YeniKrediNotlari.om

Garanti BBVA Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Garanti BBVA bankası hesap işletim ücreti yurt içi ve yurt dışı şubelerine göre farklıdır. Banka yurt içinde hesap işletim ücreti olarak 125 TL keser. Kart emeklileri ve kurumsal maaş ödemeleri dışında kalan hesaplardan Garanti BBVA hesap işletim ücreti kesilir. Bankanın vadesiz mevduat hesabı için yılda 2 defa olmak üzere 6 aylık dönemlerde hesap işletim ücreti alınır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti şubelerindeki vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarından 140 TL hesap işletim ücreti alınır. Garanti BBVA hesap işletim ücreti yılın ilk yarısı ve ikinci yarısı olmak üzere iki kez kesilir.

Garanti BBVA Hesap Türleri Nelerdir?

garanti bbva hesap turleri nelerdir

Garanti BBVA bankasının müşterilerine sunduğu hesap türleri müşteri ihtiyaç ve isteklerine göre çeşitlilik gösterir. Bankanın temel olarak sunduğu hesaplar vadeli mevduat hesabı, vadesiz mevduat hesabı, birikim hesabı ve altın hesabıdır. Bu hesaplar ise içlerinde şu şekilde çeşitlenir:

 • Vadeli TL Hesabı
 • E Vadeli Hesap
 • Vadeli Döviz Hesabı
 • Elma Mevduat Hesabı
 • Enflasyon Endeksli Vadeli Hesap
 • Vadesiz TL Hesabı
 • Vadesiz Döviz Hesabı
 • Birikimli Altın Hesabı
 • Vadesiz Altın Hesabı.

Garanti BBVA Hesap İşletim Ücreti Kesilmemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Bankanın hesap işletim ücreti kesmemesi için belirli hesapların açılması gerekir. Banka geri kalan hesaplardan hesap işletim ücreti keser. Bu hesaplardan aynı miktarlarda hesap işletim ücreti kesilir. Bankanın müşterileri, döviz ve tahsilat hesapları arasında fark yoktur, aynı miktarlarda hesap işletim ücreti kesimi yapılır. Garanti BBVA hesap işletim ücreti kesilmemesi için açılması gereken hesaplar şunlardır:

TL ile ödeme yapılan hesaplar

Dolar ve Euro hesapları

25 yaş altı ve 25 yaşındaki müşteri hesapları

Vadesiz altın hesabı

Yalnız kredi kartı açılmış olan hesaplar

Bireysel kredi işlemlerinde kullanılan müşteri hesapları

Maaş hesapları

Yukarıdaki bu hesaplardan birinin açılması halinde hesabınız için hesap işletim ücreti kesilmez. Bu hesapların yanı sıra bankanın Igaranti uygulaması da hesap işletim ücreti alınmamasını sağlar. Bankanın uygulamasının kullanımı son derece popülerdir. İGaranti uygulaması dışında bankaya otomatik ödeme talimatı vererek de hesap işletim ücreti ödemekten kaçınmak mümkündür. Daha detaylı bilgi almak için Garanti BBVA şubelerine uğramanız mümkündür. 444 03 33 Alo Garanti hattını arayarak şubeye gitmeye gerek kalmadan da bilgi alabilirsiniz.

Garanti BBVA Vadesiz Mevduat Hesabı Özellikleri Nedir?

garanti bbva vadesiz mevduat hesabi ozellikleri nelerdir

Garanti BBVA vadesiz mevduat hesabıyla para çekme, EFT, elektrik, doğalgaz gibi fatura ödemeleri, kart ödemeleri, havale işlemleri ve düzenli ödemeler gibi bankacılık işlemleri yapılabilir. Garanti BBVA vadesiz mevduat hesabının özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Vadesiz mevduat hesabı otomatik olarak Paracard sahibi olmanızı sağlar.
 • Garanti BBVA ATM’leri ya da diğer banka ATM’lerinden nakit ihtiyacınız olduğu an vadesiz mevduat hesabınızla bu ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür.
 • Alışverişlerinizi vadesiz mevduat hesabı sayesinde nakit taşımadan, Paracard ile yapabilmeniz mümkündür.

Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri Nedir?

Garanti BBVA bankası vadeli mevduat hesabı TL ve döviz cinsinden açılabilir. Mevduat hesabının özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ