YeniKrediNotlari.om

Akbank Kredi Kartı Limit Artırımı Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı limit artırımı Axess Mobil, Akbank internet, Akbank mobil ve Akbank şubeleri vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. 444 25 25 nolu müşteri hizmetleri numarasını arayarak doğrudan Akbank kredi kartınızın limitini yükseltebilirsiniz. Akbank kredi kartı limitini artırma işlemi için; müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ve Akbank ATM’leri gibi yöntemleri kullanarak düzenlik olarak bankanıza kart limit artıma talimatı verebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Limiti SMS İle Nasıl Artırılır?

akbank sms ile limit artirimi

Akbank kredi kartı limitini SMS ‘le artırma işlemi LIMIT,KART SON 4 HANE, AYLIK NET GELİR, İSTENİLEN LİMİT bilgilerinin aralarında bir boşluk bırakılarak 4566’ya SMS gönderilmesi işlemi ile kart limiti artırılmaktadır. (Örneğin: SMS: LIMIT 1234 1500 4000 )

Akbank Kredi Kartı Limiti Neden Yükseltilmez?

Akbank kredi kartı limitinin artırılmama nedeni olarak en önemli etken limit sınırı ile aylık gelirinizin uyumsuz olmasıdır. Düşük gelirli bir kullanıcının düşük maaşıyla yüksek limit talep etmesi zaten kartın limitinin yükseltilmeyeceğine işarettir. Kredi kartı borcunu öderken yaşanan aksaklıklar, kullanıcının kara listede yer alması gibi nedenler Akbank kredi kartı limitinin artırılma talebinin reddedilmesiyle sonuçlanmaktadır.

Akbank Kredi Kartını Limiti Kaç Kez Artırılabilir?

Akbank kredi kartı limitinin yükseltme sayısı en çok 3 tür. Kredi kartı limitini artırırken doğru gelir beyanı vererek, kimlik bilgilerinizle uyuşan doğru kullanıcı profiline sahip olmalısınız. Kara listeye alınmadan, ödeme güçlüğünüze göre olan kredi limitini tercih ederek, kredi kartı limitini artırıp kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Son ödeme gününe kadar bankanın size sunduğu asgari ödeme borcunu 3 kez üst üste yapmazsanız kredi kartı limitinizi artıramazsınız.

CHİP Para Kazandığınızda Akbank Kredi Kartı Limiti Artırılabilir mi?

Chip para ile Akbank kredi kartı limiti artırma işlemi için herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. Çünkü kart limitinizde herhangi bir değişim olmaz. Chip para hizmeti limite ek olarak kullanılabilmektedir. Örneğin: Bir ürün aldığınızı düşünelim, ürünün değerin bir kısmını Chip para ile diğer kısmını ise kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Böyle bir durumda limitinin kullanılabilir bakiyesi sadece kredi kartı ile ödediğiniz miktar kadar düşecektir.

İnternetten Akbank Kredi Kartı Limitini Artırma İşlemi Nasıl Yapılır?

internetten akbank kredi karti limit arttirma

İnternetten Akbank kredi kartı limitini artırma işlemini https://www.akbank.com adresinden yapabilir, Akbank direkt uygulamasını kullanabilirsiniz. Akbank direkt hizmetini tercih ederek   ‘’kart işlemleri ‘’ menüsünü tıklayıp limit artırma talebinde bulunabilir, aktif kredi limitinizi hızlıca yükseltebilirsiniz.

Akbank Müşteri Limiti Artırma

Akbank müşteri limiti artırma sahip olduğunuz kartların en yüksek limitli olan kart bilgisiyle hizmet vermektedir. Müşteri limiti artırma işlemi için kartınızın limiti artışı talep edildiğinde otomatik olarak müşteri limitiniz de artış gösterecektir. Müşteri limitini artırmak istediğiniz banka kredi kartları Akbank kredi kartlarından oluşmaktadır.

Akbank kredi kartı limiti artırma için maaşınızın, gelir ve varlıklarınızın ödeme güçlüğü çekemeyeceğiniz ölçüde dengeli dağılımı son derece önem taşımaktadır. Düşük maaşlı bir kişinin kredi kartı limiti talep ederken, ödeme planında herhangi bir şekilde zorluk çıkarması halinde limit artırma talebi otomatik olarak reddedilmektedir. Kredi puanı yüksek, ödemelerini hiçbir şekilde aksatmayan kişilerin kredi kartı limiti artırma başvuruları hızlıca kabul edilmektedir. Hakkı kötüye kullanma, bankayı hile aldatma ve yalan söyleterek eksik ve yanlış bilgilendiren kullanıcılar kara listeye alınmaktadır. Gelir ve harcamaları birbiriyle örtüşmeyen, kredi limitlerini ödeyemeyen kişiler kredi kartı limiti artırma işlemlerinden süresiz men edilmektedir. Doğru gelir beyanı ve ödeme güvencesi sunan finansal kaynaklarınızla Akbank kredi kartı limiti artırma işlemi sürecine katılabilir, 7/24 saat canlı destek veren müşteri hizmetlerinden limit artırma işlemleri hakkında iletişim desteği sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ