDF’den muaf olan kredi ayrıca, ihracat yapan firmaların finansmanının sağlanması için de kullanılır.
 • Mortgage kredisi nedir? Konut kredisinden farkları nelerdir?
 • 2021 bedelli askerlik kredisi veren bankalar ve şartları
 • Konur kredilerinde konut satışlarında son durum
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ