YeniKrediNotlari.om

Garanti BBVA Yatırım Hesapları Nelerdir?

Garanti yatırım hesapları farklı başlıklarda toplanan yatırım türlerini içerir. VİOP başta olmak üzere hisse senedi, eurobond, devlet tahvili ve repo gibi yatırımların yapılmasına izin verir. Ayrıca smart fonlar olarak isimlendirilen ulusal ve uluslararası fonlara da ev sahipliği yapar. Garanti BBVA yatırım hesaplarına ulaşmak için öncelikle yatırım hesabı açılması ve ön inceleme yapılması gerekir. Garanti BBVA yatırım hesabı açmak için farklı kanallar belirlemiştir. Banka tarafından belirlenen başvuru kanalları aracılığı ile yatırım hesabı açılabilir.

Garanti BBVA Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

garanti bbva yatirim hesabi

Garanti BBVA yatırım hesabı açmak için öncelikle hangi kanaldan başvuru yapılacağına karar vermek gerekir. Başvuru kanalı belirlendikten sonra yatırım hesabı açılabilir. Garanti BBVA müşterisi olmayan kişilerin işlemlerini yapabilmesi için öncelikle banka müşterisi olması gerekir. Bunun için de şubeden işlem yapılmasına izin veriliyor. Garanti BBVA şubesi aracılığı ile hesap açtırılıp ardından yatırım gereçlerine sahip olunması mümkündür. Garanti yatırım hesabı açmak için bankanın resmi internet sitesinden de hesap aç butonu üzerinden çevrim içi işlem yapılabilir.

Garanti BBVA Yatırım Hesabı Nereden Açılır?

Garanti BBVA yatırım hesabı başvuru ve hesap açma işlemleri için banka tarafından belirlenen kanallar bulunur. Garanti BBVA yatırım hesabı açmak için kullanılabilecek kanallar şunlardır:

 • İnternet şubesi
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Banka şubesi
 • Garanti BBVA internet sitesi
 • Garanti BBVA müşteri iletişim merkezi

Üzerinden işlem yapılabilir. Banka müşterisi olmayan kişiler şube, internet sitesi ve müşteri iletişim merkezi üzerinden hesap açabilir. Banka müşterisi olanlar ise tüm başvuru kanallarını kullanabilir. Garanti BBVA yatırım hesapları açıp hesaplarda işlem yapmak için de aynı kanallar tercih edilir.

Garanti BBVA Hisse Senedi Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA hisse senedi hesabı açmak için şubeye gitmeden işlem yapılabiliyor. Garanti Bankası özellikle korona virüsü nedeni ile alınan önlemler kapsamında birçok işlemi internet şubesine taşıdı. İnternet şubesi, mobil bankacılık, resmi internet sitesi, müşteri iletişim merkezi gibi internet ve telefon bankacılıkları aracılığıyla hisse senedi hesabı açılabilir. Hisse senedi hesabı oldukça kolay bir yöntem ile açılır ve tüm işlemler basit ara yüze sahip internet bankacılığından gerçekleştirilir. Yatırım sekmesinden hisse senedi hesap açılışı başlığına giriş yapılması hesap açmak için yeterlidir.

Garanti BBVA Yatırım İşlemleri Nereden Yapılır?

garanti bbva yatirim islemleri

Garanti BBVA yatırım işlemleri birçok farklı kanaldan yapılabilir. Ancak aktif olarak 7 gün 24 saat boyunca işlem yapılabilen 3 kanal bulunur. Bu kanallar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri iletişim merkezi

Kullanıcılar sıklıkla mobil bankacılık uygulamasını ve internet şubesini tercih ederek yatırım işlemlerini gerçekleştirir. Yatırım işlemlerini yapabilmek için mobil ve internet şubesine giriş yaptıktan sonra yatırım sekmesinin seçilmesi gerekir.

Garanti BBVA Smart Fon Seçenekleri Nedir?

Garanti smart fon seçenekleri 3 ana gruba ayrılmıştır. Garanti Bankası tarafından belirtilen SMART fon seçenekleri şunlardır:

 • Değişken fon
 • Değişken fon
 • Değişken fon

İlk değişken fon temkinli fon olarak; 2. Fon dengeli ve 3. Fon ise büyüme fonu olarak bilinir.

Garanti BBVA Kiralık Kasa Hizmeti Veriyor Mu?

Garanti BBVA kiralık kasa hizmeti veren bir bankadır ve 1 seneliğine kiralama yapılabilir. Her kiralık kasa için depozito alınır. Müşteriler birden fazla kasa kiralayabilir ve dilerler ise kiralama süresini uzatabilirler. Garanti BBVA yatırım hesapları kapsamında özellikle altına yoğunlaşan kişiler kiralık kasa özelliğinden de yararlanabilir. Kiralık kasa ücretleri kiralama süresine göre belirlenir ve müşteri temsilcisi tarafından müşteriye iletilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ