YeniKrediNotlari.om

İş Bankası Ev Kredisi Zingat İş Birliği İle Cazip Faiz Oranlarıyla Veriliyor

İş Bankası, ev sahibi olmak isteyen müşterileri için yeni bir kampanya düzenlediğini duyurdu. Sektörün önde gelen emlak sitelerinden olan Zingat ve İş Bankası arasında yapılan iş birliği ile düzenlenen kampanya kapsamında müşterilere cazip faiz oranları ile ev kredisi olanağı sunulmaktadır. İş Bankası ev kredisi kampanyası kapsamında finansman edinmek isteyen müşteriler, bankadan alacakları nakit desteği ile Zingat üzerinden beğendikleri evi satın alma imkanına kavuşmaktadırlar.

Hayat Sigortalı Ev Kredisi Hesaplama

İş Bankası ev kredisi kampanyası kapsamında banka, müşterilerine 2 farklı faiz oranı sunmaktadır. Bu seçenekler, kredi edinimi esnasında müşterinin hayat sigortası yaptırıp yaptırmamasına göre belirlenmektedir. Müşteri, kullanacağı ev kredisi dahilinde hayat sigortası yaptırmak isterse, aylık yüzde 0,90 faiz oranından yararlanarak konut kredisi edinebilmektedir. Bu seçenekte banka, müşterisine azami 500 bin Türk Lirası’na kadar finansman desteği sağlamaktadır.

Bu seçenekte bankadan ev kredisi kullanacak müşteriler, 120 aya kadar vade tercih ederek geri ödemelerini gerçekleştirebileceklerdir. Müşterinin tercih ettiği vadeye göre tabi olacağı faiz oranı farklılık arz etmemektedir. 115 bin Türk Lirası krediyi bankadan 120 ay vadeli olarak edinmek isteyen müşterinin bankaya yapacağı aylık geri ödemeler bin 571,13 Türk Lirası olacaktır.

Banka, ayrıca müşteriden kredi kullandırımı esnasında farklı ücretler talep etmektedir. Bu ücretlerden ilki, kredi tahsis ücreti olarak müşteriye yansıtılan, kullanılan kredi tutarının binde beşi seviyesindeki dosya masrafıdır. 115 bin Türk Lirası kredi kullanımında bu ücret 575 lira olarak kredi kullandırımı esnasında müşteriden peşin olarak tahsil edilecektir.

Satın almak için kredi kullanılacak evin değerini belirleyecek olan ekspertiz raporunun ücreti de müşteriden tahsil edilecektir. Bu tutar, krediye konu evin metrekaresine ve lokasyonuna göre farklılık arz etmekle birlikte ortalama 850 lira olarak müşteriye yansıtılacaktır. Bahse konu evin üzerine konulacak olan rehin tesis işlem ücreti olarak müşteriden 110,63 Türk Lirası, Deprem ve Doğal Afet Sigortası (DASK) olarak 180 Türk Lirası ve 269 lira da konut sigortası müşterinin karşılaması gereken tutarlar arasındadır. Kredinin müşteriye maliyeti yıllık yüzde 11,7122 seviyesinde olacaktır.

Hayat Sigortasız Ev Kredisi Hesaplama

İş Bankası ev kredisi kampanyası dahilinde sunulan ikinci seçenek ise, müşterinin hayat sigortası yaptırmadan ev kredisi kullanmasıdır. Bu durumda kredi kullanacak kişinin karşılaşacağı faiz oranı aylık yüzde 0,95 olarak tayin edilmiştir. Bu seviyedeki faiz oranından müşteri, 1 milyon Türk Lirası’na kadar kredi talebinde bulunabilmektedir.

115 bin Türk Lirası ev kredisi kullanımı üzerinden hesaplama yapmak gerekirse; 120 ay vadede bu kez müşterinin aylık taksitleri bin 610,28 Türk Lirası seviyesinde gerçekleşecektir. Bu seçenekte de, hayat sigortası olan kredi seçeneğinde bahsettiğimiz; kredi tahsis ücreti (dosya masrafı), ekspertiz ücreti, rehin tesis bedeli, DASK ve konut sigortası ücretleri olmak üzere toplamda bin 984,63 Türk Lirası müşteriye yansıtılacaktır. Bunun haricinde, bir yıllık ortalama hayat sigortası bedeli olarak müşteriden 135 lira ücret alınmaktadır. Bu ücret müşterinin yaşı ve cinsiyetine göre değişebilmekte, müşteri yaşı arttıkça bu ücret de artmaktadır.

İş Bankası ev kredisi kampanyasının her iki seçeneğinde de, müşteriler farklı ödeme seçenekleri talep edebilmektedirler. İsteyen müşteri geri ödemelerini aylık yapabilirken, dileyen müşteri geri ödemelerini 2 ayda bir ya da 3 ayda bir şeklinde gerçekleştirebilir. Bununla birlikte banka balon ödemeye de imkan tanımaktadır. Ayrıca müşteri, bankadan 6 aya kadar ödeme erteleme de talep edebilmektedir.

İş Bankası ev kredisi kampanyası kapsamında kredi başvurusunu bankanın şubelerinden gerçekleştirmek mümkün. Bununla birlikte bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile de konut kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Bunun haricinde farklı konut kredisi seçeneklerine de göz atmak isterseniz buradan diğer konut kredilerini inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ