YeniKrediNotlari.om

A Bank Bahar Kredisi Kampanyasıyla Nakit İmkanı

A Bank, asıl ismiyle Alternatif Bank düzenlediği kredi kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Müşterilerine sunduğu cazip faiz oranları ile ön plana çıkmayı sürdüren banka, Bahar Kredisi kampanyası hazırlayarak müşterilerinin bahar aylarında meydana gelen nakit sıkıntısını gidermesini amaçlıyor. A Bank Bahar Kredisi kampanyası kapsamında finansman edinmek isteyen müşteriler için bankanın sunduğu fırsatlar günümüz faiz oranlarına göre uygun niteliktedir.

A Bank Bahar Kredisi Kampanyası uyarınca likidite kullanmak isteyen müşterilere uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,20 olarak tayin edilmiştir. Bahse konu faiz oranı bütün koşullarda sabit kalmaktadır. Kredi kampanyası dahilinde finansman edinecek müşteriler, bankaya olan geri ödemelerini 48 aya kadar vade tercih ederek yapabileceklerdir. Vade diliminin uzadığı durumlarda müşteriye uygulanacak faiz oranında herhangi bir değişiklik meydana gelmemektedir.

A Bank Bahar Kredisi Kampanyası kapsamında nakit kullanarak masraflarını karşılamak isteyen vatandaşlardan banka kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti, kullanılan kredi meblağının yüzde 0,5’i noktasında sabittir. Bununla birlikte, kredi kullanan müşterinin hayat sigortası yaptırma zorunluluğu da bulunmaktadır. Hayat sigortası poliçe prim ücreti, müşterinin yaşına göre değişmektedir. Müşteri yaşı arttıkça, hayat sigortası poliçe prim ücreti de artış göstermektedir.

A Bank Bahar Kredisi Hesaplama Örnekleri

A Bank Bahar Kredisi dahilinde azami 30 bin Türk Lirası’na kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bankadan kredi kullanacak müşterilerin, maksimum 48 aya kadar vadelendirme yaparak ödeyebilecekleri borçları için örnek hesaplamalar yapmakta yarar var.

Örnek Hesaplama 1

Bankadan 10,000 Türk Lirası kredi kullanan müşteri, 12 ay vadede aylık yüzde 1.20 faiz oranından 913 Türk Lirası taksit ödemeleri yapmak durumundadır. Hayat sigortası olarak müşteriden ortalama 22 Türk Lirası ve kredi tahsis ücreti olarak da 52,5 Türk Lirası ücret tahsil edilecektir. Bir yılın sonunda müşteri toplamda 10 bin 961 Türk Lirası taksit ödemeleri yapacaktır. Bu tutara kredi masrafları dahil değildir. Kredinin aylık maliyet oranı aylık yüzde 1,52 ve yıllık maliyet oranı ise yüzde 18,25 olarak gerçekleşecektir.

Örnek Hesaplama 2

A Bank Bahar Kredisi kampanyası kapsamında 20,000 Türk Lirası kredi kullanan müşteri, 36 ay vadede ödemelerini yapmak ister, yine aylık yüzde 1,20 faiz oranından yararlanacaktır. 3 yıl boyunca müşterinin sabit taksitleri 716 Türk Lirası olacaktır. Bu taksit ödemeleri aylık yapılmak durumundadır. Hayat sigortası olarak müşteriden ortalama 112 Türk Lirası ve kredi tahsis ücreti olarak da 105 Türk Lirası masraf tahsil edilecektir. Bir yılın sonunda müşteri toplamda 25 bin 770 Türk Lirası taksit ödemeleri yapacaktır. Bu tutara kredi masrafları da dahil edildiğinde, 3 yılın sonunda müşterinin cebinden çıkacak tutar takribi 26 bin Türk Lirası’dır. Bu örnekte, kredinin aylık maliyet oranı aylık yüzde 1,47 ve yıllık maliyet oranı ise yüzde 17,64 seviyesindedir.

Örnek Hesaplama 3

A Bank’ın Bahar Kredisi Kampanyası dahilinde sunduğu azami kredi meblağı olan 30 bin Türk Lirası’nı kullanmak isteyen müşteriler için de örnek hesaplama yapmak gerekirse; 48 ay vade tercihi ile geri ödemelerini gerçekleştirmek isteyen müşterinin aylık taksitleri 870 Türk Lirası olacaktır. 4 yılın sonunda müşterinin bankaya ödeyeceği yekun taksit toplamı 41 bin 760 Türk Lirası’nı bulacaktır. Aylık yüzde 1.20 faiz oranından kullandığı kredi için müşteriye yansıyacak masraf tutarları kredi tahsis ücreti ve hayat sigortasıdır. Bu örnekte kredi tahsis ücreti olarak müşteriden 157,5 Türk Lirası ve kredi tahsis ücreti olarak da 225.44 Türk Lirası ücret tahsil edilecektir. Kredinin aylık maliyet oranı yüzde 1,46 ve yıllık maliyet oranı yüzde 17,56’dır.

A Bank Bahar Kredisi Kampanyası başvurusu buradan yapılabilecektir. Bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile tek tıkla gerçekleştirilebilecek başvurular, ayrıca banka şubelerinden de yapılabilecektir. Diğer Bahar Kredisi kampanyaları için buradan bilgi edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ