YeniKrediNotlari.om

Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi, birden fazla yere borçlanan tüketicilerin her ay farklı farklı ödeme noktalarıyla uğraşmak yerine, tüm borçlarını tek bir bankada / ödemede birleştirmek için çektikleri kredidir. Piyasada borç birleştirme kredisi veya borç transferi kredisi olarak da adlandırılmaktadır.

Çeşitli dönemlerde farklı bankalardan çektiğiniz kredileri her ay EFT veya diğer yollar ile uğraşarak. birkaç parça şeklinde ödemektense, hepsini tek bir çatı altında birleştirip tek bir ödeme noktası oluşturmak daha mantıklı ve kolay olmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

2017 Borç Kapatma Kredisi başvurusu için sitemizdeki teklifleri inceleyebilirsiniz. İncelemeleri karşılaştırırken, dosya masrafı ile birlikte diğer kesintileri, vadesini ve toplamdaki maliyetini ölçüt almalısınız. Bütçeniz için en uygun kredi faizini seçerek o bankayla anlaşmalısınız. Birden fazla borç öderken size kredi çıkıp çıkmayacağını merak ediyorsanız Bana Kredi Çıkar mı  konulu yazımız sizi aydınlatacaktır.

Tüm faiz oranlarını ve kesintilerdeki kampanyaları iyice inceledikten sonra, size uygun kredi teklifi için bilgilerinizi girebilir, online olarak kredi başvurunuzu yapabilir veya bizzat banka şubesine giderek başvurunuzu onaylatabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Hem ihtiyaç kredisi hem de kredi kartı borçlarının aynı anda artması sonucu vatandaşımız borçlarını ödemekte zorlanmaktadır. Tamamını kapatamasa bile borçlarını ötelemeyi tercih etmekte ve kısa bir süre de olsa rahatlamak istemektedir. Bu yüzden bankalar borç kapatma kredisi ürününü, tüketicilere bir kurtarma aracı olarak sunmakta ve müşterileri kısmen de olsa rahatlatmayı amaç edinmişlerdir. Yeni kredi çekerken ilk taksitin bir ay sonra yatırılması gibi bir seçenek bile tüketicilere derin bir nefes aldırmaktadır.

Aslında borç kapatma kredisi bir ihtiyaç kredisi türüdür. Farkı bu kredi türünün kullandırılma süresi ve faiz oranıdır. Kısa bir zaman dilimi için yapılan kampanyalar ile tüketicileri borç transferi yapma konusunda teşvik etmek amaçlanmaktadır. Zaten borçlu olan tüketici, tüm borçlarını tek bir yerde toplayıp tek bir ödeme ile ay sonunu getirmeyi uygun bulmaktadır.

Borç kapatma kredisinde en uzun vade ihtiyaç kredisinde olduğu gibi 48 aydır. Borç transferi adı verilen bu kredi türünde tek bir çatı altında toplayabileceğiniz borçlarınız; ihtiyaç kredileriniz, kredi kartı borçlarınız ve taşıt kredinizdir. Tam tersi yönde borç birleştirme kredisi ile transfer edemeyeceğiniz borçlarınız ise ek hesap ve konut kredisi borçlarınızdır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

AKBANK: Diğer bankalardan kullandığınız kredi kartlarına biriken 200 TL ile 20.000 TL arasındaki borçlarınızı, kendi kredi kartı olan Axess çatısı altında birleştirip 9 ay taksit imkanını sunuyor.

ODEABANK: Borç kapatma kredisinde bütün kredi ve kredi kartı borçlarınızı birleştirip 48 aylık bir vadeli ödeme planı oluşturabilirsiniz.

VAKIFBANK: Maksimum 20 bin TL’lik borçlarınızı 18 ay vade ile birleştirme imkanı sunuyor.

FİNANSBANK: İstenen belgeleri düzenlemeniz şartıyla tüm borçlarınızı yine 48 ay taksit ve esnek ödeme modeli ile birleştiriyor.

ŞEKERBANK: En fazla 100.000 TL’lik borçlarınızı en uzun 48 ay vade ile bu bankada birleştirebilir ve borç transferi kredisi ile rahat bir nefes alabilirsiniz.

Borç kapatma kredisinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey, yeni oluşturacağınız ödeme planınızın bütçenizi zorlamamasıdır. Aksi halde kısa bir süre sonra yeni bir yapılandırma sistemi arayışına girebilirsiniz. Eski taksitlerinizin toplamı ile yeni tek taksitinizin miktarı arasında uçurum olmamalı. Hatta eski kredilerinizi yüksek faizden çektiyseniz, yeni borç birleştirme kredisi ile daha düşük bir faiz oranı ile hem toplamda ödeyeceğiniz miktarı azaltabilir hem de aylık taksitlerinizi düşürebilirsiniz.

Tüm bankaların tekliflerini iyi incelemeli, düşük faiz tekliflerindeki kesintileri ve dosya masraflarını hesaplayıp, totalde size ne kadar maliyetli olacağını belirlemelisiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ