YeniKrediNotlari.om

Ziraat Bankası Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası adres değişikliği yapılması için internet bankacılığı başta olmak üzere diğer platformlarını da devreye sokmuştur. Pandemi önlemleri nedeni ile şubeye gitmeye gerek kalmadan adres değişikliği yapılmasını sağlayan Ziraat Bankası, çevrim içi platformlarda da hizmet vermektedir. Ziraat Bankası adres değişikliği esnasında Ziraat Katılım Bankası ile karıştırılmamaya dikkat edilmesi önerilmektedir. Ziraat Bankası adres değişikliği için mobil uygulaması da tercih edilebilir.

Ziraat Bankası Adres Değişikliği Nereden Yapılır?

Ziraat Bankası mobil bankacılık adres değişikliği yapılmasına izin vermektedir. Bunun için kullanıcı numarası (T.C. kimlik numarası veya müşteri numarası) ve şifre ile sisteme giriş yapılabilir. Akıllı telefon kullanılıyor ise parmak izi özelliği de sisteme girerken tercih edilebilir. Bunun için telefon ayarlarının ve parmak izi kaydının telefonda var olması gerekmektedir. Ziraat Bankası mobil bankacılık sistemine girildiği zaman iletişim – adres değişikliği ve bilgi güncelleme başlıkları bulunmaktadır. Bu başlıklar aracılığı ile adres değişikliği hızlı bir şekilde yapılabilir. Yeni adresinizi girerken posta kodunun yanı sıra il ve ilçe bilgilerine de dikkat edilmesi gerekir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

ziraat bankasi internet bankaciligi adres degisikligi

Ziraat Bankası internetten adres değişikliği yapılması için internet şubesini önermektedir. İnternet şubesi aracılığı ile adres ve iletişim bilgilerindeki değişiklikler oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İnternet şubesine girerken sırası ile:

  • Kurumsal veya bireysel giriş seçeneğinden kişiye uygun olanın seçilmesi,
  • İstenen giriş bilgilerinin ilgili kutucuklara girilmesi

Gerekmektedir. Ziraat Bankası giriş bilgileri:

  • İnternet şubesi şifresi
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı numarası
  • Müşteri numarasını

İçermektedir. Eğer kurumsal giriş yapılmayacak ise bireysel girişlerde T.C. kimlik kartının ya da müşteri numarasının girilmesi yeterli olacaktır. Her iki numarada sistemde kullanılabilir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetleri adres değişikliği Ziraat Bankası aracılığı ile de kullanılabilmektedir. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için Ziraat Bankası tarafından 2 alternatif numara belirlenmiştir. Müşteri iletişim merkezi ile iletişime geçerek adres değişikliği yapmak için müşterilerin 0 850 ile başlayan numarayı kullanmaları gerekmektedir. Müşteri iletişim merkezi numarası 0 850 220 00 00 olarak belirlenmiştir. Eğer müşteri hizmetlerine bağlanmakta sorun yaşanır ise çağrı merkezi ve sesli yanıt sistemi olan 444 00 00 numaralı telefon kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Nedir?

ziraat bankasi calisma saatleri

Ziraat Bankası çalışma saatleri 22 Şubat 2021 itibari ile güncellenmiştir. Ziraat Bankasına ait şubeler sabah 09.00 itibari ile hizmet vermeye başlamaktadır. Şubeler 12.30 ile 13.30 arasında öğle tatiline girmektedir. Bir saatlik molanın ardından 13.30 ve 16.00 saatleri arasında çalışmaya devam edilmektedir. Bu süre zarfı içerisinde Ziraat Bankası şubesi kullanılabilir ve adres değişikliği işlemi tamamlanabilir. Bunun yanı sıra müşteri iletişim merkezi ve çağrı merkezi 7 gün 24 saat boyunca sürekli hizmet vermektedir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık için de 7/24 kuralı geçerlidir.

Ziraat Bankası Adres Değişikliği 2021 İşlemleri

Ziraat Bankası adres değiştirmek isteyen müşterilerine dijital ve telefon kanallarını önermektedir. Ziraat Bankası pandemi önlemleri neticesinde birçok önlem almaya başlamıştır:

  • Şubeler düzenli olarak dezenfekte edilmekte,
  • Şube büyüklüğüne göre değişen sayıda kişi kısıtlaması,
  • Çalışma saatlerinin azaltılması
  • Maske kullanımı

Zorunlu kılınmaktadır. Bunlar da dahil olmak üzere müşteriler birçok önlem ile karşılaşmaktadır. 2020 yılı itibari ile Türkiye’de de yaşanmaya başlanan korona virüsü nedeni ile Ziraat Bankası çevrim içi araçlarını daha kullanılır bir hale getirmiştir. Şubeye gitmeye gerek kalmadan adres değişikliği yapmak da günümüzde mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ