YeniKrediNotlari.om

İş Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

​​​​​​​​​​İş Bankası’nda yatırım hesabı açmak için bankanın sözleşmelerinin imzalanması ve açılacak hesap türüne uygun belirlenen evrakların bankaya teslim edilmesi gerekir. Sözleşmelerin kontrolü yapıldıktan sonra eğer eksik bir bilgi veya belge varsa İş Bankası borsa hesabı açılışı iptal edilir. Bu yüzden doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması önemlidir.

Hesap açılışını başvurusundan sonra banka tarafından müşteriye açılan hesabın detayları, transfer bilgileri ve yatırım danışmanının iletişim bilgilerini içeren mail gönderilir. Hesap açılışı için “0212 350 24 24” numaralı hat aranabilir ya da [email protected] adresi ile bankadan iletişime geçilmesi talep edilebilir.

İş Bankası Borsa Hesabı Açmak İçin Şubeye Gitmek Gerekir Mi?

is bankasi borsa hesabi icin subeye gitmek

Borsa hesabı açılışı şubelerde gerçekleşebildiği gibi mobil bankacılık üzerinden de yapılabilir. İş Bankası müşterisi olunduğunda ve bankada mevcut bir hesap varsa şubeye gitmeden İş Bankası internet şubesi veya İş Cep platformları üzerinden hızlı bir şekilde yatırım hesabı açılabilir. İş Bankası’nda bulunan yatırım hesabı ile gerekli sözleşmeleri imzalanır ve Pay, Varant, Kredili Pay, Yurt Dışı Pay ve Futures gibi işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

İsteyen kişiler İş Cep Mobil Borsa, İnternet Şubesi Borsa İşlem Platformu ve İş Cep Yurt Dışı Piyasalar uygulamalarını kullanarak da yatırım hesabında aktif olabilir. Yatırım danışmanlığı hizmeti almak isteyen kişiler bankanın sitesinde bulunan formu doldurması gerekir. Pay, Varant, Yurt Dışı Pay, Opsiyon, VİOP ve Foreks piyasaları üzerinde İş Yatırım’ın uygulaması olan TradeMaster ile işlem yapılabilir. Bu tarz işlem yapılmak istendiğinde yine sitede yer alan formu doldurulması gerekir ve hesap açılışı talebi bankaya iletilmiş olur.

Borsada Yatırım Yapmanın Şartları Nelerdir?

Borsada yatırım yapmanın belirli koşulları genellikle herkes tarafından sağlanabilir. Son zamanlarda daha çok duyulan borsa konusu insanlarda merak oluşturmaya başlamıştır. Çevreden duydukça kazanma amacıyla İş Bankası borsa hesabı açma düşünceleri oluşabilir. Belirli miktarda parası bulunan herkes bu işe başlayabilir. Cinsiyet ve meslek ayırt etmeden isteyen herkes birikimlerinin daha çok değerlenmesi için borsa hesabı açabilir.

Borsada yatırım yapabilmek ve yatırım ile kazanmak arasında fark vardır. Piyasalardan para kazanabilmek için doğru bir yol çizmek, devamlı olarak bilgi ve deneyim düzeyinin artırılması gerekir. Borsaya girmek için şart bulunmaz ancak kazanmak için gerekli şartlar bulunur. Borsaya kaç lirayla giriş yapıldığı oldukça önemli bir konudur. Yatırım yapmak isteyen istediği para ile girebilir ancak ilk başta belirli bir miktar yatırılması yeterli olur.

Borsada İşlemlerine Nasıl Başlamak Gerekir?

borsa islemlerine nasil baslamak gerekir

Yatırım hesabı açıldığında ilk yapılan yatırım aracının seçilmesi olur. İyi bir gözlem ve araştırma yapılması gerekir. Gözlem için piyasalarda kaydedilen gelişmelerin iyi bir şekilde izlenmesi, fiyat dalgalanmalarının analiz edilmesi kişinin gelecek hakkında yorum yapabilmesini sağlar. Bu durumda daha objektif kararlar alınabilir.

İş Bankası Borsa İşlem Platformu Nedir?

İş Bankası yatırım hesabı portalı müşterinin tercih ettiği herhangi bir web tarayıcısı üzerinden ziyaret edilebilir. Bireyse internet şubesine giriş yapılarak da borsa işlem platformuna “Yatırım” menüsünden ulaşılabilir. Yeni eklenen özellikler doğrultusunda oturum süresi seçimi yapılabilir ve tüm gün borsa hesabı kontrol edilebilir. Güncellenen Borsa İşlem Platformu’nda boş bir ekran oluşturup tercihe göre modül eklemesi ile kişiselleştirme yapılabilir ve ekranlar arasına kaydedilebilir.

Verilen emirlerin durumunu bekleyen, gerçekleşen, iptal edilen ve gerçekleşmeyen durum sorguları ile kolayca takip yapılabilir. Bekleyen emirler için iyileştirme, kötüleştirme ve iptal talimatları da kolay bir şekilde verilebilir. Yatırım hesaplarında bulunan varlıklara dair maliyet, kar ve zarar gibi portföy bilgileri istenildiği zaman İş Bankası borsa hesabı platformundan görüntülenebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ