YeniKrediNotlari.om

Akbank Konut Kredisi Kampanyası Kapsamında Tüm Vadelerde Sabit Faiz Oranı

Geçtiğimiz yıl itibariyle uluslararası finans kuruluşları tarafından hem Türkiye’nin hem de Ortadoğu’nun en iyi bankası olarak seçilen Akbank, bu konumunu daha da perçinlemek için müşterilerine sunduğu hizmetleri çeşitlendirerek yoluna devam ediyor. Vatandaşların bankalardan en çok talep ettiği kredi çeşitlerinden biri olan konut kredisini de cazip imkanlarla sunan Akbank, ev kredisi kullanarak konut sahibi olmak isteyen müşterileri için faiz oranlarını sabitlemiş durumda. Akbank konut kredisi kampanyası dahilinde finansman kullanarak ev almayı amaçlayan müşteriler için aylık faiz oranı yüzde 1,01 olarak tayin edilmiştir.

Akbank Konut Kredisi Kampanyası Özellikleri

Akbank’ın ev almak isteyen vatandaşlar için düzenlediği konut kredisi kampanyası uyarınca belirlediği aylık yüzde 1,01 seviyesindeki faiz oranı vade fark etmeksizin uygulanmaktadır. Vatandaş 120 aya kadar istediği herhangi bir vadeyi tercih ettiğinde karşılaşacağı faiz oranı aylık yüzde 1,01 noktasında sabittir. Konut kredisi kampanyası uyarınca finansman kullanacak müşterilerden Akbank kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Dosya masrafı olarak da tabir edilen kredi tahsis ücreti, müşterinin kullanmak istediği konut kredisi tutarına göre doğru orantılı olarak artmakta ya da azalmaktadır. Zira kredi tahsis ücreti olarak, banka tarafından konut kredisi meblağının yüzde 0,5’i belirlenmiştir.

Akbank konut kredisi kampanyası kapsamında finansman edinecek müşterilere bankanın yansıtacağı tek masraf kredi tahsis ücreti değildir. Kredi tahsis ücretinin haricinde müşterilere; ekspertiz ücreti, konut sigortası poliçe prim ücreti, deprem ve doğal afet sigortası (DASK) poliçe prim ücreti, ipotek tesis bedeli ve hayat sigortası poliçe prim ücreti de yansıtılmaktadır. Bu ücretlerden ipotek tesis bedeli her müşteri ve bütün konutlar için 116 lira olarak sabittir. Bunun haricinde; ekspertiz ücreti krediye konu konutun metrekaresine ve bulunduğu lokasyona göre değişkenlik göstermektedir. Bankanın ekspertiz ücreti olarak tayin ettiği ortalama ücret 750 Türk Lirası’dır.

Bununla birlikte kredi kampanyası dahilinde satın alınmak istenen eve yapılacak konut sigortası ve doğal afet sigortası (DASK) poliçe prim ücretleri krediye konu eve göre değişmektedir. Bu ücretler için Akbank’ın belirlediği ortalama ücret şu şekildedir; konut sigortası poliçe prim ücreti 180 Türk Lirası ve DASK poliçe prim ücreti ortalama 180 Türk Lirası’dır. Krediden faydalanmak isteyen müşteriye yapılacak hayat sigortasının poliçe prim ücreti de müşteri özelinde değişmektedir. Müşterinin yaşı arttıkça hayat sigortası poliçe prim ücreti de artış göstermektedir. Bankanın bu işlem için belirlediği ortalama tutar konut kredisi tutarının binde 13,82’si üzerinden hesaplanmaktadır.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama Örnekleri

Akbank konut kredisi kampanyası dahilinde likidite edinmek isteyen müşteriler için iki farklı örnek hesaplama yaparsak:

Örnek 1: 100 bin Türk Lirası konut kredisini kampanya uyarınca 60 ay vadeli olarak aylık yüzde 1,01 faiz oranından alan bir müşterinin sabit taksit tutarları 2 bin 230,51 Türk Lirası olacaktır. Kredi masrafları olarak toplamda ortalama 866 Türk Lirası’nı müşteriler karşılamak durumundadır. Kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 13,4973 seviyesinde gerçekleşirken, kredi vadesi sonunda müşterinin bankaya yapacağı toplam geri ödeme tutarı 135.197,20 Türk Lirası olacaktır.

Örnek 2: Akbank Konut Kredisi kampanyası dahilinde 100 bin Türk Lirası’nı 120 ay vade ile kullanan müşterinin her ay sabit olarak bankaya yapması gereken ödemeler bin 441,66 Türk Lirası’dır. Diğer masraflar yine takribi 866 liradır. Bu örnekte kredinin yıllık toplam maliyet oranı 13,2005 noktasındadır. 10 yılın sonunda müşterinin bankaya yapacağı toplam geri ödeme tutarı 174.364,50 Türk Lirası’dır.

Akbank’tan kredi kullanarak ev almak isteyen müşteriler, başvurularını hem bankanın şubelerine yapabilecekler, hem de bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Bankanın resmi internet sitesindeki “biz sizi arayalım” butonuna tıklanarak da konut kredisi başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Diğer konut kredilerine buradan göz atarak sizin için en cazip konut kredisini bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ