YeniKrediNotlari.om

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank kredili mevduat hesabı sayesinde nakit ihtiyacınız olduğunda bakiyeniz yetersiz olsa bile size özel tanımlanan limit tutarınca ödeme yapma işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir kredidir.

Halkbank kredili mevduat hesabı başvuru yapabilmek için ilk şart bankada vadeli bir hesabınızın olmasıdır.

Başvuru talebi Halkbank şubelerinden, ATM’lerden, internet bankacılığından Halkbank mobil uygulamasından ve Halkbank çağrı merkezi 0850 222 0400 numarası aranarak oluşturulur. Diğer yöntemlerle başvurular şu şekilde gerçekleştirilir:

Halkbank sms bankacılığı birçok işlem yapmanıza imkân tanır. Başvurunuzu kısa mesaj aracılığıyla yapacaksanız aralarında boşluk bırakarak ACIKHESAP, T.C. kimlik numarası, gelir bilgisi, çekmek istediğiniz tutarı yazarak 3452′ ye gönderebilirsiniz.

Halkbank Dialog üzerinden başvuru yapmak için ise 0850 222 0400 numarasını arayıp 5′ i tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı üzerinden başvuru ise halkbank.com.tr adresine tıklayarak kolayca yapabilir.

Banka şubeleri aracılığı ile sadece T.C. kimlik belgenizi görevliye vererek ek hesap açabilirsiniz.

Halkbank Kredili Mevduat Hesabına Başvuru Yapabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

halkbank mevduat hesabi basvuru

Kredili mevduat hesabı başvurusu için gerekli şartlar şunlardır:

 • Kredi notunun yüksek olması;
 1. 0-699 en riskli
 2. 700-1099 orta riskli
 3. 1100-1499 az riskli
 4. 1500-1699 iyi
 5. 1700-1900 çok iyi
 • Düzenli ve yeterli bir gelirinizin olması
 • Gerekli evrakları eksiksiz iletmek
 • Kredi kartı borcu, yönetim kurulu borcu gibi borçların olması gerekir.

Halkbank Açık Hesap Faiz Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kredili mevduat faizleri banka tarafından belirlenir. Banka tarafından kredili mevduat hesapları için belirlenmiş olan faiz oranı %2,25’tir. Halkbank kredili mevduat hesabı  işlemleri kredi tutarı, kullanım tarihi ve ödeme tarihi girilerek belirlenecektir. Kredili hesap hesaplaması için internet sitesi üzerinde bir hesaplama aracı yer alır. Bu bilgileri girerek ödeme tarihine kadar ne kadar faiz ödeyebileceğinizi hesaplayabilmeniz mümkündür.

 • 1 gün için 0,90 TL,
 • 3 gün için 1,80 TL,
 • 1 hafta için 3,60 TL,
 • 10 gün için 18,90 TL
 • 1 ay için 14,40 TL faiz işler.

Halkbank Açık Hesabın Avantajları Nelerdir?

halkbank acik hesabin avantajlari

Kredili mevduat hesabı açık hesap olarak da adlandırılır.

Kredili mevduat hesabı açarak aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz;

 • Elektrik, su, doğalgaz gibi fatura ödemelerini aksatmadan bu hesabınız üzerinden vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile ödeyebilmeniz mümkündür. Vadesiz hesaplarınızda bakiye bulunmaması durumunda faturalarınızın ödemesi gerçekleşmez. Ancak bu hesaplar eksi bakiyeye düştüğünden dolayı, ödemeleriniz gecikme yaşamazsınız. Daha sonra para yatırma işleminde eksi bakiyeniz artıya geçer.
 • Kredili mevduat hesabınızdan 100 TL çekmeniz durumunda günlük 9 kuruş ücret kesilir. Kesilen bu 9 kuruşluk faize Banka Sigorta Muamele Vergisi ve Kredi Kullanımı Destekleme Fonu eklenmiştir. Hesabınızdan para çekimi yaptığınızda hesabınız eksiye düşer. Daha sonra para yatırma işleminde ekside olan tutar kapatılarak artı bakiyeye geçiş sağlanır. Bu işlem otomatik olarak gerçekleşir.
 • Size verilen limit dahilinde para çekebilirsiniz. Ayrıca başka hesaplara para transferi yapabilirsiniz. Ya da alışverişlerinizde bu hesabı kullanabilirsiniz.
 • Limit dahilinde yapacağınız kullanımlar için ekstra masraf talep edilmez.
 • Hesabın eksiye düştüğü dönem ile borcu kapattığınız süre arasındaki zaman dilimi hesaplanır.
 • Hesabınıza nakit yüklemesi yaptığınızda ise, buradan tutar kesilerek hesap pozitif duruma çevrilir. Hesabınıza para yatırdığınızda önce eksi limit kapatılır. Halkbank kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz

Halkbank Eksi Hesap Bakiye Yükseltme Nasıl Yapılır?

Kredili mevduat hesaplarının limitlerinin artırılması için banka şubelerine yazılı bir dilekçe vermeniz gerekir. Eğer var ise borcunuzu tamamen sıfırlamalısınız. Hesap limitinizi banka belirler.  Standart bir limitten söz etmek mümkündür kredi notu, kredili mevduat hesabınızın önceki ödemelerinin durumuna göre yeni limitiniz belirlenir. Limitler müşterilere göre değişir.

Limit yükseltme işlemi yapabileceğiniz gibi, limitinizin yüksek olması durumunda yine vereceğiz bir talimat ile limitinizi de düşürebilirsiniz.

Bankaya başvurmanız durumunda, banka ancak uygun gördüğü müşterilerinin eksi hesap bakiye yükseltme işlerini yapılır. Halkbank kredili mevduat hesabı limit artırma başvurunuz kabul edilmez ise limitiniz aynı kalır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ