YeniKrediNotlari.om

Vakıfbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank cebe havale işlemi Vakıfbank mobil uygulaması, Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Vakıfbank cebe havale işlemi gerçekleştirmek için mobil uygulama ya da internet bankacılığına giriş yapmanız gerekir. Menüden para gönderme cebe para gönder seçenekleri seçilir. Para gönderilecek alıcının T.C. kimlik numarası, cep telefon numarası ve göndermek istediğiniz tutar girilir. Vakıfbank cebe havale işlemini “Onayla” seçeneğine tıkladıktan sonra işleminizi tamamlamanız mümkündür. Vakıfbank cebe havale işlemiyle 7 gün 24 saat para transferi yapmak mümkündür.

Vakıfbank Cebe Havale Nasıl İptal Edilir?

vakifbank cebe havale nasil iptal edilir
tesbih
Cebe havale işlemi iptali çeşitli kanallardan yapılabilir. Yaptığınız işlemin hatalı olması ya da yanlış kişiye para gönderme durumunda işleminizi iptal etmeniz mümkündür. Vakıfbank cebe havale işlemini iptal etmek için ilk seçenek çağrı merkezidir. 0850 222 07 24 numaralı telefon hattını arayarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekir. Vakıfbank müşteri temsilcisine bağlanıp cebe havale işleminizin iptalini talep etmeniz yeterlidir.

İşleminizi mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden de iptal etmeniz mümkündür. Bunun için mobil uygulamaya ya da internet bankacılığı hesabınıza giriş yapın. Menüden transferlerim seçeneğini seçip Cepbank seçeneğini seçerek yaptığınız cebe havale işlemini iptal etmeniz mümkündür. İşleminizin iptal edilmesi durumunda paranız hesabınıza geri yatırılır. Ancak işlem ücreti iade edilmez.

Vakıfbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Cebe havalenin ATM’den çekilebilmesi için gönderilen referans koduna ihtiyacınız olacaktır. 8 haneli olan bu referans kodu ile para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank cebe havale para çekimi işlemi için herhangi bir Vakıfbank ATM’si ne giderek aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

ATM cihazından kartsız işlemler, para çekme, cebe havale seçeneklerini seçiniz.

Alıcının T.C. kimlik numarası, cep telefon numarası, gönderen kişinin cep telefon numarası ve referans kodunu bilgileriniz giriniz. Gönderilen miktarı çeke bilmeniz mümkündür.

Vakıfbank Cebe Havale Limitleri Nedir?

Bankanın belirlediği cebe havale limitleri şu şekildedir:

Günde 2 işlem hakkı ve toplamda 1000 TL’ye kadar limit

Haftada 4 işlem hakkı, toplamda 2000 TL’ye kadar limit

Ayda 6 işlem hakkı, toplamda 3000 TL’ye kadar limit

İşlem sırasında 10 TL’nin katları şeklinde gönderim yapılmalıdır. En fazla 500 TL’lik işlemler yapmak mümkündür. Para transferinin yanı sıra ayrıca bir ATM’den bir saat içerisinden en fazla 6 kez cebe havale çekim işlemi yapılabilir. 24 saat içerisinde alıcı tarafından çekilmeyen cebe havale işlemi göndericinin hesabına geri iade edilir.

Vakıfbank İşlem Ücretleri Nedir?

vakifbank islem ucretleri nedir

Vakıfbank’ın yapılan işlemler için işlem başına aldığı belirli ücretler mevcuttur. Bu miktar banka tarafından işlem türü, saati ve hangi kanalla yapıldığına göre değişir. Bankanın havale işlemleri için tahsil ettiği tutarlar şöyledir:

Şubeden yapılan 0-1000 TL arası havale işlemi için 2.86 TL, düzenli havale işlemi için 0.57 TL tahsil edilir.

İnternet bankacılığı ya da mobil şube üzerinden gerçekleştirilen 0-1000 TL arasındaki havale ve düzenli havale işlemi ve Vakıfbank cebe havale işlemi için 0.57 TL tahsil edilir.

ATM’lerden yapılan işlemler için 0-1000 TL arası 1.14 TL, 1001-50.000 TL arası 2.86 TL, 50.000 TL üzeri işlemler için 28.65 TL tahsil edilir.

Banka EFT işlemleri için ise işlem başına şu tutarları tahsil eder:

Şubeden yapılan 0-1000 TL arası EFT işlemi 8.59 TL

İnternet bankacılığı, mobil şubeden yapılan EFT işlemi 2.29 TL

ATM üzerinden yapılan düzenli EFT işlemi 2.29 TL’dir.

Çağrı merkezi aracılığıyla yapılan EFT işlemi 8.9 TL şeklinde ücretlendirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ