YeniKrediNotlari.om

Akbank Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Akbank Axess müşterisi olanlar çok acil nakit avans ihtiyacını herhangi bir ücret ödemeden karşılayabilme şansına sahiptir. Akbank taksitli nakit avans çekildiği zaman 12 ay vade ile ödeme işlemi gerçekleşir.

Akbank Taksitli Nakit Avans Uygulaması Nerelerden Gerçekleşir?

Aşağıda Akbank taksitli nakit avans çekmek için izlenmesi gereken yollar sırasıyla verilmektedir:

  • Telefon bankacılığı ile taksitli nakit avans almak mümkündür. Bunun için öncelikle 444 25 25 Akbank müşteri hizmetlerinin aranması gerekir. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kredi kartı numarasını ve şifrenizi tuşlamanız gerekir. Ardından “Kredi Kartı” menüsüne gelip 3 rakamını tuşlamanız yeterli olacaktır.
  • Axess Mobil uygulaması üzerinden de taksitli nakit avans alabilmeniz mümkündür. “Kartlar” menüsüne geldiğiniz zaman “Taksitli Avans” sekmesine gitmelisiniz.
  • Akbank internet şubesini de kullanarak taksitli nakit avans başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikle “Kart İşlemleri” bölümüne gelmeniz gerekir. Daha sonra “Taksitli Avans” sekmesine gitmeniz yeterli olacaktır.
  • En yakın Akbank şubesine gidip yetkili kişilere taksitli nakit avans başvurusunda bulunmak istediğinizi de dile getirebilirsiniz.

Akbank mobil uygulamaya ya da Akbank internet şubesine müşteri numarası ile kolaylıkla giriş yapılabilir. Bununla birlikte kredi kartı bilgileriniz ile de giriş yapabilmeniz mümkündür. Şifrenizin de olması gerekir. Şifreniz elinizde yoksa “Şifre Al” deyip kısa sürede şifrenizi elde etmiş olursunuz.

Akbank Taksitli Nakit Avans Nereden Hesaplanır?

akbank taksitli nakit avans nereden hesaplanir

Akbank taksitli nakit avans hesaplama işlemi için online hesaplama motorunu kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle “https://www.axess.com.tr/” adresine giriş yapmanız gerekir. Daha sonra hesaplama motoruna almak istediğiniz nakit avans miktarını, vade sayısını ve ödeme şeklini doğru bir şekilde yazmanız gerekir. İstenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra “Hesapla” butonuna basıp alacağınız nakit avans ile ilgili bilgileri elde etmiş olursunuz.

Taksitli nakit avans işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmez. Taksitli nakit avans miktarı en az 200 TL alınırken, en fazla 15.000 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank Taksitli Nakit Avans Neleri Kapsar?

Akbank taksitli nakit avans çekmek için SMS yöntemini de kullanabilirsiniz. Öncelikle cep telefonlarınızın mesaj bölümüne “TA” yazmanız gerekir. Daha sonra 6665’e kısa mesaj göndermelisiniz. Başvuru işleminden birkaç dakika sonra başvurunuzun onaylandığına dair bilgilendirme mesajı gelecektir. Akbank ile taksitli nakit avans çekecekler 9-12 ay vadede ödeme imkanına sahip olur. Aynı zamanda aylık olarak %1,89 oranında faiz uygulanır.

Kredi kart kullanıp kartlarının borçlarını ödemeyenler, yasal takip işlemine maruz kalanlar ya da kartları bloke olanlar taksitli nakit avans ihtiyacından hiçbir koşulda yararlanamaz. Müşteri numarası ile Akbank ATM’lerinden ya da Akbank şubelerinden taksitli nakit avans başvuru işlemleri kolay bir şekilde gerçekleşebilir.

Akbank Taksitli Nakit Avans Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

akbank taksitli nakit avans odemesi ne zaman yapilir

Kredi kartı borcunuzun ödeme tarihinde aldığınız taksitli nakit avansı da ödemekle yükümlüsünüz. Özellikle son ödeme tarihine kadar kullandığınız nakit avans miktarında ödemelerin yapılması gerekir. İstenilen tarihte ödemelerin yapılmaması durumunda uygulanan faiz haricinde gecikme faizi de üstüne eklenir. Geç ödenmiş olan borçlar müşterilerin kredi notunu aşağıya çeker. İleriki zamanlarda kredi almak isteyenler kredi notunun düşüklüğünden dolayı ret cevabı ile karşı karşıya kalırlar.

Akbank mobil uygulama üzerinden taksitli nakit avans başvurusunu online şekilde yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle “Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım” menüsüne tıklamalısınız. Bu adımdan sonra “Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans “sekmesine girdiğiniz zaman başvuru işlemlerini kolayca tamamlamış olursunuz. Bulunduğunuz ilde yer alan en yakın Akbank şubelerinden de başvuru işlemleri gerçekleşir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ