YeniKrediNotlari.om

Garanti BBVA Kredi Ertele Talebi ve Süresi

Garanti BBVA kredi ertelemesi için bireysel müşteriler ya da ticari müşteriler başvuru yapabilir. Garanti BBVA kredi erteleme seçeneği Koronavirüs salgını sebebiyle oluşan ekonomik durgunluk neticesinde ödemelerini yapmakta zorluk çeken müşteriler için bankanın sunduğu bir destektir. Bireysel ve şirket sahibi müşterileri için sunulan bu kredi erteleme işlemi taşıt kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve iş yeri kredisi gibi krediler için kullanılır.
deneme bonusu
Garanti BBVA kredi ertelemesine başvuru yapmak için Garanti BBVA şubelerine başvuru yapmak yeterlidir. Kredi erteleme işlemleri internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirilebilir. İnternet bankacılığı üzerinden başvuru yapmak için hesabınızı giriş yapmanız gerekir. Daha sonra “Hesap ve Ürün” “Kredi Hesabı” seçeneklerinden “Kredi Erteleme” seçeneği sayesinde kredinizi erteleme talebinizi bankaya iletmeniz mümkündür.

Garanti BBVA Kredi Erteleme Ne Kadar Süreyle Yapılır?

garanti bbva kredi erteleme suresi

Garanti BBVA kredi erteleme süresi banka tarafından belirlenir. Kredi erteleme işlemi sonrasında kredilerinizi 6 aya kadar erteleyebilmeniz mümkündür. Garanti BBVA kredi erteleme başvurusu yaparak 12 aya kadar vadenizi uzatabilirsiniz. Garanti BBVA kredi erteleme başvurunuzu en geç 30 Haziran tarihine kadar yapmış olmanız gerekir. 31 Temmuz tarihine kadar ilk taksit ödeme tarihinize göre öteleme işlemi yapılabilir.

Kredi kartı için yapılan erteleme işlemi ise ekstre atlat ile ödeme şartına gerek olmadan 2 aya kadar yapılabilir.

Garanti BBVA Kredi Erteleme Detayları Nedir?

Banka kredi erteleme detaylarına resmi internet sitesinde yer vermiştir. Bankanın sunulan destekten yararlanmak isteyen müşterileri için detaylar şu şekildedir:

  • Kredi ana para, faiz ve taksit ödemeleri için ek şart aranmadan 30 Haziran’a kadar ödeme olanağı sunulur.
  • Garanti BBVA kredi ertelemesi ticari krediler için 6 ay kadar öteleme imkânı sunar. Daha sonrasında yenilen yapılandırma yapılacaktır.
  • Bireysel müşterilerin de kullandıkları krediler için 6 aya kadar erteleme olanağından faydalanması mümkündür. Ek hesap ve kredi kartı için de öteleme imkânı vardır.
  • Salgın süresince etkilenen sektörler başta olmak üzere desteğe ihtiyaç duyan sektörlere destek sağlanacaktır.
  • Ertelenen aylarda oluşan faiz daha sonraki aylar için yeniden düzenlenen ödeme planına eklenir.

Garanti BBVA Ekstre Atlat Nedir?

garanti bbva ekstre atlat nedir

Garanti BBVA ekstre atlat 30 Haziran’a kadar yapacağınız işlemler için geçerli bir uygulamadır. Ekstre atlat ile 1 ay faiz ödemeden erteleme yapabilmeniz mümkündür.

Garanti BBVA ekstre atlat işlemi yaptığınız harcamalar sırasında gelen kısa mesaj ile ya da 444 03 33 numaralı Garanti BBVA müşteri hizmetleri aracılığıyla ertelenebilir. Erteleme işlemi Garanti BBVA şubesinden ya da internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden de yapılabilir. Bonus Flaş uygulaması üzerinden başvuru yapmak da mümkündür.

Garanti BBVA Şirket Harcamaları Erteleme Nasıl Yapılır?

Şirket harcamaları erteleme için Garanti BBVA şubelerine, Garanti BBVA mobil uygulaması ve internet bankacılığına, 444 03 33 numaralı müşteri iletişim merkezine ve Bonus Flaş uygulamasına başvuru yapması yeterlidir. Garanti BBVA kredi erteleme seçeneği gibi bankanın tüzel müşterilerine sunduğu bu imkân sayesinde bir ay sonraya ödemeleri ertelemesi mümkündür.  İşlemin detayları şu şekildedir:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ