YeniKrediNotlari.om

Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank kredi ertelemesi yapmak için kullanıcıların internet sitesini veya müşteri hizmetlerini kullanması gerekir. Akbank kredi ertelemesi yapmak isteyen müşterilerine 3 aylık bir süre ile erteleme yapma imkanı verir. Akbank kredi erteleme imkanından yararlanmak için bankanın belirlediği platformların kullanılması gerekir. Akbank kredi ertelemesi her kredi türü ve her kredi borcu için geçerlidir. Ancak kullanıcılar sürekli kredi borcu ertelemesi yapamaz. Kredi borcu ertelendiğinde vade süresi uzar ve faiz miktarı artar.

Akbank Kredi Erteleme Nereden Yapılır?

akbank kredi erteleme nereden yapilir

Akbank kredi erteleme internet bankacılığından kolaylık ile yapılabilen bir işlemdir. Kredi borcu erteleme işleminin nereden yapılacağına banka karar vermek ile yükümlüdür. Akbank tarafından belirlenen kredi erteleme işlem kanalları şu şekildedir:

  • İnternet bankacılığı
  • Mobil bankacılık
  • Müşteri iletişim merkezi
  • Çağrı merkezi

Başta olmak üzere banka şubeleri aracılığı ile de kredi ertelemesi yapmak mümkündür.

Akbank Kredi Erteleme Kredi Notunu Düşürür Mü?

Kredi erteleme kredi notunu etkilemeyen bir işlemdir. Akbank tarafından sunulan kredi borcu erteleme seçeneğinde uzayan krediler için vade süresi genişletilir. Vade süresinin uzaması ise faizi etkiler ve müşteriler kredileri için vade ile paralel artan faizi de kabul etmiş olur. Faiz ödemesi eksiksiz yapıldığı müddetçe kredi borcu erteleme işlemi kredi notunu düşürmez. Kredi notunun düşmesi için öncelikle müşterinin borçlarını sürekli geç ödemesi gerekir. Asgari tutarın da altında aylık borç ödemesi yapmak, ekstre için belirtilen tarihlerden daha geç işlem yapmak da kredi notunu düşürür. Akbank tarafından sunulan kredi borcu erteleme seçeneğinden yararlanan kullanıcıların kredi puanında herhangi bir düşüş yaşanmaz.

Akbank Kredi 3 Ay Ertelenir Mi?

Akbank kredi 3 ay erteleme imkanı veren bankalar arasında yer alır. Ancak 3 ay erteleme imkanı her kredi türü için geçerli değildir. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi gibi yüksek miktarlarda alınan kredi türleri için 3 aylık erteleme imkanı sunulur. 3 aylık ertelemeden yararlanmak için bankaya başvuru yapılması gerekir. 3 aylık erteleme sonrasındaki ekstreye yeni faiz miktarı yansıtılır. Farklı bir kredi başlığında kredi alınmış ve erteleme yapılmak isteniyor ise Akbank’a başvuru yapılmalıdır. 1 aylık kredi ve / veya kredi kartı borcu erteleme imkanı banka tarafından verilir. Akbank kredi erteleme özelliğinden yararlanmak ve 3 aylık erteleme yapmak için bankanın internet şubesine başvuru yapılması gerekir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Ertelenir Mi?

akbank ihtiyac kredisi ertelenir mi

Akbank ihtiyaç kredisi erteleme yapılabilen kredi türleri arasında yer alır. Akbank ihtiyaç kredisinin 3 ay ertelenmesine ve 3 ay sonra toplu ödeme yapılmasına izin verir. Dileyen kullanıcılar belirli bir kota dahilinde vade süresini de uzatabilir ve 3 ay sonra aylık ödeme yapılabilir. Akbank müşteri temsilcisi ile görüşülerek erteleme işlemleri başlatılabilir. Bunun yanı sıra internet şubesi ve mobil bankacılık uygulaması da tercih edilebilir. Akbank ihtiyaç kredisi kapsamında erteleme yapmak isteyenler 444 25 25 numaralı Akbank müşteri iletişim merkezini arayarak telefon bankacılığından işlem yapabilir.

Akbank Kredi Türleri Nedir?

Akbank kredi türleri ihtiyaçlara göre belirlenir ve müşterilere sunulur. Müşteriler ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda kendileri için en uygun kredi türünü seçerek Akbank’a başvuru yapabilir. Akbank tarafından belirlenen ve müşterilerine sunulan kredi türleri şunlardır:

  • Konut kredisi
  • Taşıt kredisi (2. El ve 0 km araçlar için 2 farklı kredi)
  • Direkt kredi
  • İhtiyaç kredisi

Akbank’ın kredi türleri arasında yer alır. Akbank kredi erteleme seçeneği tüm kredi türleri için kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ