YeniKrediNotlari.om

Ziraat Katılım Bankası Kartım Nerede? Ne Zaman Gelir? Sorgulama

Ziraat Katılım Bankası kart bilgisi, banka aracılığıyla kart sahiplerine iletilmektedir. Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla kart başvurusu yapıldığında, başvuru olumlu sonuçlanırsa, kart 10 gün içinde sahibine teslim edilmektedir. Zamanında teslim edilmeyen banka kartları için, 0 850 220 50 00 numaralı müşteri hizmetleri hattı üzerinden gereken bilgi alınabilmektedir. Kart sorgulaması yapıldıktan sonra, banka kartı istenilen adrese teslim edilebilir ya da banka şubesinden teslim alınabilir.

Banka kartı hakkında bilgi sahibi olmak için bir başka yol da internet bankacılığının kullanılmasıdır. İnternet takibi için bank kart internet şubesine giriş yapılması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra, ana sayfadan başvurular ve işlemler linkine tıklanmalıdır. Sorgulama bölmesine gelindiğinde, yeni bir sayfa açılmaktadır. Bu sayfa üzerinde, T.C. kimlik numarası ya da şifre gibi kişisel bilgilerin girilmesi gereken alanlar bulunmaktadır. Bu bilgiler girildikten sonra kartın nerde olduğu bilgisine ulaşılabilir.

Ziraat Katılım Banka Kartı Özellikleri

ziraat katilim bankasi karti ozellikleri

Ziraat Katılım kart özellikleri, kolay bir şekilde işlem yapılabilmesine olanak vermektedir. Banka kartları, Ziraat Katılım Bankası ATM’lerinden 7 gün 24 saat işlem yapılmasına olanak verirken, bankanın kendi ATM’sinin olmadığı durumlarda, ortak ATM’lerde de kullanılabilmektedir. Yurtdışında da kullanım olanağı sağlayan banka kartı, Mastercart ve Maestro logosu bulunan bütün ATM’lerde ve alışverişlerde geçerli olmaktadır. Yurtdışında yapılan harcamalar, döviz kurundaki güncel karşılıklarla hesaplanarak Türk Lirası’na çevrilir ve kartın ekstresine yansıtılır. İnternet alışverişinde de kullanılabilen Ziraat Katılım Bankası kartları, bankaya verilebilecek talimat ile alışverişe açılıp kapatılabilmektedir. Temassız ödeme işlemi yapılabilen banka kartları ile günlük 250 lira ve atında olan işlemler şifre girilmesine gerek kalmadan yapılabilmektedir.

Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka kartı başvuruları için, bankanın şubelerinden işlem yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı ya da mobil şube üzerinden başvuru kanalı bulunmayan banka kartı, sadece şubelerden işlem yapılarak alınabilmektedir. Banka kartı başvurularında şu özelliklerin bulunması istenmektedir:

  • Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması,
  • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

Banka kartı şifresinin oluşturulabilmesi için 0850 220 5000 numaralı müşteri hizmetleri hattının aranması yeterli olmaktadır. Şifre unutulduğunda, aynı numara üzerinden yenileme işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Kart başvurusunun ardından basılan banka kartı en geç 10 gün içinde kart sahibine teslim edilmektedir.

Ziraat Katılım Filika Limitli Kart Nedir?

ziraat katilim bankasi limitli kart

Filika limitli kart, ziraat Katılım Bankası kredi kartlarından biridir. Katılım Bankası şartları doğrultusunda kullanılan Filika kart, herhangi bir fatura bilgisi olmadan satın alınan ürünün ödemesinin limit kullanım süresi içinde yapılmasına olanak verir. Kart üzerine tanımlanan limit, tek seferde ya da birkaç parça halinde kullanılabilir. Bu kredi kartı ile harcamalar peşin bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Geri ödemeler ise minimum 2, maksimum 60 takside bölünerek yapılabilmektedir. Kartın herhangi bir aidatı ya da kullanım ücreti bulunmamaktadır.

Filika Limitli Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Filika kart başvurusu için, başvuru sahibinin kredi notunun yüksek ve sicilinin temiz olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin sigortalı bir işte çalışıyor ve geri ödemeleri yapabilmek için sabit bir gelir gösterebiliyor olması gerekmektedir. Banka kartı gibi, kredi kartı başvurularında da 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranmaktadır. Kredi notu düşük olan ya da herhangi bir kredi notuna sahip olmayan kişilerin Filika limitli kartı kullanabilmesi için herhangi bir teminat ya da kefil göstermesi talep edilebilmektedir. Başvuru sahipleri, bankanın kara listesinde yer alıyorsa, hiçbir koşulda kredi kartı başvurusundan olumlu dönüş alamamaktadırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ